DAJ CYNK

Apple szuka specjalistów od anten

30.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4338

Ważne 0

0

23. czerwca gdy do sieci trafiły informacje o tym, że iPhone gubi zasięg w wyniku wady konstrukcyjnej, Apple zamieścił ogłoszenie, że szuka trzech inżynierów, znających się na antenach. Zbieg okoliczności?

23. czerwca gdy do sieci trafiły informacje o tym, że iPhone gubi zasięg w wyniku wady konstrukcyjnej, Apple zamieścił ogłoszenie, że szuka trzech inżynierów, znających się na antenach. Zbieg okoliczności?

O problemach z nagłymi utratami zasięgu przez telefon iPhone 4 pisaliśmy między innymi w tej wiadomości. Apple nic nie robiąc sobie z problemu stwierdził, że wady nie ma, a to użytkownicy nieodpowiednio trzymają telefon w rękach.

Chwilę później pojawiła się jednak informacja, że sprawę załatwi aktualizacja oprogramowania - miała być w poniedziałek, do dziś jej nie ma. Ci co mieli kupić iPhone'a 4 i tak go kupili nie bacząc na doniesienia prasy - w pierwszy weekend aż 1,7 mln sztuk. Sprawa znikającego zasięgu znajdzie swój finał w sądzie , a Apple (czy tego chce, czy nie) jest obecnie obiektem kpin na szeroką skalę.

Nowi specjaliści od anten pewnie pomogą Apple'owi skonstruować lepszego iPhone'a 5, pozostaje jednak pytanie co z użytkownikami iPhone'a 4? Według przedpremierowych prognoz, Apple miał w tym roku sprzedać bagatela 48 mln sztuk iPhone'ów, nowe prognozy raczej nie będą aż tak optymistyczne.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się
36. wlo
0

2010-07-02 17:08:04

Maniiiek - ja już szydzę ;-)

Odpowiedz

35. ~code
0

2010-07-01 20:22:52

33 Galnospoke: jako użytkownik produktów Apple od 10 lat powiem Tobie, że bzdury prawisz, chociaż fakt faktem, o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie Thinkpad jest obrzydliwy, chociaż w środku zaprojektowany jest doskonale i rozumiem tą japońską paralelę. Rozumiem, że ani iBook,iPod, iMac, ani Mac Pro, ani lampka nie miały nieprzeciętnego wyglądu? Szkoda tylko, że stanowią inspirację dla obecnych produktów konkurentów, a naśladownictwo to najwyższa forma uznania. Zawsze było tak, że Apple wyznaczało trendy i nie możesz temu zaprzeczyć. Nie wiem też, skąd masz informacje o kiepskich podzespołach i średnim montażu - albo ja mam jakieś unikatowe produkty, albo nie wiesz, o czym piszesz. Przyznaję jednak, że zdarzają się tej firmie faile - jak np ze starym Macbookiem.

Odpowiedz

34. ~Maniiiek
0

2010-07-01 14:02:22

33@ możliwe, ja do czynienia miałem tylko z iPhonem 2g i 3gs i jakimś starym komputerem MAC`a (który chodził też dobrze, zero przycinek ale jako user okienka szlak mnie trafiał na niektóre rozwiązania). Ale skoro robisz w tym to wiesz dużo lepiej o czym mówisz.

Odpowiedz

33. Galnospoke
0

2010-07-01 13:25:19

Maniiiek - wiesz, ja patrze na to calosciowo. Kiepskie projekty, niskiej jakosci podzespoly, przecietny montaz. Jedynym produktem, przy ktorym Apple sie postaral to iPhone w wersji numer 1 (slownie: jeden). I tylko to, od jakis 10-15 lat.

Odpowiedz

32. Maniiiek
0

2010-07-01 12:42:04

32 mialem przez tydzien 3gs i sprawowal sie swietnie. Chociaz ten uklad grajacy z iPoda jest przereklamowany.

Odpowiedz

31. Galnospoke
0

2010-07-01 12:34:56

Maniiiek - Apple nigdy nie produkowalo swietnego sprzetu. To zawsze, od samego poczatku byla tandeta. Juz kiedys pisalem: siedze w tym od lat i Apple jest na poziomie Sony, a teraz jeszcze dodatkowo Lenovo i HP. Tyle ze Lenovo jako IBM i HP kiedys robili dobre produkty.

Odpowiedz

30. Maniiiek
0

2010-07-01 12:30:34

wlo zaraz tu napiszesz, ze polaczenia telefoniczne to zbedny bajer i inni producenci powinni pujsc za ciosem i w ogole anten nie montowac? Troche obiektywizmu. Apple do tej proy produkowalo swietny sprzer, wysokiej klasy materialy, swietne choc ogrniczone (bt, wielozadaniowosc itp.) software i hardware ale ip4 to juz nie ten iPhon. To zwykla droga masowka nastawiona na bajery. A gdyby jakis inny producent w swoim flagowym produkcie tak spier**** to ludzie tez by szydzili, z ta roznica ze byla by masa postow ze iPhone lepszy.

Odpowiedz

28. wlo
0

2010-07-01 12:00:58

w iPhone chyba nie testuje się opcji telefonicznych (głosowych) bo przecież nie do tego to urządzeni zostało wymyslone? Opcją są tylko głosowe... Wieć nie rozumiem zupełnie afery. Apple ma najlepsze urządzenia i inni producenci powinni się od nich uczyć jak wymyślać i produkować porządny sprzęt!

Odpowiedz

27. ~e
0

2010-07-01 11:28:59

26*** tylko wez pod uwage, ze Samsung produkuje tych modeli cala mase, a Apple wypuszcza raz na kilka lat jeden model i w dodatku niedopracowany.

Odpowiedz

26. ~
0

2010-07-01 11:19:18

Jakby Samsung w swoim najdroższym modelu miałby tą samą wadę to pisalibyście, że "zdarza się"(albo coś podobnego), ale jeśli jest to Apple to trzeba jechać po nich na całej linii. Zdarzyło się i teraz muszą wybrnąć jakoś z tej sytuacji.

Odpowiedz

25. ~bvm
0

2010-07-01 11:00:58

Co za różnica iPhone gubiący zasięg czy Window Mobile resetowany 3 razy dziennie.

Odpowiedz

24. thonka
0

2010-07-01 10:34:58

a co do zasiegu lewa strona jest do zasiegu gsm/umts (w z zasadzie wieksza czesc obudowy, sa grafiki w sieci pokazujace rozmiar anten), ale prawa czesc jest do BT, WIFI, GPS (a w zasadzie tylko prawa krawedz i troche rogu). co z tymi chcacymi korzystac z WIFI? beda musieli trzymac telefon w lewej rece? ;)

Odpowiedz

23. thonka
0

2010-07-01 10:29:56

@4 nie W3, bo plus do dzis nie ma iP w ofercie, a samo orange, ktore najpierw sie do tego przyznalo, a potem sie od akcji odcinali.

Odpowiedz

22. ~DDD
0

2010-07-01 09:34:56

No to czekamy, tez kupie podrobke Israjfona, skoro to tylko telefon do lansu to wystarczy swobodnie chinska imitacja z ktorej bedzie mozna dzwonic, skoro z oryginalu nie mozna dzwonic to sam nie wiem co wybrac. Chyba skusze sie na ta wersje z ktorej mozna dzwonic ; )

Odpowiedz

21. ~
0

2010-07-01 09:33:59

@20-i na androidzie :)

Odpowiedz