DAJ CYNK

Apple chce śledzić nasz sen

10.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3716

Ważne 1

8

Apple po cichu kupił firmę Beddit. Dzięki opracowanej przez nią technologii śledzenia snu, zegarki Apple Watch staną się kompletne.



Apple po cichu kupił firmę Beddit. Dzięki opracowanej przez nią technologii śledzenia snu, zegarki Apple Watch staną się kompletne.

Zegarek Apple Watch, będący dla wielu mieszkańców naszego globu przedmiotem pożądania, jest wybrakowany pod względem śledzenia snu. Gigant z Cupertino, tworząc ów gadżet, nie pomyślał najwyraźniej, że ta funkcja będzie komukolwiek potrzebna. Wszystko wskazuje jednak na to, że Apple zamierza naprawić swój błąd, a służyć ma temu nowy zakup. Nabycie Beddita przez Apple zostało potwierdzony przez TechCrunch, a jako pierwsi informacje na ten temat podali dziennikarze CNBC, którzy w zaktualizowanej polityce prywatności firmy Beddit znaleźli fragment: Beddit został przejęty przez firmę Apple. Twoje dane osobowe będą gromadzone, używane i ujawniane zgodnie z Polityką Prywatności firmy Apple. Póki co nie wiadomo, jakie były warunki sprzedaży oraz cena, którą Apple musiał zapłacić.

Założony w 2007 roku w Finlandii Beddit jest twórcą urządzeń oraz oprogramowania, które pozwala śledzić jakość naszego snu. Ich najnowszy produkt, Beddit 3, to płaski pas z czujnikami, który przechodzi przez łóżko użytkownika i kontroluje takie parametry, jak czas snu i jego efektywność, tętno, oddech, temperatura ciała, ruch, chrapanie oraz temperatura i wilgotność powietrza w pokoju. Urządzenie kosztuje około 150$ (580 zł) i jest dostępne w Apple Store.



Czy zakupiona wraz z firmą Beddit technologia zostanie wykorzystana w kolejnej wersji Apple Watch? Dziwne by było, gdyby tak się nie stało, chociaż Apple znany jest z tego, że nie zawsze wykorzystuje potencjał drzemiący w kupionych firmach.

Zobacz: Apple Watch 3 prawdopodobnie z obsługą kart SIM

Źródło tekstu: TechCrunch, wł

Tagi: apple beddit
Komentarze
Zaloguj się
16. ~abc
0

2017-05-11 10:43:42

@3: To się nawet Orwellowi nie śniło...

Odpowiedz

0

2017-05-11 07:12:29

14). Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak ważna jest ta czynność w twoim życiu.(w Naszym życiu)

Odpowiedz

14. ~jdk
0

2017-05-11 05:57:33

Jeszcze czekam na sprzet ktory bedzie sledzil wyproznienia. Niekiedy jest tak ze nie wiadomo czy mozna wyjsc zeby nie miec niespodzianki. Urzadzenie pozwoliloby sprawdzic kiedy mozna juz bezpiecznie wyjsc.

Odpowiedz

0

2017-05-11 00:20:51

piotrzemaku - żaden problem, nie kupujesz, nie używasz i śnisz dalej.

Odpowiedz

12. ~piotrmak
0

2017-05-10 23:10:28

Nie Calmie7 czerwony. Nic i nikt ma nas nie budzić. Koszmary, poty i inne złe rzeczy to skutek złego snu. Zły sen zawsze zaczyna się od.....................................chrapania.Chrapanie jest problemem głównym. Reszta to tylko skutki.

Odpowiedz

11. ~piotrmak
0

2017-05-10 23:04:12

Nie Hose. To medycyna odkryła już w latach 90 i do dzisiaj nie może sobie z tym poradzić. Apple to zajączek przy żółwiu medycznym:)

Odpowiedz

0

2017-05-10 22:20:21

hmm.. niektórym może się przydać - chodzi mi o coś takiego, by budziło gdy są koszmary, gdy chrapiemy, i inne złe rzeczy.

Odpowiedz

9. ~~
0

2017-05-10 22:01:09

Mi nikt nie będzie śledzić snu.

Odpowiedz

8. Hose
0

2017-05-10 21:51:18

@5 - Wizjonerzy jak prawie zawsze odkryli to co już ktoś wcześniej odkrył?

Odpowiedz

7. msnet
0

2017-05-10 21:38:41

@4 - dzięki za spostrzegawczość. Poprawione.

Odpowiedz

6. ~piotrmak
0

2017-05-10 21:32:41

Będę śledził wątek i chętnie odpowiem na konkretne pytania w sprawie snu

Odpowiedz

5. ~piotrmak
0

2017-05-10 21:30:51

Apple. Można na nich pluć, można ich nie lubić. Ale. Zawsze jest jakieś ale. Wizjonerami to Oni, jako firma byli zawsze.Temat snu jest obecnie na tapecie Unii Europejskiej. Za kilka lat wszyscy kierowcy zawodowi mają być badani na "jakość snu". Problem jest poważny. Wielu z Was nawet nie wie, że się nie wysypia:)

Odpowiedz

4. ~jarko
0

2017-05-10 21:02:23

"Dzięki opracowanej przez nią nich.."? Autorze! :)

Odpowiedz

3. ~
1

2017-05-10 20:34:32

1984. I nie, to nie sa zarty.

Odpowiedz

2. redrum
0

2017-05-10 20:17:18

strata pieniędzy jak dla mnie. jak ktos ma potrzebe to niech sledzi swoj sen.

Odpowiedz