DAJ CYNK

Androidy dalej wysyłają SMS-y pod losowe numery

03.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5632

Ważne 0

0

Część smartfonów na Androidzie ma dość istotną wadę - przy wysyłaniu wadomości system zmienia numer odbiorcy na losowo wybrany z książki kontaktów. I nie mówimy tu o jakimś złośliwym wirusie, tylko o czystym systemie operacyjnym, bez żadnych aplikacji i nakładek.

Część smartfonów na Androidzie ma dość istotną wadę - przy wysyłaniu wadomości system zmienia numer odbiorcy na losowo wybrany z książki kontaktów. I nie mówimy tu o jakimś złośliwym wirusie, tylko o czystym systemie operacyjnym, bez żadnych aplikacji i nakładek.

Co więcej - problem został zgłoszony ponad pół roku temu i do tej pory nie został rozwiązany, mimo licznych zgłoszeń użytkowników.

28. czerwca w serwisie Android Google Code pojawiło się informacja o wykrytym błędzie w aplikacji służącej do wysyłania wiadomości:

- Wysyłam wiadomość SMS do Osoby A.
- Pojawia się komunikat o prawidłowym wysłaniu do Osoby A.
- Wiadomość otrzymuje Osoba X.
- Otwierając szczegóły tej wiadomości w wątku konwersacji z Osobą A jako numer odbiorcy pojawia się numer Osoby X.

Przez pół roku, mimo ponad 6000 komentarzy innych użytkowników w tej sprawie Google nie zajął się tą sprawą, oznaczając zgłoszenie jako "umiarkowanie ważne". Po tym, jak kilka dni temu bugiem ponownie zainteresowały się media, programiści z Google nadali zgłoszeniu wyższy, krytyczny priorytet. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się aktualizacja, która pozwoli na wysyłanie wiadomości, bez obawy, że przeczyta je ktoś nieodpowiedni.

Źródło tekstu: AndroidCommunity.com

Komentarze
Zaloguj się
35. PLAY
0

2011-01-05 06:32:46

Symbian jest najlepszy pod każdym względem.

Odpowiedz

34. ~...
0

2011-01-05 01:24:19

@28 Nie wiem dlaczego człowiek który pisze raczej normalne komentarze w różnych sprawach (tak o Tobię mówię) ma manie antyandroidową i pronokiowią, tego się czytać nie da. Podobnie jak słów, że dla poważnych ludzi najważniejsza jest metalowa obudowa telefonu- coś podobnie radosnego ( na telepolis- daty nie pamiętam) napisałeś. Albo tekst o ładniutkich widżetach bijących po oczkach czy też modzie. To są tylko Twoje projekcje, dlatego nic dziwnego że mocno im ufasz. Zrozum i zapamiętaj sobie że dla różnych ludzi różne rzeczy są tymi najważniejszymi w telefonie. I nie ma tu obiektywnej prawdy. Tobie pasuje symbian i Nokia. Mi Nokia nie przeszkadza, ale symbian (dotykowy) to złom. Widać poprawę w N8 czy C7 i dobrze że poprawa taka nastąpiła. Jest szansa że już niedługo low i mid-endy będą działały podobnie co dla mnie oznacza działanie prawie akceptowalnie. Powtarzam- DLA MNIE. ................................ Osobiście używam ADW+handcent sms(tego drugiego nie zawsze) i NIGDY nie miałem opisywanego problemu. Podobnie jak Ty, ponieważ na moje oko androida to najwyżej 5 minut używałeś. PS Mało mnie obchodzi co o mnie pomyślisz czy napiszesz. Napisałem powyższe słowa tylko po to byś z siebie głupka nie robił ponieważ nim nie jesteś. Co zrobisz? Twoja sprawa...

Odpowiedz

33. code
0

2011-01-05 00:26:28

Android to otwarty system, można go dowolnie przerobić po swojemu, wielbiciele i fanatyczni użytkownicy mogą sobie sami napisać łatkę

Odpowiedz

32. ~Iron Lord
0

2011-01-04 16:08:30

jestem szczęśliwym użytkownikiem HTC Desire i nigdy nie spotkałem się z takim czymś chociaż używam modyfikowanych romów i innych modyfikacji, widocznie HTC dopracowało co trzeba :)

Odpowiedz

31. ~Cola Beer
0

2011-01-03 23:59:04

Mnie cosik takiego na SGS dotychczas nie spotkało, pewnie dlatego, że wolę powiedzieć niż napisać. A oceny systemów zawarte powyżej powalające, paluszki lizać.

Odpowiedz

30. Maniiiek
0

2011-01-03 22:27:14

Ale Symbian OS oczywiście najgorszy...

Odpowiedz

29. ~Johny11
-2

2011-01-03 22:00:19

@26. Sama prawda. Windows znienawidzony, bo to nie kolejna zabawka tylko narzędzie. Android to zabawka. Od początku - dla dzieci. iOS to samo. Taka prawda.

Odpowiedz

28. ~Mike
-1

2011-01-03 20:56:46

Super system...nie ma co. Ale chore dzieci neo i tak się rajcują bajeranckimi widgetami, cóż z tego, że bugi są gorsze niż te najgorsze z jakimi kiedykolwiek borykał się Symbian czy iOS, moda to podstawa.

Odpowiedz

27. ~pd
1

2011-01-03 19:49:01

Jak już wszystkie media będą pod kontrolą Google''a, to nie będzie więcej takich bezczelnych nagonek! Nie będzie! Google samo najlepiej wie, które problemy są umiarkowane, a które krytyczne.

Odpowiedz

26. Boss
0

2011-01-03 19:44:51

Wiecie co? Ja mam tak znienawidzony WM 6.5 i HD2. Windows jeszcze mi się ani raz nie pomylił z sms-ami, a wysyłam ich troszkę i to czasami do wielu osób na raz. Powtórzę to znowu. Android to system nie dopracowany,a wszyscy jego użytkownicy to darmowe świnki doświadczalnej dla Google.

Odpowiedz

24. ~Pan Pikuś
1

2011-01-03 18:31:26

"...umiarkowanie ważne..."!!!???.A jak wyślę esa kochance a otrzyma go żona to dla cwaniaków z Google może i tak,ale dla mnie to nie będzie "umiarkowanie ważne".

Odpowiedz

23. prze123
-1

2011-01-03 18:24:51

@ 21 @ 22 Ludzie - ahahaha ... serio na linuksie wszystko ... ale ...

Odpowiedz

22. ~MST
1

2011-01-03 17:40:20

Do 19 - człowieku symbian też jest już otwarty ale to mu i tak raczej nie pomoże.

Odpowiedz