DAJ CYNK

Amazon prezentuje trzy nowe tablety z rodziny Kindle Fire [ankieta]

06.09.2012

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3696

Ważne 0

0

Amazon zaprezentował dwa nowe tablety z rodziny Kindle Fire, modele HD, z ekranami o przekątnej 7 oraz 8,9 cali. Odświeżona została również pierwsza wersja urządzenia, a jego cena została obniżona.

Amazon zaprezentował dwa nowe tablety z rodziny Kindle Fire, modele HD, z ekranami o przekątnej 7 oraz 8,9 cali. Odświeżona została również pierwsza wersja urządzenia, a jego cena została obniżona.Kindle Fire HD 8,9" ma ekran IPS LCD o rozdzielczości WUXGA (1200 x 1920 pikseli, 254 PPI). Sercem urządzenia jest procesor TI OMAP 4470, który wydajnością ma przewyższać możliwości układu Tegra 3.

We wnętrzu urządzenia znalazł się dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 i 5 GHz) z technologią MIMO (prędkość do 31 Mb/s), moduł Bluetooth oraz gniazdo HDMI. Wbudowana pamięć wewnętrzna to 16 GB. W urządzeniu nie zabraknie również głośników stereo, obsługujących standard Dolby Digital Plus.

Urządzenie otrzyma również nowego klienta poczty e-mail oraz specjalnie dla niego przeznaczone aplikacje Facebook oraz Skype. Rozmowy wideo będą możliwe dzięki wbudowanej przedniej kamerze.

Kindle Fire HD 8,9" trafi do sprzedaży 20. listopada, a jego cena wyniesie 299 dolarów.

Pojawi się również wersja z łącznością LTE oraz 32 GB pamięcią wewnętrzną. Oferowana ona będzie z 12-miesięcznym abonamentem (250 MB danych miesięcznie, 20 GB przestrzeni w chmurze oraz kuponem do sklepu mobilnego na 10 dolarów) w cenie 50 dolarów za cały rok. Cena urządzenia to 499 dolarów. Dostępność - od 20. listopada.Kindle Fire HD 7", poza mniejszym ekranem, będzie miał praktycznie te same parametry co większy brat: procesor TI OMAP 4470, dwuzakresowe Wi-Fi, Bluetooth, gniazdo HDMI, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz kamerę do wideorozmów. Jego cena wyniesie 199 dolarów, a sprzedaż rozpocznie się 14. września.

W Kindle Fire HD dostępna będzie funkcja Whispersync for Games, która pozwoli na synchronizację odkrytych poziomów w grach. Dzięki temu bez względu na urządzenie nie będzie konieczności rozpoczynania gry od nowa. Whisper for Voice będzie przeznaczony dla audiobooków.

W sprzedaży pojawi się również odświeżona wersja tabletu Kindle Fire. W porównaniu do swojego poprzednika, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, będzie on miał o 40% szybszy procesor, dwa razy więcej pamięci operacyjnej oraz dłużej działającą baterię.

Cena? O 40 dolarów niższa niż pierwowzór, czyi 159 dolarów. Jego wysyłka do nowych właścicieli rozpocznie się już 14. września.

Wyraźnie widać, że Kindle Fire HD 7" ma być odpowiedzią na Google Nexusa 7, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Czy to się uda?


Źródło tekstu: The Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się