DAJ CYNK

Apple: 9 mln iPhone'ów 5s i 5c w pierwszy weekend

23.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 19

Ważne 2

4

Apple poinformował o wynikach pierwszego weekendu sprzedaży nowej generacji iPhone'ów - modeli 5c i 5s.

Apple poinformował o wynikach pierwszego weekendu sprzedaży nowej generacji iPhone'ów - modeli 5c i 5s.Amerykański koncern jak co roku chwali się wynikami pierwszego weekendu sprzedaży nowej generacji iPhone'ów. W zeszłym roku firmie udało się sprzedać w tym czasie 5 mln iPhone'ów 5, w tym roku wynik ten został znacząco poprawiony - do 9 mln sztuk.

O ile przed rokiem sprzedaż dotyczyła jednego tylko modelu, o tyle w tym roku premiery mamy dwie: iPhone'a 5s i iPhone'a 5c. Niestety Apple nie podał oddzielnych statystyk dla obu modeli. Od 20. września nowe smartfony Apple'a dostępne są w jedenastu krajach.

Dwa dni przed rozpoczęciem sprzedaży nowych urządzeń Apple rozpoczął również wysyłkę aktualizacji iOS do wersji 7. Jak chwali się producent, była to najszybsza aktualizacja w historii Apple'a - najnowsze oprogramowanie trafiło już do ponad 200 mln urządzeń na całym świecie.

Jak co roku, Apple tuż po premierze ma problemy z dostępnością iPhone'ów. O ile model 5c można zakupić bez problemu, o tyle na większe ilości 5s będzie trzeba poczekać kilka tygodni.

<: F1419 :>

<: F1411 :>Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Apple iPhone 5c w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Apple iPhone 5s w katalogu.

Źródło tekstu: Apple, wł

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się