DAJ CYNK

Apple uzyskał patent na pionowy pasek przewijania

19.07.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8366

Ważne 0

0

Apple uzyskał kolejny patent, który może postawić konkurentów w dosyć trudnej sytuacji. Chodzi o pionowy pasek przewijania na listach wyboru, który znaleźć można w urządzeniach z ekranem dotykowym.

Apple uzyskał kolejny patent, który może postawić konkurentów w dosyć trudnej sytuacji. Chodzi o pionowy pasek przewijania na listach wyboru, który znaleźć można w urządzeniach z ekranem dotykowym.

Wniosek patentowy złożony został w 2007 roku i zawiera dosyć szczegółowy opis tego, do czego prawo posiadł właśnie Apple. Oto najważniejsze z punktów których i czego dotyczy:
urządzeń przenośnych z ekranem dotykowym,
części dokumentu wyświetlanego na ekranie urządzenia,
wyświetlania paska przewijania na brzegu ekranu,
wykrywania momentu ruchu listy na ekranie i odpowiedniego przesuwania wskaźnika przewijania,
przesuwania paska pionowego,
zaprzestania wyświetlania paska przewijania, np. po chwili.

Co z takim patentem może zrobić Apple? Bardzo dużo. Na przykład uprzykrzyć życie Androidowi, do którego, delikatnie mówiąc, nie pała zbyt dużą miłością. Takie paski przewijania znajdują się w Androidzie przynajmniej od wersji 2.3 Gingerbread.

Czy to oznacza kolejne pozwy patentowe z udziałem Apple’a i zwiększenie ich odsetka, który już teraz wynosi około 60%?

Źródło tekstu: USPTO, wł

Komentarze
Zaloguj się
72. ~emlk
0

2012-07-26 13:22:27

Apple opatentowało „otwierane” laptopy. Kolejny absurd patentowy http://pokazywarka.pl/xo0x0r/

Odpowiedz

71. Kamileusz86
0

2012-07-25 02:32:16

to tak jakby Darwin opatentował posiadanie dwóch rąk- przecież ten pasek to nie jakiś wynalazek tylko zwykłe ułatwienie nie wymagające ingerencji jakiejś tęgiej głowy żeby wymyślić taki sposób przewijania ekranu. Ciekawe czemu Microsoft nie opatentował takiego paska co każdy codziennie używa w Windowsie w pc.

Odpowiedz

70. musslik
0

2012-07-23 12:05:38

gdyby nie Dennis Ritchie nie było by apple i ich śmiesznych patentów na przewijanie...

Odpowiedz

69. iMSQ
1

2012-07-23 10:49:27

Apple powaznie ?? Szczycicie sie ze uzyskaliscie patent na pionowy pasek przewijania ?!? Litosci prosze.. rozumiem wynajdowanie super hiper ultra opcji ktore beda cechowac urzadzenie ale zeby robic z siebie Bog wie kogo o glupi pasek.. applefan widac ze nie jestes glupi i mozesz czasami przyznac racje ludzi ze firma ktora czcisz ma od czasu do czasu chore pomysly.

Odpowiedz

68. ~
0

2012-07-23 10:47:28

ja bym sobie takiego *** nigdy nie wytatulował. Kiedy jeszcze żył śp. Steave Jobs to apple było czymś co wprowadza nowe innowacje. A teraz opatentowywuje pasek do przewijania nigdy więcej iPhone nie kupię. W takim iphone nie da się nawet zainstalować adobe flash,przesyłać przez bluetouch, pobierać z „nieznanych” źródeł, wymienić samemu bateri (która wysiada po 500 cyklach) a wymiana w serwisie jest nieopłacalna bo kosztuje pieniądze niewiele mniejsze od nowego egzemplarza. Z wersji Ios4 do wersji 5 oprócz dodania siri (które i tak działa tylko online a apple przechowuje wszystkie wyszukiwania. hmmm ciekawe dla czego) i zrezygnowania z rewelacyjnych map google i zastompieniu go jakimś swoim gównem, wprowadziło ok.600 poprawek (cóż za nebotyczna liczba) a największa z nich to usunięcie symbolu kłódki z ekranu blokady i macie innowacyjność apple.

Odpowiedz

67. ~
1

2012-07-22 18:18:27

Moze jego też opatentuja :)

Odpowiedz

66. Paranoia
1

2012-07-22 17:59:29

@65 lol koleś bezprawnie użył loga Apple, teraz mogą go pozwać a nawet uznać za swoją własność :D

Odpowiedz

65. ~
2

2012-07-22 13:25:06

http://www.flickr.com/photos/tidal923/7619738570/

Odpowiedz

64. ~
0

2012-07-21 22:42:37

opatentuje spanie na lewym boku i będę ściągał kasę od każdego kto tak będzie robił też. nonsens. ale pogratulować chciwości

Odpowiedz

63. a-go
0

2012-07-20 22:58:38

Niedługo okaże się,, że posiadają patent na kwadrat i zostanie to opisane jako prostokąt o wszystkich bokach równych. Coraz częściej ich patenty i zachowania są na tak żenującym poziomie iż wstyd będzie pokazać się z ich urządzeniem, gdyż ta firma będzie się kojarzyła negatywnie. Mi już od dawna tak własnie się kojarzy.

Odpowiedz

62. Paranoia
0

2012-07-20 18:32:58

@61 Android też nie był święty na początku ale przynajmniej szybko się rozwiną :]

Odpowiedz

61. musslik
0

2012-07-20 18:17:09

@60 zgadzam się :) Ja pamiętam jeszcze czasy kiedy z iPhone nie dało się wysyłać MMS

Odpowiedz

60. Maniiiek
0

2012-07-20 18:11:37

@59 to chyba na rynku w Twoim mieście, o ile w malutkiej mieścinie mieszkasz. iOS 6 faktycznie rewelacja. Jeszcze żadna wersja tylu nowości które są od lat standardem u konkurencji nie wniosła.

Odpowiedz

58. ~
0

2012-07-20 15:34:29

:)

Odpowiedz

56. ~Singel
3

2012-07-20 15:12:01

@41 aleś sobie wymyślił filozofię życia,sądząc po wieku Twojego dziecka to jesteś trzydziestolatkiem.W d...pie byłeś i g...no widziałeś.Ja najwięcej kopniaków od życia dostałem jako trzydziestolatek.Przez taki tok rozumowania na początku wieku komunizm zawładnął Rosją,a potem resztą wschodniej Europy.USA mieni się panami świata jak kiedyś Cesarstwo Rzymskie,które upadło i nic poza ruinami budowli z tej epoki nie pozostało.Ty hołdujesz pazerności,chciwości i cwaniactwu.Jak na razie to Chiny,jako państwo środka idzie jak burza do przodu i wykupuje długi USA.Gdyby nie Chiny,to iPhone kosztowałby 10 tys złotych i g...no byś go miał.Apple i MS to hamulce rozwoju technologii IT.W końcu ktoś się wk...rwi i dołożą Apple jak dołożyli w Anglii.USA to kraj chciwych s....ów,którzy rządzą zgrają debili uważających że Polska leży na Antarktydzie.

Odpowiedz