DAJ CYNK

Ambitne plany Samsunga

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1325

Samsung ujawnił, że planuje jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek telefony komórkowe rejestrujące i przesyłające obraz wideo z prędkością 15 klatek na sekundę.

Samsung ujawnił, że planuje jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek telefony komórkowe rejestrujące i przesyłające obraz wideo z prędkością 15 klatek na sekundę. Firma poinformowała też o swoich planach związanych z rozwojem możliwości montowanych w telefonach modułów fotograficznych.

Oprócz technologii wideo, koreański koncern intensywnie rozwija możliwości fotograficzne swoich telefonów. Wśród rozwiązań nad którymi trwają prace znajdują się moduły LED i tradycyjne lampy błyskowe o rozszerzonych możliwościach, a także nowe obiektywy z udoskonalonym mechanizmem nastawiania ostrości, które trafią do telefonu z 2-megapikeslowym aparatem fotograficznym. To urządzenie ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku. Docelowo Samsung planuje zbudować telefon komórkowy wykonującym zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli. Firma chce sprzedawać go jako alternatywę dla aparatów cyfrowych.

Taka filozofia pociągnęła za sobą podwojenie kosztów materiałów dla wykorzystywanych przez Samsunga modułów CMOS – obecnie kosztują one firmę już 10,10 USD dla jednego modułu. Koszt modułu o rozdzielczości 2 megapikseli z możliwością zapisu wideo w formacie MPEG-4 ma wynieść poniżej 20 USD. Jeśli prace będą przebiegać planowo, rozpoczęcie jego produkcji będzie możliwe w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Źródło tekstu: 4Press

Przewiń w dół do następnego wpisu