DAJ CYNK

Apple porzuca nazwę Apple Store

19.08.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4061

Ważne 3

8

Wygląda na to, że Apple rezygnuje z nazwy Apple Store. Wszystko przez to, żeby salony sprzedaży kojarzyły się z czymś więcej niż tylko zwykłym sklepem.

Wygląda na to, że Apple rezygnuje z nazwy Apple Store. Wszystko przez to, żeby salony sprzedaży kojarzyły się z czymś więcej niż tylko zwykłym sklepem.

Zmiany nazwy pojawiły się w przypadku amerykańskich salonów. Zamiast Apple Store, Valley Fair i Apple Store, The Grove mamy teraz Apple Valley Fair i Apple The Grove.

Apple nie chce żeby ich salony kojarzyły się wyłącznie z miejscem, w którym można kupić produkt firmy. Chodzi o miejsce, gdzie można będzie bliżej poznać nowe technologie, a nawet coś na kształt miejsca spotkań. Dla przykładu w dużych salonach, jak Apple Union Square w San Francisco, organizowane będą koncerty akustyczne połączone z wyświetlaniem filmów na ogromnym ekranie o rozdzielczości 6K.

Źródło tekstu: macrumors; wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~turbo
0

2016-08-21 19:18:30

@11 w sumie to przynajmniej polska sieć i polskie wokalistki :)

Odpowiedz

23. PLANET
1

2016-08-21 16:27:16

@22: a co pisać? Truizmy? Np.: Jaki rynek taki odbiorca?Że to rynek macierzysty, gdzie mają nie dość że uprzywilejowaną pozycję i chronioną prawnie do tego, to w przeciwieństwie do Motki i M$ nie stracili wartości marki w US of A i dlatego tak mogą?Że zmiana nazwy sklepu na Gaj (nomen omen! ; ), Dolinę albo inny tam dajmy na to Park (choć to już brzmi za bardzo koreańsko ; ) wypali w największym stopniu tam, zaraz po tym jeszcze w Kanadzie, Australii i NZ oraz UK, ale potem będzie już mimo wszystko trudniej, nawet w Niemczech? (nie mówiąc o np. Francji która jest zbyt hermetyczna)Że ogromna skala sklepów (piętrowe, czasami samodzielne konstrukcje), designerskie podejście nawet w szczegółach i inne podejście konsumenta (inne jego oczekiwania) pozwalają im realizować zupełnie inne przedsięwzięcia niż w Polsce, gdzie salony są tycie i przeciętny konsument nie ma wiedzy technicznej i często nie chce jej rozwinąć bądź nie wie, że/gdzie/jak może? (i tak dalej i tak dalej...)Że przychodzi ktoś taki jak ty i chce zabłysnąć pisząc, jakie to debilizmy się tutaj odwala, że może nikt nie ma tu jakiegokolwiek pojęcia, że lecą tu same offtopiki (o Holender - weekend, typowy słaby Apple/''owski wątek który i tak będzie miał oglądalność (i po to jest), dalej Olimpiada, pogoda ciepła.. - a ci ludzie śmią nie pisać na temat!), że to przeraża?Rany julek, facet, zaaplikuj sobie maść na ból dupy : )Ja tam wolę się pośmiać : ) Co również radzę : )

Odpowiedz

22. ~rubicon
0

2016-08-21 08:51:01

Dawno nie czytałem komentarzy na telepolis ale widzę że wszechobecny w sieci debilizm typu "pisać każdy może, nie mając pojęcia o niczym" dotarł i tutaj.Nie będąc apple fanem czy wyznawcą rozumiem jednak sens tego posunięcia na rynku US.W odróżnieniu od naszego "ryneczku" dla ubogich, gdzie sklep Apple jest przede wszystkim sklepem i miejscem "macania" w US są to miejsca już o ugruntowanej pozycji "społecznościowej". Np. na Florydzie, gdzie zimuje większość emerytów , powszechne są realne szkolenia dla takich użytkowników w codziennej obsłudze kompa czy telefonu. I w odróżnieniu od nas , gdzie sprzedawca "popisze" się wiedzą "z katalogu" o produkcie, a poza tym nie dając z siebie niczego więcej, tam na serio ludzie przychodzą wielokrotnie i z przyjemnością uczyć się korzystania z tego co kupili.To czy uważamy tych ludzi za głupców , to inna sprawa , ale takiego serwisu dla użytkowników życzę temu naszemu prowincjonalnemu rynkowi.A co do Forum...Spłodzenie pond 20 wpisów nie na temat i o niczym przeraża.

Odpowiedz

21. ~binder
0

2016-08-20 20:55:55

@1 "koro Ewelina Lisowska potrafi zagrać na otwarciu KFC (o zgrozo!), to przed takim Media Marktem nie będzie miała żadnych oporów." Chyba miałeś na myśli Media Expert, bo skoro promuję tę markę to na pewno nie konkurencję.

Odpowiedz

20. ~
0

2016-08-20 07:03:30

@19, XD

Odpowiedz

19. PLANET
0

2016-08-20 00:34:24

@17: ej no, ja tam nie wiem, na stacji benzynowej to ostatnio widziałem że dużo listów wysyłają... na te przesyłki hurtowe czasu trochę schodzi - no i stoją ci biedni kierowcy i czekają, żeby zapłacić za jakieś tam paliwo... Nie rozumiem. Nie łatwiej zatankować na poczcie? Przecież tak szybciej.A hot-dogi to inna sprawa ; Apple jeszcze oficjalnie nie poinformował jak będą nazywały się jego nowe standy uliczne. Towary z nich mają się ponoć sprzedawać jak ciepłe bułeczki (nie wiem tylko co z parówkami, ale na pewno to jakoś rozwiążą, podobno patent już jest). Ktoś ma przecieki co do nazwy?Bo nie chcę przegapić, pilotażowy rynek Apple/''a to właśnie Polska. Pamiętają nasz sentyment do saturatorów z wodą i sokiem i dlatego iStandy (nazwa pilotażowa) zadebiutują właśnie u nas.

Odpowiedz

18. ~
0

2016-08-19 22:36:40

@3-"...Nawet ŚCIĄGŁA ubranie..." o Jezu...

Odpowiedz

17. ~vlo
1

2016-08-19 20:52:48

@16: nie widziałem, żeby ktoś na poczcie kupował hotdogi lub paliwo ;-)))

Odpowiedz

16. ~gosc
1

2016-08-19 20:35:03

Bedzie jak na poczcie albo na stacji benzynowej gdzie stoi sie godzinami w kolejce bo grupa osob przed toba kupuje hotdogi a ty chcesz zaplacic za paliwo i odjechac...

Odpowiedz

15. ~
0

2016-08-19 15:16:01

rozdzielczość 6k? ile to ma px?

Odpowiedz

14. ~jojo
1

2016-08-19 13:46:59

Lubie, zwłaszcza prawą ręką. ;-)

Odpowiedz

13. DanielR
0

2016-08-19 13:46:55

Trudno nie widzieć, jeśli jest się codziennie bombardowanym reklamami w radiu i TV. Właśnie m.in. z tego powodu już od dłuższego czasu zasadzie nie oglądam telewizji.A co do "niuń". Niunie, jak niunie - z wyglądu. A co poza tym...

Odpowiedz

12. ~Hotelarz
0

2016-08-19 13:43:02

@11, DanielR - Skąd ty to wszystko wiesz? Pewnie lubisz takie niunie... :D

Odpowiedz

11. DanielR
0

2016-08-19 13:36:54

Doda była pierwsza. Teraz jest Lisowska, która dokładnie w ten sam sposób reklamuje ME.

Odpowiedz