DAJ CYNK

Android kontra Windows Phone 7

28.12.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11463

Ważne 0

0

Serwis PhoneArena przygotował ciekawe porównanie dwóch smartfonów Samsunga: Google Nexus S z Androidem 2.3 Gingerbread i Focus z Windows Phone 7.

Serwis PhoneArena przygotował ciekawe porównanie dwóch smartfonów Samsunga: Google Nexus S z Androidem 2.3 Gingerbread i Focus z Windows Phone 7.

Oba smartfony mają ekrany Super AMOLED i dość zbliżone specyfikacje. Jeśli się jednak nim lepiej przyjrzeć, różnice są bardzo duże - szczególnie te dotyczące filozofii obsługi. Choć Focus ma dwuletni już procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250, menu telefonu jest nieco szybsze niż to w Nexus S z trzy razy wydajniejszym Hummingbirdem S5PC100 (oba procesory taktowane są zegarem 1 GHz).



Źródło tekstu: phonearena, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~PiterekGTI
0

2012-01-09 22:29:38

Aczkolwiek coś mnie podkusiło aby wypróbować windę, i powiem tak: na początku mnie denerwował zamknięty system ale po jego rozblokowaniu i ogarnieciu stal sie nie bardzo sprawny,użyteczny, i co najważniejsze szybki,płynny bez lagow. System odpala sie w kilka sekund i od razu śmiga bez spowolnien. Gry połączone z Xbox live to graficzna bajka bez porównania z andkiem(wszyscy wiemy), aha najważniejsze przeglądarka jest tak cholernie szybka ze aż łeb urywa porównywalnie szybka z PC i to nie żart testowałem z sgs i w połowie ladowania wm7 juz kończył. Najwieksza WADA windy jest brak multitasku bo po kilku latach na Androidzie bardzo mi tego brakuje, z następna aktualizacja ma się to zmienić , no właśnie producent zapewnia aktualizacje urządzenia na kilka kolejnych upddatow

Odpowiedz

23. ~piterekGTI
0

2012-01-09 22:11:40

No dobrze każdy komentuje filmik ale nikt specjalnie nie korzystał z wm7,5(mango) wiec poczuwam się zwilżyć temat. Zacznę od tego że jestem wyznawca androida Mam dwie słuchawki z średniej i wyższej polki tego systemu i jak każdy ze zwolenników uważam ze to świetny OS.aczkolwiek

Odpowiedz

22. ~geo
0

2011-05-08 09:51:24

Chciałbym nabyć HTC Mozart jednak ma on WM7, a czy można na nim dokonać trwałych i sprawnych zmian na Android ?

Odpowiedz

21. ~beastieboy
0

2011-04-29 20:46:13

Znowu dajecie sie nabierac M$ na wodotryski graficzne. Uzywam na codzien Androida 2.3 i moge powiedziec ze ten system jest MEGA uzyteczny. Same przydatne funkcje, zadnych pierdow jak w poprzednuch telefonach z WM. Wszystko co ma dzialac, dziala jak nalezy. I o to w tym wszystkim chodzi, jakby ktos zapomnial...

Odpowiedz

20. code
0

2010-12-30 00:54:32

@16: pobożne życzenia :) wielkie rozwarstwienie Androida przekłada się na większy koszt produkcji aplikacji i mniejszy zysk. Do tego nie każdy sprzęt z Andkiem radzi sobie z 3D, jak np Spica. Gry na Andka, o ile w ogóle będą wychodzić, będą o wiele biedniejsze od tych z iOS i WM7

Odpowiedz

19. ~Rybak
0

2010-12-29 21:39:30

@17: QSD8250 to stary Snapdragon (pierwszej generacji) ten sam jest np. w Nexusie (bez S). CPU ma jednak takie same jak nowe Snapdragony, główna różnica jest taka, że posiada starszy układ graficzny: Adreno 200 a nie Adreno 205 jak np. Desire HD. Nie jest to jednak w żadnym wypadku słaby układ i na głowę bije np. procesor z Nokii N8, co do pozostałych nowszych układów ustępuje im głównie procesorem graficznym, ale CPU ma równie wydajne co OMAPy 36xx (Motorola Droid X/2), A4 (iPhone) czy układ z Galaxy/Nexusa S.

Odpowiedz

18. ~Inżynier
0

2010-12-29 20:28:20

Tutaj macie opis i porównanie http://alienbabeltech.com/main/?p=17125

Odpowiedz

17. ~jarekt
0

2010-12-29 10:51:13

LuiN To jest przeklamanie informacyjne. Snapdragon to faktycznie stary procesor gdy mowimy o pierwszej generacji. W WP7 jednak jest juz znacznie nowszy uklad (nadal nazywany potocznie snapdragonem) - na moje wyczucie to jest cos podobnego do serca DesireHD, ktory to telefon wcale nie jest 3 razy wolniejszy od SGSa. O tym, ze dominacja hummigbirda dotyczy wylacznie akceleracji 3d nawet nie wspominam.

Odpowiedz

16. ~
0

2010-12-29 01:29:12

Teraz już jest taka że wszystkie hity wychodzą jednocześnie na Androida i iOS. Ale sprzedaż Androida rośnie w tak zastraszającym tempie że już w przyszłym roku w dużym prawdopodobieństwem hitowe gry i aplikacje w pierwszej kolejności będą zarezerwowane na Androida, potem iOS a taki WP7 nawet niech zapomni. Przy porażce jego sprzedaży po prostu już zawsze wszyscy będą olewali ten system kwadratów.

Odpowiedz

15. ~
0

2010-12-29 01:25:27

W tym teście nie było najważniejszego - aplikacji zewnętrznych, a to przecież o to chodzi w smartfonach! A tu Android miażdży i wgniata w ziemię marnego WP7! A to się nigdy nie zmieni - Android rośnie jak szalony pod każdym względem, a WP7 okazał się mega porażką sprzedażową. Nawet sam M$ już nawet przyznał otwarcie że nie liczy na dobrą sprzedaż swojego systemu... no i wszystko w temacie.

Odpowiedz

14. a_lex
0

2010-12-28 22:26:53

Z tego widać, że dla każdego - zależnie od oczekiwań - z powyższego wynika coś innego :) Mnie np. ucieszył komentarz, że WP7 przewyższają niektóre tanie sony ericssony bez systemu (to moje ulubione telefony - choć nie wszystkie) - oczywiście wiem, że to jest przejaskrawienie :)

Odpowiedz

13. ~Zenois
0

2010-12-28 20:48:57

Gdzie Wy tam widzicie iz Focus jest szybszy od Nexusa S? Z tego testu wg mnie wynika iz Nexus jest cciekawszym telefonem anizeliby Focus.

Odpowiedz

12. ~lwiczek
2

2010-12-28 17:33:04

Grejt... WM7 jest szybszy! Ale co mi z tego, ja ten telefon *nic* nie oferuje?!

Odpowiedz

11. Rogi
0

2010-12-28 17:23:47

Jakoś nie zauważyłem znaczącej szybko jednego nad drugim. Poza tym ciężko porównać dwa różne systemy. Szczególnie ten biedny i porażkowy UI w WP7. Dziwne gdyby miał chodzić wolno. Ekran Nexusa znacznie lepszy.

Odpowiedz

10. ~Rybak
0

2010-12-28 12:35:14

@3: W takim razie piszą nieprawdę. Procesory w Snapdragonach są zbliżone wydajnościowo do tych w układach Hummingbird. Sam fakt nazywania Snapdragona procesorem świadczy o niewiedzy (procesory w Snapdragonach to Scorpiony). Z kolei układ graficzny w QSD8250 (Adreno 200) jest wyraźnie słabszy niż SGX 540 z Hummingbirda i jak sądzę stąd twierdzenia o 3x przewadze Hummingbirda.

Odpowiedz