DAJ CYNK

Android 2.1 - najbardziej popularny w rodzinie

19.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2043

Ważne 0

0

Jeszcze dwa tygodnie temu Android w wersji 1.5 był najczęściej wykorzystywanym urządzeniach z tym system na pokładzie. Jednak obecnie palmę pierwszeństwa przejęła wersja 2.1.

Jeszcze dwa tygodnie temu Android w wersji 1.5 był najczęściej wykorzystywanym w urządzeniach z tym system na pokładzie. Jednak obecnie palmę pierwszeństwa przejęła wersja 2.1.

Android 2.1 zainstalowany jest obecnie na 37,2% urządzeń z mobilnym systemem od Google na pokładzie. Na drugim miejscu znalazła się wersja 1.5 (34,1%), na trzecim - 1.6 (28%).

Oznacza to, że zaledwie na chwilę przed prezentacją wersji 2.2 systemu, najbardziej popularna jest jego aktualnie najnowsza wersja (2.1).

Czy popularność Androida 2.1 jest sukcesem Google? Zdecydowanie nie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wersje z gałęzi 1.x wciąż stanowią aż 62,2% wszystkich Androidów.

Taka sytuacje jest wynikiem tego, że obecnie na rynku znajdują się cztery główne jego wersje - 1.5, 1.6, 2.0 oraz 2.1. Niewielki odsetek stanowią również wersje 1.1 (0,1%) oraz 2.0.1 (0,4%).

Prezentacja wersji 2.2 nastąpi najprawdopodobniej podczas konferencji Google I/O Developer, która odbędzie się w dniach od 19. do 20. maja w San Francisco.

Źródło tekstu: intomobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Jeremy
0

2010-05-20 18:41:34

@13 Idea androida zakładała, że maszyny na bieżąco będą otrzymywały aktualizacje przez OTA. Jak widać idea ideą, a producenci sobie - i ponieważ większość producentów nie daje czystego androida, tylko swoje wariacje na temat (np. HTC daje androida z mocno zmieniającym go SenseUI) aktualizacji albo nie ma, albo są późno. Jakiś miesiąc temu szef projektu w Google odniósł się do tego zjawiska ("jesteśmy rozczarowani" czy jakoś tak to szło) i zapowiedział, że w przyszłości aktualizacje jądra systemu będą niezależne od nakładek i dostępne m.in. w android market. Bardzo na to liczę - oby już od Froyo, czyli v.2.2.

Odpowiedz

19. ~kochamGruszke
0

2010-05-20 17:14:21

"Taka sytuacje jest wynikiem tego, " może sytuacja ;)

Odpowiedz

18. TomekO
0

2010-05-20 10:54:57

@9 mikkel poczytaj tutaj http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=602 . Chyba coś wykombinowali ?

Odpowiedz

17. tymis
0

2010-05-20 10:14:32

Informacja dla zainteresowanych z autoryzowanego serwisu Samsunga. Wg nich, od wczoraj jest Android 2.1 dla i5700, zapraszaja po aktualizacje do siebie. Niestety, nie wiedza jak bedzie wygladala wspolpraca telefonu z PC Studio ani co z anonsowanym Kies, ktory ewentualnie mial zastapic PC Studio.

Odpowiedz

16. mikkel
0

2010-05-20 09:27:36

aha no chyba że tak

Odpowiedz

15. GND
0

2010-05-20 09:20:57

@14 wyczuj ton...

Odpowiedz

14. mikkel
0

2010-05-20 09:01:33

Ja tu czegoś nie kumam, wersję 2.2 mają dopiero prezentować więc skąd mam wziąć 2.5? Prosiłbym o linka do tego systemu

Odpowiedz

13. ~bercik
0

2010-05-20 09:00:02

Trochę martwi mnie to tempo wydawania kolejnych wersji Androida, dziś kupię fona z taką wersją, za pół roku wyjdzie nowa i trzeba będzie zmienić sprzęt bo pewnie nie wszystkie programy będą działać na starszej;) Ot taki zniechęcający schemat działania producentów...

Odpowiedz

12. code
0

2010-05-20 08:38:43

podobno od wersji 4.8, bedzie identyczny z iphone

Odpowiedz

11. ~
0

2010-05-20 08:29:18

Ja mam wersję 3.2,jestem testerem.

Odpowiedz

10. GND
0

2010-05-20 07:55:27

@9 tak, ale tylko wersje 2.5 i wyższe...

Odpowiedz

9. mikkel
0

2010-05-20 07:05:54

mam HTC TyTNII z windowsem na pokładzie, czy jest możliwość instalacji androida?

Odpowiedz

8. ~kili
0

2010-05-20 01:27:06

#7 ... -_- Byleby tylko update od HTC nie blokował możliwości roota później ;)

Odpowiedz

7. ~łe
0

2010-05-20 00:39:53

nokia 3210 tez do konca msc dostanie 2.1

Odpowiedz

6. ~Jeremy
0

2010-05-19 23:16:31

@1 HTC w sieci Sprint dostał. Tak że teraz kolej na GSM''owe. Oficjalne stanowisko firmy jest takie, że czerwiec (warto zauważyć, że od stycznia wszystko co się pojawiało poza stwierdzeniem "pierwsza połowa 2010" to były tylko pogłoski). Najpierw ma być drobna łatka (sądzę że umożliwiająca OTA dla systemu wraz z SenseUI) a potem update przez OTA.

Odpowiedz