DAJ CYNK

Apple iPad 2 z aparatem 0,7 Mpix posłużył do nakręcenia teledysku

17.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Do tabletu Apple iPad 2 trafił dokładnie ten sam aparat fotograficzny co do iPoda Touch - z matrycą 0,7 Mpix, niewiele lepszą od przedniej kamerki urządzenia. Mimo to tablet potrafi ponoć kręcić wideo "jakości HD". Prezentujemy próbkę jego możliwości - teledysk w całości nagrany iPadem 2.

Do tabletu Apple iPad 2 trafił dokładnie ten sam aparat fotograficzny co do iPoda Touch - z matrycą 0,7 Mpix, niewiele lepszą od przedniej kamerki urządzenia. Mimo to tablet potrafi ponoć kręcić wideo "jakości HD". Prezentujemy próbkę jego możliwości - teledysk w całości nagrany iPadem 2.Kręceniem teledysku do piosenki NEED w wykonaniu wokalistki Eddy zajęła się firma Remedy Films. Nagrywanie materiału zajęło 5 godzin, kolejnych 12 potrzebnych było na montaż. Jeden z iPadów był zamontowany do klasycznego statywu, inny zamontowano na suwnicy marki Kessler, jeszcze inny wylądował na na statywie naramiennym operatora.

Czwartym bawiła się sama wokalistka. Jakość pewnie byłaby lepsza, gdyby nie ciemna sceneria, ta jednak najlepiej wpisywała się ona w tematykę utworu.Zarówno od iPoda Touch jak i od iPada 2 nie ma co jednak oczekiwać "prawdziwego HD". Tylna kamera ma rozdzielczość zaledwie 960 x 720 pikseli, a więc mniejszą niż końcowa rozdzielczość filmów (1280 x 720 pikseli @30fps).

iPada 2 dzieli zatem przepaść względem iPhone'a 4 z 5-megapikselową matrycą aparatu. Tablet Apple'a blado też wypadaja na tle innych talbetów, w których zwykle przednia kamera ma większe możliwości niż główna, 0,7-megapiskelowa kamerka iPada 2.

Wygląda na to, że nie bez powodu Apple przemilczał na swojej stronie informację o jakości zdjęć z głównego aparatu iPada 2, chwaląc się jedynie pięciokrotnym zoomem i nagrywaniem filmów HD (720p) oraz jakością VGA dla zdjęć z przedniej kamery.

Z drugiej strony jednak 720 linii obrazu niby dostajemy, a to, że rozdzielczość pozioma jest skalowana, to jak widać zdaniem Apple'a szczegół.

Źródło tekstu: appadvice, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy