DAJ CYNK

Apple zapłacił 60 mln dolarów za nazwę "iPad" w Chinach

02.07.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1959

Ważne 0

0

Apple zgodził się zapłacić firmie Proview 60 mln dolarów za prawo do korzystania z nazwy "iPad" na terenie Chin. Tym samym kończy się proces, w którym Apple posądzony został o nadużycie.

Apple zgodził się zapłacić firmie Proview 60 mln dolarów za prawo do korzystania z nazwy "iPad" na terenie Chin. Tym samym kończy się proces, w którym Apple posądzony został o nadużycie.

Przypomnijmy, że w lutym firma Proview oskarżyła Apple o oszustwo przy zakupie praw do nazwy iPad - szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Początkowo firma Proview żądała od Apple 400 mln dolarów za prawo do korzystania z nazwy iPad, jednak Apple gotów był zapłacić tylko 16 mln dolarów.

Ostatecznie Apple zgodził się zapłacić Proview 60 mln dolarów, tym samym otrzymując prawo do korzystania z nazwy iPad na terenie Chin.

Źródło tekstu: Mashable, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. applefan_
0

2012-07-03 00:17:12

@10 kto bogatemu zabroni?

Odpowiedz

11. matteo
0

2012-07-02 21:43:11

Johny11: chyba nie do końca kolego wiesz jak wygląda hołota...

Odpowiedz

10. ~Johny11
0

2012-07-02 21:07:52

Chińczycy patentują wszystko co się rusza, a normalni gracze spoza ChRL muszą płacić... Szkoda słów na te hołotę.

Odpowiedz

9. ~?
0

2012-07-02 20:54:53

Wojna patentowa wykończy wszystkich a nabije koniunkturę panom prawnikom. Panowie prawnicy zarobią krocie na sprawach ciągnących się w nieskończoność, koncerny wydadzą miliony na kary za naruszenia albo ugody sądowe co przyczyni się do spadku ich zysków i w konsekwencji plajty tych które nie będą miały środków na zwycięstwo w tej wojnie albo technicznych albo prawnych albo finansowych.

Odpowiedz

8. ~
0

2012-07-02 18:05:57

ad 7 meszczyzny powiadasz .. meszczyznom to Ty jeszcze dluuuugo nie bedziesz.

Odpowiedz

7. ~code
0

2012-07-02 17:50:44

@6: nie to co np Seabird, urządzenie dla prawdziwego męszczyzny

Odpowiedz

6. ~hmmm
0

2012-07-02 17:35:12

najwyzsza połka ?? bez zartów... To takie urządzonka dla blondynek

Odpowiedz

5. ~
-1

2012-07-02 16:06:26

no raczej stwierdzenie ze ipad to badziewie to powazne naduzycie tego slowa. Nie jestem fanem apple ale produkty tej firmy to nie jest badziewie. Najwyzsza polka.

Odpowiedz

4. ~afro
-1

2012-07-02 15:38:47

@3 Ipad to technologiczne badziewie? :o

Odpowiedz

3. ~Misiek
0

2012-07-02 15:19:09

@2 - ktoś musi kupować to technologiczne badziewie, dodatkowo produkowane w tym samym kraju - czyżby epoka eksportu wewnętrznego się pojawiła także w tym kraju?

Odpowiedz

2

2012-07-02 15:12:28

Chiny to kluczowy rynek. Nie bedzie teraz odwaznego do prognozowania wynikow Apple za kolejne kwartaly.

Odpowiedz

1. ~
3

2012-07-02 15:09:25

mają kasę więc bez problemu mogą sobie na to pozwolić :)

Odpowiedz