DAJ CYNK

Amazon zapowiada Fire OS 6 na podstawie Androida Nougat

30.09.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 35

Ważne 2

1

Amazon planuje kilka nowych urządzeń (zarówno z serii Fire, Echo jak i Ice Phone na rynki wschodzące), ale nie zapomniał również o oprogramowaniu. Aktualizacji ulegnie Fire OS.Amazon planuje kilka nowych urządzeń (zarówno z serii Fire, Echo jak i Ice Phone na rynki wschodzące), ale nie zapomniał również o oprogramowaniu. Aktualizacji ulegnie Fire OS.

Pod kontrolą Fire OS pracują wszystkie tablety wydane przez Amazon oraz produkty Fire TV. Obecna wersja bazuje jednak na Androidzie Lollipop lub Marshmallow (zależy od urządzenia). Fire OS 6 będzie działał na podstawie Androida Nougat. Konkretnie na wersji 7.1.2. Pozwoli to na zaprezentowanie nowych funkcjonalności - przykładem niech będzie funkcja obrazu w obrazie.

Nie wiadomo jak będzie w przypadku tabletów, ale wiadomo jak będzie z telewizyjną częścią Fire OS - poprzednie generacje produktów Fire TV Amazona nie otrzymają uaktualnienia do Fire OS 6. Tam pierwszym urządzeniem z Fire OS 6 będzie 4K Fire TV. Na więcej informacji o tabletach musimy jeszcze poczekać.

Źródło tekstu: androidpolice, wł

Tagi: amazon
Komentarze
Zaloguj się