DAJ CYNK

Amerykańska młodzież woli SMS-ować niż dzwonić

26.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2731

Ważne 0

0

Według najnowszych wyników badań, przedstawionych przez firmę analityczną Pew Research, najczęściej wykorzystywanym przez amerykańską młodzież sposobem komunikacji z rówieśnikami są wiadomości SMS.

Według najnowszych wyników badań, przedstawionych przez firmę analityczną Pew Research, najczęściej wykorzystywanym przez amerykańską młodzież sposobem komunikacji z rówieśnikami są wiadomości SMS.

Taki sposób porozumiewania się ze swoimi kolegami i koleżankami wybiera 72% wszystkich biorących udział w ankiecie, czyli młodzież w wieku od 12 do 17 lat. 54% wszystkich pytanych zadeklarowało, że z tej formy komunikacji korzysta codziennie.

Prawie co trzeci pytany (30%) stwierdził, że każdego dnia wysyła ponad 100 wiadomości tekstowych, a połowa z nich (15%) - ponad 200. 22% wszystkich pytanych przyznało, że wysyła mniej, niż 10 wiadomości dziennie.

Każdego dnia dziewczynki otrzymywały i wysyłały średnio 80 wiadomości tekstowych. W przypadku chłopców liczba ta była zdecydowanie mniejsza i wyniosła 30 krótkich wiadomości codziennie wysłanych i odebranych.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o sposoby komunikacji wśród młodzieży, znalazły się połączenia głosowe, z których codziennie korzysta 38% badanych. 33% przyznało, że codziennie spotyka się ze znajomymi.

30% wybiera połączenia stacjonarne, natomiast 25% - kontakt z wykorzystaniem sieci społecznościowych. Tuż za nimi znalazły się komunikatory internetowe (24%), natomiast e-maile są ewidentnie w odwrocie - korzysta z nich zaledwie 11% pytanych.

Źródło tekstu: pewinternet, wł

Komentarze
Zaloguj się
38. ~
0

2010-05-27 15:42:20

Niedawno taki news był to po pierwsze. A po drugie to nie dziwne, skoro blackberry jest na 3 miejscu w stanach w rankingu najlepiej sprzedających się marek, więc i więcej piszą na tych "qwerty"

Odpowiedz

37. jojo
0

2010-05-27 11:46:28

Przyznam się, ze też lubię SMS-ować. SMS daje przyjemne poczucie "nie angażowania się". Jednak bez przesady. Zdecydowanie bardziej wolę zadzwonić. Uważam, że rozmową można lepiej wyrazić, to co ma się do przekazania. SMS-y są dobrym rozwiązaniem ale jedynie w niektórych sytuacjach.

Odpowiedz

36. ewqaewqa
0

2010-05-27 11:36:40

@33 a w profil spojrzeć nie łaska?:> Ciekawa jestem swoją drogą jak takie smsowanie wygląda w wyższych przedziałach wiekowych.

Odpowiedz

35. ~cze_goovniara
-1

2010-05-27 11:28:32

A to Hajmerykany umiom pisać? Zawsze mi mówili, że przez fona się gada...

Odpowiedz

34. ~DNS 89''''
0

2010-05-27 10:32:58

Polska młodzież też woli smsować....w dodatku że większość sieci wprowadziło atrakcyjne ceny smsów... np.Orange POP 600 Smsów.. do Orange za 6 zł sms wychodzi 1 gr.... Play darmowe sms ... wiec nie wiem czym sie podniecać.....;p

Odpowiedz

33. ~
-1

2010-05-27 10:30:03

Ewqa a Ty ile masz lat?ot,ciekawym;-)

Odpowiedz

32. ~
-1

2010-05-27 10:28:56

A niech piszą ile chcą,a wy komentatorzy z bożej łaski->LOL

Odpowiedz

31. ~
1

2010-05-27 10:10:42

@30: jak to jest wlasnie z tymi oplatami za odbieranie polaczen? Przegladalem strone operatora CricKet i tam za 30 dolarow oferowane sa polaczenia i smsy bez limitu. Potrafi ktos to wyktlumaczyc?

Odpowiedz

30. dudek984
0

2010-05-27 09:39:37

tak mogą pisać ale w sieci bo po za siecią dopłacają i odwrotnie 5centów za odebranie wiadomości a polączenie 10centów.Dlatego co to za nowość to uwzględnia tylko wewnącz sieci.Pod względem wysyłanych smsów Polska prowadzi

Odpowiedz

29. ~
0

2010-05-27 09:31:21

Jest dostępny w europie odpowiednik amerykańskiego samsunga gravity/gravity2?

Odpowiedz

28. ~
-2

2010-05-27 09:29:35

Lubicie sie krecic na glowie?

Odpowiedz

27. ~Andrzej
0

2010-05-27 09:05:58

Piszą i co w związku z tym? Gdyby komunikowali się za pomocą znaków dymnych i tak byli by dla was głupi,bo wy jesteście mądry naród Polski a reszta to durnie!!

Odpowiedz

26. ~z
0

2010-05-27 08:37:50

a tyle sie kiedys naczytalem medrcow forumowych ktorzy pisali ze sms sa popularne tylko w biednych i nie cywilizowanych krajach jak Bolanda, bo Panie w Hameryce to wszyscy do siebie dzwonia...

Odpowiedz

25. ewqaewqa
1

2010-05-27 08:15:09

Taa, ale smsy tych nastolatków to nie jest tekst, to są znaczki i emotikony, taka nowomowa."U R" te inne takie. Wszystko, by szybciej. Więc to raczej nie jet wiadomość o tym, że te dzieci potrafią pisać...

Odpowiedz

24. ~Franco Baresi 1899
0

2010-05-27 08:07:40

a ja zawsze lubiłem pisać smsy i robię tak do dzisiaj choć spokojnie mógłbym zadzwonić. Dzwonienie jest dla leniwych, którym nie chce się sklecić bądź też nie potrafią sklecić logicznie paru zdań albo błędy robią takie że może lepiej faktycznie żeby już zostali przy tym dzwonieniu. Smsy najfajniejsza sprawa pod słońcem, dzwonię tylko wtedy gdy naprawdę muszę dzwonić np żeby zarejestrować się do lekarza albo do miejsca pracy. A do smsowania najlepsze są Nokie, spacja pod "zerem" klawiatury niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne, znaki interpunkcyjne i wszelkie wstawki super poukładane.

Odpowiedz