DAJ CYNK

Android 2.2 (Froyo) nie dla tabletów

13.09.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Google poinformował, że aktualna wersje systemu Android (2.2, Froyo) nie jest zoptymalizowana do pracy w tabletach. Może to oznaczać, że wersja systemu przeznaczona dla tego typu urządzeń ujrzy światło dzienne w niedalekiej przyszłości.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Tech Radar Hugo Barra, dyrektor ds. produktów mobilnych w Google, stwierdził, że Android 2.2 (Froyo) nie jest zoptymalizowany do pracy w tabletach.

Efektem tego jest brak kompatybilności aplikacji z Android Market z tabletami. Pobrane za ich pomocą aplikacje nie działają poprawnie w tego typu urządzeniach i aby było to możliwe potrzebna jest optymalizacja systemu. Taką optymalizację otrzymają kolejne wersje systemu: 3.0 (Gingerbread) oraz 3.5 (Honeycomb).

Dlaczego zatem na targach IFA 2010 można było znaleźć urządzenia pracujące pod kontrolą Froyo? Wszystko dlatego - jak tłumaczy Barra - że Android jest systemem otwartym, w dodatku dostępnym bezpłatnie, tak więc nie można zabronić producentom jego wykorzystywania w swoich produktach. Jeśli jednak tak zrobią - muszą się liczyć z tym, że nie będzie on w pełni funkcjonalny.

Źródło tekstu: techradar, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy