DAJ CYNK

Arabia Saudyjska wypiera się zhakowania telefonu Jeffa Bezosa

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3790

Arabia Saudyjska wypiera się wszelkich oskarżeń o to, że ma coś wspólnego ze zhakowaniem telefonu Jeffa Bezosa. Dotychczasowe informacje prasowe obarczają winą właśnie Saudyjczyków.

Gavin de Becker - doradca ds. bezpieczeństwa Jeffa Bezosa - poinformował, że z dużą dozą prawdopodobieństwa to saudyjski następca tronu stoi za zhakowaniem telefonu. Prezes Amazonu miał otrzymać zaszyfrowaną wiadomość przez WhatsAppa od księcia Mohammeda bin Salmana, który jest faktycznym przywódcą swojego państwa. Brytyjski The Guardian precyzuje, że dokładnie od tego momentu telefon Bezosa wysyłał prywatne informacje do Arabii Saudyjskiej.

Oczywiście Arabia Saudyjska odrzuciła oskarżenia i określiła je mianem absurdalnych. Saudyjska ambasada w Waszyngtonie nie odniosła się jednak do tego w jaki sposób informacje zatem dostały się do arabskiego królestwa. Media oceniają, że zhakowanie ma związek z morderstwem saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego, który został zabity przez saudyjskich agentów w konsulacie w Stambule.

Zobacz Amazon i Visa pracują nad płatnościami biometrycznymi. Wystarczy zeskanować dłoń
Zobacz Rynek tabletów: Apple, Amazon i Lenovo w górę, reszta w dół

Źródło tekstu: the guardian, cnn, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu