DAJ CYNK

Apple pozywa Qualcomma za naruszenie patentów

29.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3797

Ważne 1

3

Sądowej batalii Apple kontra Qualcomm ciąg dalszy. Tym razem Apple twierdzi, że poprzednie Snapdragony wykorzystują własność intelektualną producenta iPhone'ów.



Sądowej batalii Apple kontra Qualcomm ciąg dalszy. Tym razem Apple twierdzi, że poprzednie Snapdragony wykorzystują własność intelektualną producenta iPhone'ów.

Pomimo tego, że - jak pisaliśmy na łamach TELEPOLIS.PL - prezes Qualcommu wierzył w zakończenie sporu z firmą Apple, obecnie nic nie wskazuje na to, żeby ta wojna na patenty miała się szybko skończyć. Tym razem to koncern z logiem nadgryzionego jabłka zaatakował. Apple złożył w sądzie pozew przeciwko firmie Qualcomm, oskarżając producenta procesorów o to, że chipsety Snapdragon 800 i Snapdragon820 naruszają osiem lub więcej patentów na zarządzanie energią w procesorach. Żeby było ciekawiej, w lipcu bieżącego roku Qualcomm skierował skargę przeciwko firmie Apple do Międzynarodowej Komisji Handlu i Sądu Federalnego, w której podnosił, że Apple naruszył 6 patentów, między innymi związanych z oszczędzaniem energii akumulatora przez procesor. Można więc przyjąć, że obie firmy pozwały się wzajemnie mniej więcej za to samo.

Cały spór rozpoczął się na początku 2017 roku, kiedy Apple oskarżył Qualcomma o naliczanie nieuczciwych opłat licencyjnych i domagał się zwrotu miliarda dolarów. Qualcomm w rewanżu wnioskował między innymi o zakaz importowania iPhone'ów do USA oraz zakaz produkcji i sprzedaży tych smartfonów w Chinach.

Zobacz: W przyszłym roku ponownie zobaczymy trzy nowe iPhone'y
Zobacz: Qualcomm: 130 mld dolarów to za mało
Zobacz: Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. mlb
0

2017-11-30 18:01:59

chipsy kupię, proszę o ciąg dalszy

Odpowiedz

14. ~//%
0

2017-11-30 15:29:08

@9 nie potrzebnie wymieniłeś jaki masz sprzęt. Taki GŁUPI TWÓJ TEKST WSZYSTKO WYJAŚNIA CO U Ż Y W A S Z. Mądrzejszego tekstu na nim nie da się napisać!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

13. ~
0

2017-11-30 11:48:09

@8 A na to bym nie wpadł! Zastanawiałem się, po co są artykuły o tych sporach, gdy ja mam dylemat, czy zbierać chrust czy ogrzewać się nadal gazem. Tymczasem oni spierając się być może zarabiają więcej. Tradycyjnie gimbaza, także ta umysłowa, rajcuje się urojeniami o swoim bogactwie z tytułu przechwałek wykastrowanym sprzętem.

Odpowiedz

9. ~młody_pelikan
-1

2017-11-30 09:14:00

ja mam IPhone SE,od chrzestnego dostalem, i mam beke z androbiedy:D

Odpowiedz

8. ~Xxx
0

2017-11-30 08:33:06

Tego typu walki to fikcja. Jednak jest to w interesie fir - koga sobie ofliczyc sporo od podatku... i wszystko legalnie.

Odpowiedz

7. mlody_pelikan
0

2017-11-30 07:57:54

qcom to się wkońcu doigra i przestanie istniec...

Odpowiedz

6. ~
0

2017-11-29 22:54:41

My tu w Polsce możemy tylko grzecznie zbierać chrust na opał lub oszczedzać na gazie, żeby kupić od nich to, co sobie wzajemnie ukradli przy produkcji.

Odpowiedz

1

2017-11-29 22:35:16

By się lepiej jedni i drudzy do roboty wzięli to by wszystkim wyszło na dobre. Zamiast tracić kasę na prawników można by współpracować, ale po co?

Odpowiedz

4. ~
1

2017-11-29 22:29:56

Jak powiedzialem koledze, fanowi Apple, ze iphone X ma wyswietlacz Samsunga to o malo zawału nie dostał xD

Odpowiedz

3. msnet
2

2017-11-29 21:40:12

@2, bobik - zauważ, ze identycznie to wygląda między firmami Apple i Samsung. Tam też ciągle trwa nierozstrzygnięty w pełni spór, co nie przeszkadza Apple/''owi kupować części do iPhone/''ów u Samsunga.

Odpowiedz

2. ~bobik
1

2017-11-29 21:35:27

Fajnie, kłócić sie i jednocześnie kupować od tego samego kioskarza.

Odpowiedz

1. whothor
2

2017-11-29 21:16:59

Te super potyczki gigantów trwające po pare lat, cyrk.

Odpowiedz