DAJ CYNK

Apple bliski zakupu Beats

09.05.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7670

Ważne 4

3

Apple jest bliski zakupu za 3,2 mld dolarów Beats Electronics, spółki produkującej wysokiej klasy słuchawki i posiadającej własny serwis streamingowy - pisze Reuters powołując się na dwa źródła.

Apple jest bliski zakupu za 3,2 mld dolarów Beats Electronics, spółki produkującej wysokiej klasy słuchawki i posiadającej własny serwis streamingowy - pisze Reuters powołując się na dwa źródła.

Apple w ostatnich dziesięciu latach nie dokonał przejęcia większego niż 1 mld dolarów, poza tym były to zwykle firmy programistyczne. Beats Electronics w ostatniej rundzie finansowania otrzymał od inwestorów 500 mln dolarów, co wyceniało firmę na około 1 mld dolarów.

Przypomnijmy, że wcześniej finansowo w Beats Electronics zaangażowane było HTC, jednak tajwański producent smartfonów finalnie wycofał się z inwestycji i sprzedał posiadane 50,1% udziałów.

Zobacz: Partnerstwo HTC i Beats Audio wkrótce się skończy?

Źródło tekstu: Reurters, wł

Komentarze
Zaloguj się
67. ~Kuzyn1920
0

2014-05-13 12:40:13

65@ nieodkryjesz, to trolowanie przez spamera.

Odpowiedz

66. MaciejM
0

2014-05-11 11:28:43

Beats audio to tak naprawdę marketing. Sennheiser HD 219 gra znacznie lepiej od Beats Audi Solo, które zamiast 300 zł jak Sennheiser kosztują 600 zł. Z resztą na GSM Arena są testy Beats Audio vs Wolfson czy inne układy. Beats Audio grają bardzo dobrze, ale nie są warte swojej ceny. Tak samo w laptopach Harman/Kardon sprawdza się lepiej od Beats Audio

Odpowiedz

0

2014-05-09 21:22:31

Oczywiście, że apple stać! BA to także patenty, chociażby reklamowanie zaawansowanej technologi przetwarzania dzwieku w nowym iphonie :P Osobiście jeśli chodzi o porzadny sprzęt audio to wolę produkty superlux,sound magica czy beyerdynamic od beats audio.PS jak odkryć ukryte komentarze ?

Odpowiedz

64. tMati
0

2014-05-09 21:00:47

Według mnie Apple kupuje BA z kilku powodów: marka ( z całą jej pseudo renomą), sprzęt/patenty, serwis streamingowy. Przy czym serwis nie dla tego,że jest duży tylko zapewne menadżerom wyszło, że podbiera im klientów i duży potencjał wzrostu. Podejrzewam, że po przejęciu serwis zamieni się w podstronę iTunes i po maksymalnie 4 latach zniknie wchłonięty przez usługi Apple. Tym samym kolejny konkurent zniknie nim miał szansę zagrozić pozycji ogryzka.

Odpowiedz

63. ~domin95
1

2014-05-09 20:36:03

O to teraz będzie się płacić za dwa znaczki :)

Odpowiedz

62. Maniiiek
0

2014-05-09 20:12:10

@vonski wielkie dzięki! O to chodziło!

Odpowiedz

61. vonski
0

2014-05-09 17:06:12

@Maniiiek: a masz pod niusem zaznaczone: Ukryj ukryte komentarze?

Odpowiedz

60. PLANET
0

2014-05-09 15:39:44

Ctrl+F5, ewentualnie wyczyść ciastka. U mnie działało też jakoś chaotycznie, ale teraz zawsze działa. W zasadzie powinno to działać bez zabawy z opcjami blokowania (tj. menu pokaż/ukryj opinie oraz włącz blokowanie).

Odpowiedz

59. Maniiiek
-1

2014-05-09 15:30:18

@PLANET problem w tym, że nadal widzę jego komentarze mimo blokady. A jak najeżdżam na jego nick to mam opcję "odblokuj". :(

Odpowiedz

58. PLANET
2

2014-05-09 15:10:54

#54 @bogie: w takim razie mało czytałeś. Radzę restrospekcję ;) Co do Beats Audio - jakość/cena jest PO-RA-ŻA-JĄ-CO niska, ciężko traktować tą firmę poważnie. Parokrotnie tańsze produkty konkurencji brzmią lepiej, ale za "b" się płaci.. :) Nie twierdzę, że nie mają dobrych produktów, ale jakoś wydawanie paru tysięcy zł za produkt warty paręset nie ma dla mnie totalnie żadnego sensu. Ale może ja jakiś dziwny jestem ;)

Odpowiedz

57. PLANET
0

2014-05-09 15:06:31

Mila89 - nie widzę problemu, masz takie samo premium, więc tak samo go zbanuj w komentach. Proste. Co do innych, że się odnoszą.. cóż, to i tak jest lepsze niż te jego smuty. Tyle w temacie - vonski ma rację ^^

Odpowiedz

56. wlo
1

2014-05-09 14:53:22

Chłopcy z Nju Jorku ze złotymi łańcuchami na szyjach widzą jedno - kasę ;-) i dla kasy "zrobił" markę, i dla kasy ją sprzedaje. A ludzie są od tego, żeby mu płacić - i tyle.

Odpowiedz

55. Mila89
2

2014-05-09 14:52:01

@52 moj glos masz :) @54 poczytaj sobie wiecej wpisow z innych newsow.

Odpowiedz

54. bogie
1

2014-05-09 14:46:29

Przepraszam za offtop - przeczytałem właśnie wszystkie posty applefan z tego newsa, i choć wyraża się czasem jak psychofan apple (przepraszam, jeśli cię uraziłem), i jest bardzo mało obiektywny, to daje argumenty, pizze na temat i nie obraża innych. Rzeczywiście apple stać kupić BA, robią uznane sprzęty do muzyki, nie wiem czego się czepiacie.

Odpowiedz

53. applefan_
-5

2014-05-09 14:41:32

@52 jestem za. W pierwszej kolejności wszystkich obrażających i wyzywających innych, a potem tych co piszą nie na temat.

Odpowiedz