DAJ CYNK

Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

orson_dzi

Wydarzenia

Podczas XXIX zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowego Prezesa Izby. Został niż Paweł Dulka.

Andrzej Dulka przez ostatnie 13 lat pełnił funkcje prezesa w firmie Alcatel-Lucent Polska, gdzie między innymi zarządzał rozwojem biznesu w Polsce i Europie Centralnej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami w branży wysokich technologii i telekomunikacji. Jest również znany z działalności publicznej: od 2012 roku jest wiceprzewodniczącym sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN, od 2015 roku jest członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers, a od 2015 roku prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji. W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2009 otrzymał Statuetkę Złotego Cyborga przyznawaną dla liderów polskiego przemysłu informatycznego i telekomunikacyjnego. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

Zobacz: Szybki Internet w telefonie zniknie w ciągu 3 lat, a sieć 5G w Polsce nigdy nie powstanie - ostrzega Instytut Łączności

Nowy prezes będzie piastował swoje stanowisko w latach 2019 - 2021. Drugi kandydatem na stanowisko był Bartłomiej Michałowski, który ma w swoim CV pracę m.in. w Cisco i Orange.

Zobacz: 5G - UKE rozdysponuje pasmo 3,6 - 3,8 GHz w czerwcu 2020 roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PIIT

Przewiń w dół do następnego wpisu