DAJ CYNK

Apple pracuje nad własnym systemem nawigacji?

26.06.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3012

Ważne 0

0

Według niepotwierdzonych wciąż informacji Apple ma pracować nad własnymi mapami oraz systemem nawigacji. Takie informacje można wyczytać śledząc zapisy o licencjach zawartych w nowej wersji systemu, iOS 5.

Według niepotwierdzonych wciąż informacji Apple ma pracować nad własnymi mapami oraz systemem nawigacji. Takie informacje można wyczytać śledząc zapisy o licencjach zawartych w nowej wersji systemu, iOS 5.

Serwis MacRumors poinformował, że na liście licencyjnej znajduje się aż 9 podmiotów, które mają dostarczać Apple narzędzi do stworzenia własnego systemu nawigacji. Wśród nich są zarówno te znane, jak i mniej znane firmy.

Obok TomToma na liście znajdują się takie firmy jak Waze, która dostarcza informacje w czasie rzeczywistym m.in. o natężeniu ruchu drogowego, a także Urban Mapping, która opracowuje lokalne dane dotyczące m.in. przestępczości, wskaźników ekonomicznych czy rankingi szkół.

Tymczasem w maju Google potwierdził, że przedłużył z Apple umowę na dostawę swoich map i systemu nawigacji do urządzeń tego producenta. Jednak nie wiadomo na jak długo została ona zawarta. Do premiery iOS nie zostało już dużo czasu, tak więc obecnie umowa Google wydaje się być niezagrożona - twierdzi MacRumors.

Źródło tekstu: MacRumors

Komentarze
Zaloguj się
21. ~Henryk
0

2011-07-01 00:15:38

Znając Apple, pewnie będzie lepsze. Jak robią kompy, to są lepsze od PCtów (zobacie sobie w iSource), tak samo telefony, odtwarzacze mp3, nie mówiąc o tabletach!

Odpowiedz

20. code
0

2011-06-27 22:57:17

w krzywym zwierciadle, ale trochę się boję; będzie tylko jedna trasa do wyboru, oczywiście najwygodniejsza, na mapie nie będzie biedniejszych miast, a by uruchomić nawigację w samochodzie, ten będzie musiał mieć certyfikat Apple. Punkty POI będą dobierane na podstawie wyciągów z karty kredytowej, ale i tak nie będzie tańszego hotelu niż 4 gwiazdki. w niektórych miejscach mapa będzie kazała zostawić samochód i iść na piechotę, by przejść koło Apple Store. Ale i tak będzie to najlepiej zrobiona nawigacja na świecie i pozostali producenci będą zżynać interfejs 1:1.

Odpowiedz

19. ~Mucus
-1

2011-06-27 10:39:47

A ja mialem przez dlugi okres blackberry przesialdlem sie na iphona wlasnie i uwazam ze jest niestamowity!!!!

Odpowiedz

18. Janeo
1

2011-06-27 09:50:44

A to się AutoMapa ucieszy! A nie chciało się przyłożyć wysiłku najpierw do Androida... Hehe :D

Odpowiedz

16. ~abdul
0

2011-06-26 23:18:30

@13 masz ipoda 4g i czym się chwalisz. Tego badziewia nawet nie powinni nazywać odtwarzaczem muzyki. Ja mam "COWONA" za polowe tej kasy co ty te 4g i nie ma porównania. ps. moja siostra ma 4g więc mam porównanie.

Odpowiedz

15. ~DJ1910
1

2011-06-26 20:32:07

Kupujcie jabła kupujcie, tylko później się nie zdziwcie że ktoś będzie o Was wiedział wszystko, nawet co jedliście danego dnia na śniadanie...działania Apple to kolejny krok do NWO...

Odpowiedz

14. rain86
1

2011-06-26 19:36:49

@13 cieszymy się, że się dowartościowałeś wymieniając to co posiadasz od Apple - cieszymy się też, że uważasz ten sprzęt za najlepszy na świecie - choć takiego jeszcze nie stworzono bo ile ludzi tyle upodobań i wymagań - a nawet Apple, to bożyszcze tłumów też ma swoje wielkie braki i niedociągnięcia:)

Odpowiedz

13. ~
-2

2011-06-26 18:02:09

mam iphone 4, mam ipoda 4g i mam macbooka jestem zachwycony apple! nie ma lepszego sprzetu na swiecie!

Odpowiedz

12. tryt
-1

2011-06-26 17:17:07

@11: Oczywiście Sigmund, nie Sigmunt.

Odpowiedz

11. tryt
0

2011-06-26 17:16:38

@1,4,8,9: "Ludzie mają skrajnie negatywne opinie w stosunku do rzeczy, których mocno pragną, ale uważają, że nie powinni ich mieć" - Sigmunt Freud

Odpowiedz

10. ~Daniel 27
0

2011-06-26 16:31:16

Powiem (a raczej napiszę) krótko ... WoW

Odpowiedz

9. ~
0

2011-06-26 14:11:04

Planet jak przegnila papierowka rozwiazala problem zwarcia 2 anten lewy dolny bok ip4(uscisk smierci)przez latke softowa?Toz to zakrawa na cud

Odpowiedz

8. ~
0

2011-06-26 13:05:44

@3 Nic ich nie zaczyna bolec tylko jak ubywa wody w sadzawce to ryby moga zaczac sie dusic i wykonywac nerwowe ruchy :-) Sa po prostu przewidujacy i na wypadek gdyby ktos chcial im bruzdzic z dostepem do zewnetrznych nawigacji robia swoja tak jak Samsung zrobil Bade. @Planet uscisk smierci da sie softwarowo zainstalowac i na starszych telefonach o poteznym dotychczas zasiegu zeby wszyscy mieli tak samo. Socjalizm :-)

Odpowiedz

6. ~rob
1

2011-06-26 11:36:04

W iOS 5 nie trzeba mieć komputera żeby takiego ip uruchomić.

Odpowiedz

4. ~
0

2011-06-26 11:19:01

1). Mmsy juz tam dzialaja, w tych ip ? Najgorsze to nie brak radia, a .. koniecznosc posiadania komputera by takiego ip uruchomic.. No i karte sim trzeba sKINGSAJZowac ;-)

Odpowiedz