DAJ CYNK

Apple: w przyszłym tygodniu iOS 4.1, w listopadzie iOS 4.2

01.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3424

Ważne 0

0

Szef Apple'a zapowiedział na przyszły tydzień aktualizację oprogramowania dla iPhone'ów i iPodów. iOS 4.1 przyniesie dość niezwykłą funkcję - zdjęcia HDR. Znamy też pierwsze informacje na temat iOS 4.2.

Szef Apple'a zapowiedział na przyszły tydzień aktualizację oprogramowania dla iPhone'ów i iPodów. iOS 4.1 przyniesie dość niezwykłą funkcję - zdjęcia HDR. Znamy też pierwsze informacje na temat iOS 4.2.

Zdjęcia High Dynamic Range, czyli o podwyższonej dynamice tradycyjnymi metodami składane są z trzech ujęć o różnych parametrach ekspozycji. Oprogramowanie iPhone'ów ma zajmować się tym automatycznie. Funkcja na pewno dostępna będzie w iPhone 4 i być może w iPhone 3GS.

Kolejna nowość iOS 4.1 to Game Center, czyli platforma pozwalająca użytkownikom z całego świata prowadzić sieciowe rozgrywki w rozmaitych grach. Poza tym Apple obiecał możliwość przesyłania filmów HD za pomocą WiFi.

Aktualizacja powinna zainteresować osoby, które miały problemy z łącznością Bluetooth czy pracą czujnika zbliżania w iPhone 4 - błędy te zostały usunięte w iOS 4. Szef Apple'a zapewnił też, że nowe oprogramowanie przynosi znacznie lepszą optymalizację sytemu pod kątem iPhone'a 3G.

Jeszcze iOS 4.1 nie zagościł w iPhone'ach, a już Apple zapowiedziało jego następcę. W iOS 4.2 Apple dokłada szereg funkcji wykorzystujących WiFi. Zaczynając od drukowania, przez zdalne przeglądanie zdjęć, filmów i muzyki.

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~SS
0

2010-09-09 15:25:43

@22 Korzystałem i nie zauważyłem problemów z anteną :)

Odpowiedz

25. Pavan
0

2010-09-02 23:53:56

ideał nie nastanie, bo ludzie przestaną zmieniać sprzęty, więc nikt nie zarobi... chociaż będąc obiektywnym iPhone 4 to najlepszy sprzęt na rynku, ma tylko jedną wadę w Polsce, swoich klientów, którzy nakręcają spirale ceny (w USA kosztuje 500 dolarów, w polsce 800, wcześniej potrafił i 1500). iPhone i rozdmuchana sprawa anteny jest może fajna żeby się pośmiać, ale patrząc na dane, wcale nikomu nie przeszkadza, poza nie-użytkownikami iPhona, śmieszne, poza tym Apple, jako jedyny producent sprzętu ma zamiar ten problem rozwiązać wypuszczając za miesiąc nowszą wersję czwórki bez jakiegokolwiek problemu z anteną (tego należy się spodziewać), a wtedy telefon będzie prawie idealny, kamera HD, świetny wyświetlacz, najlepszy dotyk w telefonie, najlepszy odtwarzacz muzyki i filmów w telefonie i jakiejkolwiek MP4, bardzo przyzwoita nawigacja po wgraniu odpowiednich programów i absolutnie najlepsze wsparcie i zaplecze programów na rynku, można mówić że coś jest lepsze, ale po przeliczeniu co się dostaje za swoje pieniądze w cywilizowanych krajach i okazuje się że jako smartphone iPhone jest nie do pobicia, co na pewno boli ludzi którzy zdecydowali się na coś innego, jak ten telefon trochę stanieje, tzn. kupno iPhona będzie bardziej opłacalne od kupna MacBook''a chce go sobie kupić, bo jest rewelacyjny.

Odpowiedz

24. ~fanboy
0

2010-09-02 22:52:45

Na szczęście nie ma rzeczy idealnych bo dążenie do ideału jest tym co nas nakręca. Współczuć lub zazdrościć należy tym którzy ideał odnaleźli w N6310, do internetu zaś wystarczy im 500 Watt-owy blaszak. Pisząc podziwiam retina display i wiem że za rok, góra dwa będę cieszył się z tymi samymi aplikacjami na innym modelu iPhone współczując zawistnym użytkownikom idealnych narzędzi. Bo w końcu ideał to koniec ekscytacji.

Odpowiedz

23. Pavan
0

2010-09-02 21:37:28

@22: a dzwonienie??

Odpowiedz

22. ~SS
0

2010-09-02 19:26:09

Myślę ża HDR da radę, apple nigdy nie dodało to tego telefonu funkcji która by nie działała tak jak trzeba :)

Odpowiedz

21. ~Zbyszek
0

2010-09-02 16:43:26

Czy oby na pewno ta funkcja jest możliwa bez stabilizacji, takiej jak statyw czy coś w tym stylu?

Odpowiedz

20. Pavan
0

2010-09-02 16:29:15

@18: ok, mój błąd, moja dusza pójdzie do piekła za niewłaściwe potraktowanie produktu Apple, swoją drogą sam mam 450d i nie wiedziałem że tak można:-), trzeba się podszkolić:-)

Odpowiedz

19. i-ceum
0

2010-09-02 15:40:52

@14 - HDRa nie było w poprzednich wersjach beta 4.1

Odpowiedz

18. thonka
0

2010-09-02 12:26:18

@15 wez sie nie osmieszaj ;) to juz 350d mial bracketing ;)

Odpowiedz

17. ~Nikon D50
0

2010-09-02 08:55:31

@15: Moj 4-letni D50 ma bracketing ekspozycji (menu: Custom Settings -> BKT Set -> AE & Flash). Tylko do tego trzeba wyjść z zielonego programu.

Odpowiedz

16. ~wshk
0

2010-09-02 08:20:02

@Pavan To sie bracketing nazywa. Aparat strzela serie 3 (zazwyczaj) zdjec ktore sa naswietlone odmiennie od tego co ustawiles o ustalony wczesniej EV.

Odpowiedz

15. Pavan
0

2010-09-02 07:39:55

@13: dla mnie lustrzanki kończą się na Nikonie i Canonie, czyli na sprzętach, których cena jest niższa niż średniej jakości nowy samochód, w Nikonie i Canonie nie słyszałem o programowaniu ustawień kolejnego spustu migawki, bo technicznie jest to banalnie proste i możliwe, lecz nie znam nikogo kto tak zrobił w swoim aparacie (może najwyższa półka lustrzanek takie rzeczy potrafi, ale specyfikacji ich aparatów i możliwości nie znam i raczej szybko nie poznam ze względu na brak mojego zainteresowania sprzętem w tej półce cenowej).

Odpowiedz

14. ~mnc
0

2010-09-02 00:33:15

... ale iphone do hasselblada to jak maluchowi do maybacha (doslownie) @i-ceum niektorych stac na zainwestowanie marnych paru groszy na developerska subskrypcje u apple i 4.1 testuja juz od czasu pierwszej bety, tak wiec krytyka na podstawie ostatniej wydaje sie byc calkiem rzeczowa.

Odpowiedz

13. ~mnc
0

2010-09-02 00:29:25

@Pavan, jak nie znasz sprzetu ktory zpotrafi strzelic 3 foty w serii z roznymi nastawami, to widocznie musisz doczytac. Nie jestem pewien co do wczesniejszych modeli, ale hasselblad H3D na 100% to potrafil, wlacznie z absolutnie odmiennym trybem sterowania systemami lamp studyjnych...

Odpowiedz

12. i-ceum
0

2010-09-02 00:06:09

Szkoda że tak od razu pojawia się bezpodstawna krytyka. A może tak poczekać do przyszłego tygodnia kiedy iOS4.1 się pojawi i samemu sprawdzić albo poczekać na testy?

Odpowiedz