DAJ CYNK

Android 4.0 dla Transformera Prime już tuż

04.01.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1664

Ważne 0

0

Asus poinformował, że jeszcze w styczniu udostępni najnowszą wersję systemu Android, 4.0 Ice Cream Sandwich, dla swojego tabletu Transformer Prime.

Asus poinformował, że jeszcze w styczniu udostępni najnowszą wersję systemu Android, 4.0 Ice Cream Sandwich, dla swojego tabletu Transformer Prime.

Asus Trasformer Prime to pierwszy na świecie tablet wyposażony w 4-rdzeniowy procesor, który oferuje m.in. ekran IPS LCD o przekątnej 10,1 cali, 8 Mpix aparat fotograficzny oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Szerzej o samym tablecie, a także najprawdopodobniej pierwsze w Polsce rozpakowanie i wrażenia z korzystania z tego urządzenia, przedstawiliśmy w tej wiadomości.

Teraz Asus zapowiedział, że już wkrótce udostępni najnowszą wersję systemu Android dla swojego flagowego tabletu. Stanie się to 12. stycznia, kiedy rozpocznie się proces dostarczania aktualizacji wszystkim jego użytkownikom.

Jednocześnie Asus przypomina, że wydajność modułu GPS w jego najnowszym tablecie może odbiegać od tego, co możemy spotkać w innych urządzeniach. Wszystko dlatego, że obudowa tabletu Transformer Prime wykonana jest z metalu, który może tłumić odbierany przez moduł GPS sygnał. W związku z tym należy go traktować bardziej jako opcję, a nie pełnoprawny moduł - właśnie tym Asus tłumaczy usunięcie z oficjalnej specyfikacji oraz materiałów reklamowych informacji o module GPS.

Oprócz tego Asus poinformował, że pracuje również nad narzędziem pozwalającym na dostęp do tzw. bootloadera. Pozwoli on programistom oraz bardziej zaawansowanym użytkownikom na niemałe modyfikacje systemu. Jednocześnie ingerencja w tą część systemu oznaczać będzie utratę gwarancji producenta - ostrzega Asus.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu Asus Transformer Prime w katalogu

Źródło tekstu: Asus, wł

Komentarze
Zaloguj się
3. ~Bananadj
0

2012-01-11 20:23:06

Już jest PL przez OTA

Odpowiedz

2. ~
5

2012-01-04 14:23:56

"już tuż" :D

Odpowiedz

1. ~CZesiek
-4

2012-01-04 13:45:25

Tytuł powinien chyba brzmieć "Android 4.0 dla Transformera Prime tuż tuż" a nie już już? Tak jest bardziej po Polskiemu

Odpowiedz