DAJ CYNK

Android popularniejszy od iPhone'a?

07.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2073

Ważne 0

0

Decydując się na zakup nowego smartfonu, klienci baczniej przyglądają się urządzeniom z Androidem na pokładzie, niż telefonowi od Apple - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną ChangeWave.

Decydując się na zakup nowego smartfonu, klienci baczniej przyglądają się urządzeniom z Androidem na pokładzie, niż telefonowi od Apple - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną ChangeWave.

Na pytanie o to który mobilny system operacyjny byś wybrał dla swojego kolejnego smartfonu, 30% ankietowanych w marcu odpowiedziało, że byłby to Google Android. Jest to o 9 pkt. proc. więcej, niż odsetek deklaracji zarejestrowanych w grudniu 2009 roku.

W przypadku iPhone’a liczba zainteresowanych osób wyniosła 29%, czyli o 1 pkt. proc. więcej, niż kwartał wcześniej. Pozostałe systemy operacyjne zanotowały w tym okresie spadek zainteresowania (BlackBerry OS z 18 do 13%, Windows Mobile (z 6 do 5%) lub nie zmieniły swojej pozycji (Web OS 3%).

Jednak zupełnie inne wyniki płyną z ankiety przeprowadzonej przez mobilny serwis społecznościowy MocoSpace. Wynika bowiem z niego, że dla potencjalnego klienta iPhone jest dwa razy bardziej konkurencyjny, niż pozostałe urządzenia z systemem Android.

Z ankiety tej wynika również, że połączenia z siecią realizowane poprzez użytkowników iPhone’a oraz Androida trwają o 27,8% dłużej, niż z innych telefonów. Użytkownicy tych urządzeń są również bardziej skłonni do zakupu wirtualnej waluty (o 72% więcej).

W 2010 roku liczba użytkowników tradycyjnych telefonów spadła o 22%. 30% spośród nich zamierza w tym roku nabyć urządzenie typu smartfon. To właśnie użytkownicy tych ostatnich korzystali z sieci dwa razy częściej, niż użytkownicy komputerów.

Źródło tekstu: intomobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~smd
0

2010-05-07 16:59:36

Ja tez od niedawna uzywam i5700 i za taka cene to jest po prostu science fiction. Codziennie odkrywam cos nowego a bawie sie nim 2miesiac. Aplikacje w markecie wymiataja a ich przyrost (ostatnio przelamana bariera 50tys.) ma duza dynamike.

Odpowiedz

13. ~wibra
0

2010-05-07 16:43:50

Mam i5700 w wersji 1.5 oraz 2.1 Kazdy z nich ma cos w sobie ale 2.1 klawiatura po prostu wymiata... Super sprzet tylko kolory w mailu bez edycji. Na razie... :-/

Odpowiedz

12. toczek
0

2010-05-07 13:13:10

Z jabłuszek najbardziej przypada mi do gustu szarlotka. Dyskwalifikuję każdego, kto próbuje dyktować mi co jest dla mnie dobre, a co fuj i be, a tak jawi mi się firma Apple. Android ciekawi mnie od początku, ale cały czas mam wrażenie, że to jeszcze nie czas na wcale nie mały przecież wydatek. Kusi mnie już od 1.6 (HTC Hero), teraz 2.1 (HTC Desire), a tu lada dzień 2.2. Wiem jak wkurza czekanie na aktualizacje, więc póki co korzystam z Symbiana 3ed. ale ten Desire nie daje mi spać.

Odpowiedz

11. TasmanianDevil
0

2010-05-07 13:08:49

a czy są jakies rozbudowane gry na google android?

Odpowiedz

10. ~
0

2010-05-07 12:14:34

tak....

Odpowiedz

9. ~i5700
0

2010-05-07 11:41:44

andorid jest cudownie wspaniały, chciałem kupić nokie ale wziąłem samsunga i5700 i codziennie dziękuje Bogu że go wybrałem !!!

Odpowiedz

8. ~piyoter
0

2010-05-07 10:56:58

@hose - wszystkie pojemnosciówki w zasadzie reagujabardzo podobnie na dotyk, tylko własciciele iphonów majabardziej wyczulone palce. A do tematu: Telefony z androidem stają sie coraz bardziej dojrzałe funkcjonalnie. Wystarczy spojrzeć na flagowe modele HTC, Motoroli czy samsunga. Już nawet nie ma sensu pisać "iphone killer" bo to apple powinno gonić czołówke, a pana Jobsa wyslać na zasłuzoną emeryturkę, bo troszkę wizja idealnego cudownego swiata z iphonem juz wymyka mu sie spod kontroli (brak erotyki, bo jest fuj, brak flasha bo to samo zło...)

Odpowiedz

7. Hose
1

2010-05-07 10:21:11

milla - i iphone i i5700 maja ekrany pojemnościowe, reagują właściwie identycznie na dotyk.

Odpowiedz

6. kanonierka
0

2010-05-07 10:17:55

"Android popularniejszy od iPhone''a? " Co to za porównanie, skoro iPhone OS jest tak jak Mac OS tylko na produkty jednego producenta, a Android tak jak Windows, na isk producentów ??? Porównywać można iPhone OS z BB OS lub tym podobne...

Odpowiedz

5. ~mila
1

2010-05-07 10:10:36

ale faktem jest że tel. z adroidem (ja mam Magic) jest 3 razy tańszy niż Iphone a mozliwości podobne a czasami większe.... Czekam na Samsunga I9000 - to może być super sprzęt w przystępnej cenie... (mam nadzieję...)

Odpowiedz

4. ~milla
-1

2010-05-07 10:08:59

Manovar - ale jakość pisania/panelu dotkowego niestety ale w Iphone dużooo lepsza... prawda?

Odpowiedz

3. Manovar
2

2010-05-07 10:05:13

Ja właśnie zmieniłem iPhone 3G na Samsunga i5700. :-)

Odpowiedz

2. ~User
1

2010-05-07 09:09:44

Porównując 3 systemy, które użytkowałem mogę stwierdzić, że system Google i Apple, są na podobnym poziomie dopracowania, chociaż większą przyszłość widzę w Androdzie. Na pewno system Windows Mobile był dla mnie nie porozumienie, dosyć przymulający i tak jakby wydany na szybko (pracowałem na WM 6.1)

Odpowiedz

1. ~smd
1

2010-05-07 08:45:37

Zielony robocik zjadl jabluszko. I dobrze.

Odpowiedz