DAJ CYNK

Apple rozważał przejęcie Twittera

01.08.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1865

Ważne 0

0

Apple nie potrafił dogadać się z Facebookiem, więc w ostatnich wersjach iOS to Twitter ma lepsze wsparcie. To jednak nie wszystko. Apple prowadził rozmowy mające na celu przejęcie drugiego najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego - donosi The New York Times.

Apple nie potrafił dogadać się z Facebookiem, więc w ostatnich wersjach iOS to Twitter ma lepsze wsparcie. To jednak nie wszystko. Apple prowadził rozmowy mające na celu przejęcie drugiego najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego - donosi The New York Times.

Twitter ma się dobrze - firma z San Francisco pokonuje prognozowane na ten rok przychody. W zeszłym roku wyceniany był na 8,4 mld dolarów, tegoroczna wycena może być dużo wyższa. Z samej działalności reklamowej Twitter w tym roku chce uzyskać 259,9 mln dolarów. Warto przy tym pamiętać, że giełdowa wycena to jedno, a rzeczywistość to drugie - akcje Facebooka i Zyngi po giełdowym debiucie straciły na wartości o odpowiednio 38 i 66% .

Dobra kondycja Twittera oddala opcję jego sprzedaży i między innymi dlatego rozmowy z Applem są póki co zawieszone. Apple'a ze 100 mld dolarów płynnych aktywów na przejęcie byłoby zdecydowanie stać.

Nie znaczy to jednak, że obie firmy nie rozmawiają o dalszej współpracy. Za kontakty z Applem odpowiada Kevin Thau, który podkreśla jak istotna dla Twittera jest współpraca z producentem urządzeń z iOS. Znaczna część wpisów i komentarzy na Twitterze realizowana jest z telefonów i tabletów Apple'a.

Inwestycja Apple'a w Twittera mogłaby dużo zmienić na rynku serwisów społecznościowych. Twitter mógłby stać się znacznie poważniejszym konkurentem dla stale rosnącego w siłę Facebooka czy kryjącego duży potencjał Google'a.

Źródło tekstu: The New York Times, wł

Tagi: apple Twitter
Komentarze
Zaloguj się
21. ~code
0

2012-08-04 09:00:30

@20 to fajnie, że postanowiłeś publicznie podzielić się informacją, co kupiłeś :) Nie jesteś pewny swojego wyboru, czy jak? Jedni kupują Samsungi, inni Sony, a inni iPhone i to fajnie, że jest wybór. IPhone bardzo różni się od pozostałych, zwłaszcza wygodą korzystania, dlatego stwierdzenie "i nic" świadczy tyko o ignorancji..

Odpowiedz

20. ~Kaprys
0

2012-08-02 20:00:31

Apple to marketing. Napędzany jeszcze zza grobu przez Jobsa. Ale już firma takiego wizjonera nie ma. Wskoczy taki jak prezes Nokii, e...loop? Jakoś tak? I pęknie bańka. Firma jedzie na prestiżu, ale coraz więcej ludzi dostrzega większą funkcjonalność za mniejszą cenę. Np ja, chciałem kupić iPhone, bo fajny, bo mało kto ma, i... nic poza tym. Kupiłem szajsunga, bo mocniejszy, bo to bo tamto. Stosunek cena/jakość wygrał. A pewnie jest sporo takich ludzi jak ja. Pomijam applefana, bo to jak być wiernym napojom Frugo, które kiedyś były wyjątkowe i smaczne, a teraz jak marka wróciła, to jest rozczarowanie.

Odpowiedz

19. ~JustMe
0

2012-08-01 15:49:27

Applemaniak zapomnial o kryzysie z przed paru lat,wtedy tez wszyscy mowili ze nie ma takiej opcji a stalo sie.Ale wg mnie sytuacja finansowa firmy a jakosc produktu to dwie rozne sprawy.Durex nie ma problemu z kasa,ludzie kupuja kondomy I zuzytych sie pozbywaja,podobnie produkty Apple...Moj poprzedni Blackberry 9700 Bold na wtornym rynku drozszy jest od iPhone 3...

Odpowiedz

18. vonski
1

2012-08-01 12:42:42

@10: nie czystej żywej gotówki, tylko "płynnych aktywów". Wirtualne pieniądze to nie to samo, przychodzi kryzys jak w 2009 i się okazuje, że nie ma skąd tych wirtualnych pieniędzy brać.

Odpowiedz

17. Maniiiek
0

2012-08-01 12:11:44

@16 kłamiesz. Milczałeś jak grób a potem zmieniłeś temat. Zawsze tak robisz jak udowodni ci się kłamstwo. Czyli tak ze 2-3 razy dziennie.

Odpowiedz

16. applefan_
0

2012-08-01 12:05:46

@15 ja sie do tego odnioslem. Nie chce mi sie tego szukac po newsach. Odpisalem Ci. Wracajac do tematu to nie bylo w historii firmy o tak duzej kapitalizacji. Wg analitykow i np Warrena Buffeta firma tej wielkosci (>500 mld USD kapitalizacji) nie ma prawa istniec. A Apple mierzy jeszcze wyzej, na poczatek 750 mld. Historia nie zna jeszcze takiego przypadku.

Odpowiedz

15. Maniiiek
0

2012-08-01 12:01:48

@13 pewnie, że mogę. Jak się odniesiesz do tego co vonski napisał to to zrobię.

Odpowiedz

14. Maniiiek
0

2012-08-01 12:00:53

Tym bardziej, że za Apple stoją fundusze inwestycyjne. Zacznie przynosić straty? To wyciągnąć co się da a resztę sprzedać za bezcen.

Odpowiedz

13. applefan_
0

2012-08-01 11:56:47

@12 mozesz podac jakies konkretne przyklady czy jak zawsze ogolniki?

Odpowiedz

12. Maniiiek
0

2012-08-01 11:54:41

@10 większe fortuny upadały.

Odpowiedz

11. ~
0

2012-08-01 11:49:48

ignorujcie tego trolla...

Odpowiedz

10. applefan_
0

2012-08-01 11:33:18

@8 zgadzam sie. Bierzmy pod uwage twarde fakty i liczby, a nie nieprzewidywalna machine gieldowa oparta na emocjach. Oto fakt: 117 mld USD CZYSTEJ ZYWEJ GOTOWKI. Dziekuje.

Odpowiedz

0

2012-08-01 11:31:54

@7 przed ogloszeniem wynikow kurs byl 600 usd. Dzisiaj tydzien pozniej jest 610 wiec 1,6% wyzej. Straty odrobione momentalnie. Ale masz racje 35 mld USD przychodow i 8,824 dokladnie mld USD zysku netto to prawdziwa katastrofa... Ktos sie podrapal po glowie po tych wynikach i przecenie niecalych 5% i doszedl do wniosku, ze jednak byly to zaje...cie kosmiczne wyniki i kurs poszybowal w gore z powrotem gdzie jego miejsce. Cel na poczatek 750 USD, a potem zobaczymy.

Odpowiedz

1

2012-08-01 11:25:45

@5 ale to nie ma nic do rzeczy ile posiadają gotówki. Jak wypuszczą bubel to zaczną udziałowcy sprzedawać, zaczną sprzedawać - cena akcji spadnie. Nie pisz na temat giełdy skoro podstaw jej działania nie rozumiesz. Giełda teoretycznie opiera się na logice, ale gdy robi się gorąco to emocje biorą górę. Inaczej takie coś jak krach giełdowy nigdy nie miałoby miejsca.

Odpowiedz

7. ~
1

2012-08-01 11:24:18

5. Głównym punktem dnia za oceanem były wczoraj dane kwartalne podawane przez Apple. Zaraz po zakończeniu sesji Apple mocno rozczarował swoich akcjonariuszy. Przychody Apple w trzecim kwartale roku obrotowego sięgnęły 35 mld dolarów, a zysk na akcję 9,32 USD. Oczekiwano przychodów w wysokości 37,22 mld USD oraz większego zysku na akcję, w okolicy 10,36 USD. Jeszcze bardziej rozczarowujące okazały się prognozy Apple na kolejny kwartał. W handlu pozaseryjnym kurs akcji spadał wczoraj o ok. 5 proc.

Odpowiedz