DAJ CYNK

Ambitne plany ZTE, nie tylko na 2012 rok

27.06.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1272

Ważne 0

0

W 2012 roku ZTE zamierza sprzedać rekordową ilość smartfonów. W ciągu 3 kolejnych lat firma chce być trzecim największym na świecie producentem smartfonów.

W 2012 roku ZTE zamierza sprzedać rekordową ilość smartfonów. W ciągu 3 kolejnych lat firma chce być trzecim największym na świecie producentem smartfonów.

ZTE planuje, że w 2012 roku uda mu się sprzedać 35 mln smartfonów. Jeśli tak by się stało, to byłby to znaczny wzrost w stosunku do 2011 roku, kiedy to głównie na rynek azjatycki trafiło 15 mln smartfonów tego producenta.

W I kwartale 2012 ZTE udało się wprowadzić na rynek 19,8 mln telefonów, wśród których znalazły się również tradycyjne urządzenia. Tymczasem firma zapowiada, że w 2015 roku zamierza sprzedać 100 mln telefonów. To mogłoby jej pozwolić na zajęcie trzeciego miejsca wśród producentów smartfonów.

Aby to osiągnąć, ZTE ma zamiar jeszcze bardziej skupić się na rynkach rozwijających się. Z jego portfolio tylko około połowa telefonów, tych najbardziej zaawansowanych, trafiać będzie na rynki rozwinięte, czyli do Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Japonii.

ZTE będzie musiał popracować również nad swoim wizerunkiem. Z jednej strony chce on zmienić postrzeganie marki wśród klientów, z drugiej będzie musiał naprawić wcześniejsze błędy wizerunkowe, Wśród nich znalazły się m.in. te związane z aferą z backdoorem, pozostawionym w jednym ze swoich telefonów oraz dotycząca podejrzeń o działania dumpingowe, którym przyjrzy się Unia Europejska.

Źródło tekstu: D+, wł

Komentarze
Zaloguj się