DAJ CYNK

Anna Streżyńska spotkała się z przedstawicielami Facebooka

25.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5663

Ważne 6

10

24 listopada minister cyfryzacji Anna Streżyńska spotkała się z reprezentantami europejskiego przedstawicielstwa Facebooka, odpowiedzialnymi za politykę publiczną serwisu.

24 listopada minister cyfryzacji Anna Streżyńska spotkała się z reprezentantami europejskiego przedstawicielstwa Facebooka, odpowiedzialnymi za politykę publiczną serwisu. Tematem rozmowy były szczegóły polityki blokowania kont i profili użytkowników, stosowanej przez portal na terenie Polski oraz problematyka dostosowania działalności platformy internetowej do prawa UE i prawa krajowego.

Podczas godzinnej rozmowy przedstawiciele Facebooka prezentowali zasady jakimi kieruje się serwis oraz wyjaśniali przyczyny działań administracyjnych, które spotkały się z krytyką ze strony polskich internautów. Podkreślali przywiązanie do kwestii związanych z ochroną uniwersalnych wartości, takich jak wolność słowa czy prawa jednostki, a także konieczność zwalczania treści niezgodnych z obowiązującym prawem.

Po spotkaniu minister Anna Streżyńska poinformowała, że nie wszystkie kwestie zostały wyjaśnione i szereg spraw wymaga jeszcze doprecyzowania i dalszego omówienia. Zarówno Ministerstwo Cyfryzacji, jak i przedstawiciele Facebooka, zadeklarowali wolę dalszych spotkań w celu wypracowania odpowiednich rozwiązań.

Wspólnie ustalono, że rozmowy o szczegółach rozwiązań koordynować będzie Rada ds. Cyfryzacji, która jest ciałem doradczym Ministra Cyfryzacji. Wchodzący w skład Rady eksperci z zakresu telekomunikacji, rynku IT i cyfryzacji wspólnie z przedstawicielami Facebooka będą szczegółowo analizować stosowaną przez serwis politykę, a następnie formułować wnioski i przedstawiać ministrowi cyfryzacji rekomendacje dalszych działań.

Źródło tekstu: mc.gov.pl

Komentarze
Zaloguj się
46. ~nick
2

2016-11-28 22:31:01

i w tym kraju ma byc dobrze jak tyle jednostek uposledzonych, zaklinajacych rzeczywistosc by dostosowla sie do ich projekcji, potrafiacych jedynie wyzywac oponentow od lewakow

Odpowiedz

45. ~:)
-2

2016-11-28 09:42:12

Smiechu warte - mój Rząd nie wie jak to załatwić ? AS - to jest żenujące

Odpowiedz

44. ~Master Chief
-1

2016-11-28 09:28:40

@10 @15 @31 pozdrawiam Kolegów którzy mówią, jak jest ;)Natomiast z jednym stwierdzeniem lewaków się zgodzę - FB to ich grajdołek, dlatego ja tam konta nigdy nie miałem, nie mam i mieć nie będę. Każdemu polecam dla zdrowotności ;)

Odpowiedz

43. ~Master Chief
-1

2016-11-28 09:17:04

@2. Dokładnie. A na zachętę powinna wjechać skarbówka, inspekcja pracy, nadzór budowlany i straż pożarna na rutynową kontrolę ;) Zamiast zawracaćw tym czasie głowę przyzwoitym obywatelom, zrobiliby wreszcie coś dobrego ze swoim czasem.

Odpowiedz

41. ~Big
-1

2016-11-27 18:46:18

Bez sensu ta dyskusja, fb to prywatna firma i na dobrą sprawe nie musza stosować się do przepisów innych krajow. Oczywiście dobrze by było gdyby stosowali się. Natomiast- wyjazd pisowskiej minister to jakaś bzdura. Gdyby do mnie przejechał jakiś minister z innego kraju i kazał zmienić coś na mojej firmowej stronie, to bym go pogonił. Fakt jednak taki, że akurat dobrze ze poblokowali strony nazistowskie, tzw "partiotow"

Odpowiedz

40. tMati
4

2016-11-27 11:53:08

@37 1. Punkt regulaminu o sash w Kalifornii jest niezgodny z prawem unijnym i polskim. Strony blogerów i instytucji mające charakter publikacji, podobnie jak profile gazet i dziennikarzy można podciągnąć pod prawo prasowe. Zgodnie z nim taka likwidacja profili podpada pod cenzurę, która jest karalne. Do tego dochodzą rażące przykłady stosowania wyborczej cenzury, o wspomniał @27. Facebook nie jest tylko jakąś firemką, a platformą jak WordPress disquss i inne stosowane do wymiany informacji, o ile groźby karalne powinny być usuwane, to nie powinno dochodzić do tak stronniczych zachowań. Niestety jest to efekt działań pseudo awangardy społecznej znanej na zachodzie pod nazwą "social justice warriors". Zainteresowanym polecam lekturę opisujące to zjawisko.

Odpowiedz

34. toms
3

2016-11-26 20:03:04

A co powiecie lewaki na "pomyłkową" blokadę konta Miriam Shaded? To są te wasze nędzne standardy "neutralności" politycznej? Gratulacje. Rozpoczął się właśnie czas upadku tego plugastwa. Prędzej czy później skończy jak NK i inne badziewie.

Odpowiedz

32. TomekO
1

2016-11-26 13:23:27

W razie sporów sąd w Kalifornii ;) Trzeba czytać regulamin.

Odpowiedz

31. ~
6

2016-11-26 10:49:04

lion, I to jest schylek lewych mediow. Nawet Facebook pokazal swoja "twarz". Teraz juz tylko w dol, jak cala reszta. Kazdy kto ma SWOJ rozum i nie oglada Tancow Na Wodzie nawet tam nie zajrzy. Bo po co?

Odpowiedz

25. PiotrM
-2

2016-11-26 02:40:19

@24 fb nie jest w Polsce tylko w globalnej sieci, u Ciebie jest wtedy kiedy go do siebie zaprosisz, a robisz to wpisując jego adres do przeglądarki. Nie chcesz - nie zapraszaj.

Odpowiedz

23. Blank
1

2016-11-25 21:37:12

@3, przy czym Niemcy w drugą stronę :D

Odpowiedz

22. ~.
-3

2016-11-25 21:12:35

@10 - święte słowa. Więc jeśli ktoś ( narodowi socjaliści) dobrowolnie zakładają profil w amerykańskiej firmie z poszanowaniem ZWYCZAJÓW I PRAWA, które ta firma podaje do akceptacji, to jako goście w tej firmie MUSZĄ przestrzegać zasad gościa, a nie występować w roli gospodarza. Bo wtedy się żegnamy przez blokadę nienawistnego profilu albo jego usunięcie :)

Odpowiedz

20. ~Xandaoux
-4

2016-11-25 21:00:34

Żenujące? To zdecydowanie za mało powiedziane. Kiedy 2 tyg temu skomentowałem, że nic z tego nie wyniknie bardzo się myliłem. Oj bardzo !! Wynikło bowiem, że za kasę podatników pojechało się do Dublina, pokupowało się piwa, posłuchało jak amerykańska prywatna firma działa na rynku i wróciło się do domu wydając komunikat, który dowodzi, że nie umie się zadawać pytań i chce się jeszcze raz pojechać do Irlandii bo tam dalej od chorego kraju. Wow!! Eksperci na czele z megaekspertką :D :D :D

Odpowiedz

19. ~
-7

2016-11-25 20:44:14

Żenada...

Odpowiedz

18. Red_PL
-6

2016-11-25 20:32:25

Polska to chyba jedyny kraj gdzie rząd oficjalnie wspiera ruchy nacjonalistyczne :( Ciekawe jak musiała się czuć AS podczas tej szopki, bo mam wrażenie że co jak co ale ona do tego chorego układu nie pasuje.

Odpowiedz