DAJ CYNK

Androidowe Google Maps dla rowerzystów

13.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2174

Ważne 0

0

Kolejna wersja map od Google oznaczona jako 4.2 i przeznaczona dla systemu Android zawiera kilka ciekawych nowości. Wśród nich znajdują się m.in. oznaczenie na mapach ścieżek dla rowerów.

Kolejna wersja map od Google oznaczona jako 4.2 i przeznaczona dla systemu Android zawiera kilka ciekawych nowości. Wśród nich znajdują się m.in. oznaczenie na mapach ścieżek dla rowerów.

Ścieżki dla rowerów oznaczone zostały dwoma kolorami. Ciemnozielone oznaczają ciągi przeznaczone wyłącznie dla rowerów, natomiast jasnozielone - jezdnie, na których znajdują się wydzielone pasy ruchu dla jednośladów.

Nowa wersja map umożliwia również dodanie na ekranie telefonu skrótu przenoszącego od razu do widoku mapy i rozpoczynającego nawigację, z pominięciem menu aplikacji.

Google Maps 4.2 umożliwia również natychmiastowe dzielenie się z innymi użytkownikami takimi informacjami jak dane na temat naszego aktualnego położenia wraz ze szczegółowymi informacjami na jego temat czy zdjęciami z tego miejsca.

Najnowsza wersja map od Google kompatybilna jest z Androidem w wersji co najmniej 1.6. Aby z niej skorzystać, należy pobrać jej nową wersję z Android Market.

Źródło tekstu: mobileburn, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2010-05-13 17:39:11

A te sciezki dla jakiego kraju? Bo chyba nie Polski

Odpowiedz

13. Q!
0

2010-05-13 15:59:05

*** mnc - tak, są sposoby żeby obejść to ograniczenie, ale ile osób o tym wie, a ile z tych wiedzących będzie chciało się w to bawić (z różnych względów)? :-)

Odpowiedz

12. ~mnc
0

2010-05-13 15:04:14

@10 - mi w UK działa bezproblemowo :) (hero na villainrom 5.5.0, googlowska aplikacja do nawigacji)

Odpowiedz

11. ~wilk100
0

2010-05-13 11:57:25

@10 nie , tylko usa

Odpowiedz

10. Q!
0

2010-05-13 11:48:57

*** BBurns - a nawigacja Google działa gdzieś poza USA? ;-)

Odpowiedz

9. ~BBurns
0

2010-05-13 11:32:05

Chyba ktos zapomnial napisac, ze zgodnie z informacja przy sciaganiu jest tak: Bicycling directions and map layer (US only). W praktyce jest tak samo :)

Odpowiedz

8. ~w.p.
0

2010-05-13 10:32:18

TrekBuddy i jechane. Mapkę można sobie samemu zrobić z pomocą ZumiBuddy.

Odpowiedz

7. cerebrus
1

2010-05-13 10:00:40

Ja teraz mam na HERO BeHero + i jak narazie od 2 tygodni żadnego FC. Wszystko zależy od "kucharza" co mu wyjdzie. Pozatym Droid Eris z sieci Verizon wczoraj dostał aktualizację do 2.1 poprzez OTA więc już niedługo i HERO może ją dostać, trzeba tylko cierpliwie poczekać.

Odpowiedz

6. ~
1

2010-05-13 09:58:20

brzezinski a w heyah najtanszy jest internet?

Odpowiedz

5. ~
1

2010-05-13 09:42:27

@3 tylko pamietaj, motka po okresie gwarancji blokuje updaty softu. Niestety przerabialem juz to...:(

Odpowiedz

4. ~Bogie
0

2010-05-13 09:39:19

Ciekawe kiedy udostępnią pełną nawigację (prowadzenie do celu) w Europie...

Odpowiedz

3. ~
-1

2010-05-13 09:27:51

Tylko te nieoficjalne romy maja pelno błędów. To nie działa, tamto nie działa,disy, fc... Jak na razie magic idzie w odstawke i zostane przy milestone.

Odpowiedz