DAJ CYNK

Android 2.2 zaprezentowany

21.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7032

Ważne 0

0

Na konferencji Google I/O, zaprezentowana została nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Google Android, oznaczona jako 2.2. Wśród kilku nowości warto wymienić te, na które programiści zwrócili szczególną uwagę.

Na konferencji Google I/O, zaprezentowana została nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Google Android, oznaczona jako 2.2. Wśród kilku nowości warto wymienić te, na które programiści zwrócili szczególną uwagę.

Google Android 2.2 (Froyo) jest siódmą wersją systemu, która pojawiła się od momentu jej premiery we wrześniu 2008 roku. To wydanie charakteryzuje się pięcioma elementami, które zostały znacznie ulepszone w stosunku do poprzedniej wersji.

Dzięki zastosowaniu nowej maszyny wirtualnej (VM) Dalvik, nowa wersja systemu Android, według różnych testów wydajnościowych, jest od 2 do 5 razy szybsza, niż jej wcześniejsza wersja (2.1).

Ulepszono również systemową przeglądarkę internetową. Zastosowanie silnika V8 JavaScriptu pozwoliło na zwiększenie wydajności tego środowiska od 2 do 3 razy w porównaniu z wcześniejszą wersją.

Android Market obsługuje teraz system raportowania błędów w zamieszczanych w nim aplikacjach. To sprawi, że programiści będą mieli wgląd do nich z poziomu swojego konta.

Dostępna będzie również opcja, która pozwoli na automatyczną aktualizację wybranych lub wszystkich zainstalowanych w urządzeniu aplikacji za pomocą jednego dotknięcia ekranu.

Nowe API obsługuje system kopii zapasowych danych osobistych. Dzięki temu możliwe będzie odtworzenie najważniejszych danych po instalacji nowej wersji oprogramowania lub resecie urządzenia.

Obsługa Microsoft Exchange to ostatnia z funkcji, nad którą programiści spędzili najwięcej czasu. Nowa funkcjonalność zagwarantuje jeszcze lepszą kontrolę nad aspektami związanymi z bezpieczeństwem.



Wśród pozostałych nowości warto wymienić chociażby możliwość zamiany urządzenia z nowym Androidem na pokładzie w hotspota czy możliwość wyboru miejsca instalacji aplikacji (pamięć wewnętrzna lub karta pamięci).

Ciekawą funkcją jest również możliwość przesyłania danych z komputera bezpośrednio na telefon przy wykorzystaniu usług "w chmurach", np. przesłanie linku do widoku mapy wprost z biurkowej przeglądarki internetowej.


Źródło tekstu: android-developers, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. z@interesowany
0

2010-05-23 07:07:42

@18 ale fanzolisz. Flash jest w Nokiach na symbianie od s60v3fp2 i jakoś super wydajne nie są tu uzywane procesory. Są one głównie rzedu 300-400MHz. Krótko więc symbian rulez od 2 lat :P

Odpowiedz

20. ~wibra
0

2010-05-21 20:32:10

Ostatnio sprzedalem 1 szt Galaxy i5700 za 550 zł (miałem 2 sztuki). Genialny telefon, więc polecam - sam używam. A nowe softy jeszcze go tylko usprawniają. ANDROID GÓRĄ !!!!!!!!

Odpowiedz

19. rcicho
0

2010-05-21 14:51:47

Naturalnie telefon z Androidem nie musi być non-stop podpięty do netu. Mozna wyłączyć połączenie internetowe na kilka sposobów (np. w telefonach z Sense do klawisza czerwona słuchawka dopisanych jest kilka opcji ktore pojawiaja się podczas dłuższego przaytrzymania. Jedną z nich jest wlasnie wyłączenie połączenia internetowego. W innych telefonach robi się to za pomocą APNdroid. W dobie tanich pakietów na net nie warto jednak blokować. Już lepiej zrobić tak jak to miałem jeszcze niedawno gdy byłem abonenetem Ery, gdzie transmisja danych była bardzo droga. Przelożyłem sobie karte abonencka Ery do zwykłej Nokii 3100 a do Magica wkladałem karte sim czy to GaduAir czy mbank czy Play Fresh. Warunek jeden takiej operacji - nalezy polubić noszenie dwoch telefonów zamiast jednego.

Odpowiedz

17. ~
1

2010-05-21 14:33:14

@13 Zwróć uwagę na pakietowanie internetu w Twoim PLAY :) Przejdź do gaduair :) A przynajmniej zajrzyj na ich stronę, popatrz ofertę, może akurat Ci się spodoba.

Odpowiedz

16. Q!
0

2010-05-21 13:37:58

*** 15 - oczywiście masz rację, mój błąd - już poprawiam, dzięki. :-)

Odpowiedz

15. ~
1

2010-05-21 13:14:08

dalvik to nie jest kompilator drogi autorze. Dalivk to virtualna maszyna pod którą działają aplikacje na Androidzie. Do tej wirtualnej maszyny programiści googla dodali wsparcia dla JIT (just in time compilation) dzięki któremu najszczęściej interpretowane kawałki kodu są cachowane co przyśpiesza ich działanie.

Odpowiedz

14. ~Jeremy
0

2010-05-21 13:12:14

@10 Dużo tu zależy od producentów aparatów, którzy wprowadzają własne modyfikacje i ich aktualizacja często odbywa się przez RUU (czyli całkowita reinstalacja systemu, kasacja danych itd.). Teraz np HTC po paru ładnych miesiącach narzekań wprowadza u siebie OTA. Pytanie tylko, czy będzie to wykorzystywane ;>

Odpowiedz

13. ~wilk100
0

2010-05-21 13:02:57

@9 mnie 500 nie starcza, wiec opisałem swoj przypadek

Odpowiedz

12. ~kos
0

2010-05-21 13:02:06

Wiec trzeba bedzie sie za czyms rozejrzec :).

Odpowiedz

11. ~Jeremy
0

2010-05-21 13:01:55

@6 Wbrew obiegowej opinii android bez dostępu do netu 24h/dobę jest całkowicie używalny i przydatny. Sam z siecią łączę się praktycznie tylko wtedy, gdy jestem w zasięgu domowej sieci wifi, sieci znajomych lub jakiegoś hotspota. Plus gdy tylko absolutnie muszę, odpalam łącze komórkowe. W zupełności starczy. A i tego często mi się nie chce. To że coś jest, nie znaczy jeszcze że musi być włączone cały czas.

Odpowiedz

10. ~pol189
0

2010-05-21 13:01:01

BRAWO BRAWO dla "froyo" - zrobili duże postępy w rozwoju systemu. Jako użytkownik Symbiana od początku kibicuje Androidowi. Jeszcze tylko zrobią modułowy UPdate systemu, tak żeby wszystkie modele mogły pobrać OTA dla siebie.

Odpowiedz

9. ~
0

2010-05-21 12:55:21

W Play Fresh taka przyjemność to 5zł miesięcznie (100MB), więc o jakich kosztach my tu mówimy. Za 500MB płacimy 15zł. Zmiana sieci nic nie kosztuje ;)

Odpowiedz

8. ~
0

2010-05-21 12:52:53

Androida można mieć już za ok. 600zł i to z aktualizacją bo Android 2.1 niebawem. Galaxy i5700 ;)

Odpowiedz

6. ~wilk100
0

2010-05-21 12:41:12

@1 wiesz , sam aparat z androidem to jednorazowy wydatek i od 500 zł juz mozna cos miec. Natomiast by był cały czas wpięty do sieci i korzystanie z twitter/gmail/yt to jednak comiesięczne wydatki sa.

Odpowiedz

5. ~kos
-1

2010-05-21 12:34:44

A Ciebie to bardzo boli widze, moj problem, moje zale.

Odpowiedz