DAJ CYNK

Allegro wprowadza dwustopniowe uwierzytelnianie

27.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6067

Ważne 6

2

Od teraz możemy wykorzystać telefon komórkowy jako dodatkowe zabezpieczenie naszego konta na największym polskim portalu aukcyjnym.



Od teraz możemy wykorzystać telefon komórkowy jako dodatkowe zabezpieczenie naszego konta na największym polskim portalu aukcyjnym.

Dwuetapowe uwierzytelnianie to sposób, który w coraz większej liczbie miejsc chroni nasze konta przed nieautoryzowanym dostępem. Teraz taką funkcjonalność daje nam największy polski portal aukcyjny, czyli Allegro. Aby aktywować nowy sposób uwierzytelniania, należy po zalogowaniu się do serwisu przejść do sekcji MOJE KONTO, a następnie wybrać Bezpieczeństwo i Dwustopniowe logowanie. Po ponownym zalogowaniu wciskamy przycisk Włącz i podajemy numer telefonu, na który mają przychodzić autoryzacyjne kody SMS. W następnym kroku podajemy kod, który otrzymaliśmy i gotowe.



Serwis Allegro pomyślał także o tych, którzy logują się na swoje konta z aplikacji zewnętrznych, które mogą nie wspierać podwójnej weryfikacji. Z myślą o nich powstał generator haseł do aplikacji. Otrzymane tu hasło jest jednorazowe, to znaczy możemy go użyć tylko w jednej aplikacji.

Wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia to nie tylko zabieg techniczny zwiększający bezpieczeństwo klientów platformy - powiedział Piotr Szybiak, CTO Allegro. Po raz kolejny zmieniamy się w sposób przynoszący korzyści nie tylko klientom. Skorzystają też sprzedawcy, bo wzrost poczucia bezpieczeństwa na Allegro spowoduje, że Polacy chętniej będą kupować na naszej platformie. Wyznaczamy też standard w polskim handlu elektronicznym, wprowadzając tę metodę dla wszystkich chętnych. Nasze konto zakupowe jest tak samo cenne jak konto bankowe czy inne zawierające dane wrażliwe, dlatego warto je chronić w możliwie najlepszy sposób.

Allegro chce wprowadzić w przyszłości inne, niż SMS, sposoby potwierdzania tożsamości na smartfonie, na przykład generowanie kodu w aplikacji. Planowane jest też stworzenie procedur awaryjnych na wypadek utraty smartfonu.

Źródło tekstu: Allegro, wł

Tagi: allegro
Komentarze
Zaloguj się
27. Eon
0

2017-06-29 09:18:44

korzystałam z allegro od początku czyli od 2000r, Przez pierwsze lata to był bardzo dobry serwis aukcyjny, potem od ok 2010 coraz bardziej zaczeli go modyfikowac i schrzaniać. Kiedyś bardzo często tam kupowałam i sprzedawałam a teraz od kiku lat wchodze tam sporadycznie aby sprawdzic cene produktu a jesli chce tam coś kupic to robie to poza aukcją

Odpowiedz

26. ~Tomcio
0

2017-06-28 16:09:28

Od strony kupującego nie widzę problemu. Jak dla mnie portal nie gorszy od ebaya. Choć ostatnio zacząłem kupować ciuchy z hongkongu, mają niezłą bawełne i kosztują najwięcej połowe tego co w eu...z elektroniką się trochę sparzyłem.

Odpowiedz

25. panizo
0

2017-06-28 09:58:02

Kiedys na allgero siedziałam całymi dniami, teraz raz na ruski rok coś kupię.

Odpowiedz

24. ~nn
1

2017-06-28 08:51:41

@23: nie żebym bronił Allegro, ale nie "dowalają" nic bez zapowiedzi. To, że Twoja siostra nie czyta na bieżąco informacji o nowych opłatach, regulaminach etc. to już raczej jej problem. A gdzie się przeniesie z Allegro? Prawdziwej alternatywy na polskim rynku brak. W połączeniu z ogromną konkurencją (dzisiaj prowadzenie działalności gosp. jest stosunkowo proste) powoduje to, że sprzedawanie na Allegro jest coraz trudniejsze. Zwłaszcza, iż sama grupa Allegro wzięła się za sprzedawanie i zarabianie na tym. Na każdym kroku promuje własne aukcje. I nie ważne przy tym, że poziom ich obsługi jest słabiutki (widać to po komentarzach), bo ludzie i tak od nich kupują.

Odpowiedz

23. rcicho
0

2017-06-28 08:40:22

Kiedyś Allegro to było znakomite miejsce i na sprzedaż i na zakupy. Dziś to zwykły sklep internetowy. Mojej siostrze która ma tam prowadzi tam swoją sprzedaż dowalili 15% prowizję w ogóle wcześniej o tym nie informując. Do tego opłaty za wystawienie aukcji. Rezygnuje z Allegro i przenosi się w inne miejsce. Kiedyś co miesiąc kupowałem/sprzedawałem tam po kilkanaście rzeczy a od 4 miesiecy nic.

Odpowiedz

22. ~
0

2017-06-28 06:57:29

Allegro nie ruszyło z wprowadzaniem? Nie rusza mnie to.

Odpowiedz

21. ~.
0

2017-06-27 23:46:08

W Allegro powinna być możliwość płacenia przez PayPal.

Odpowiedz

20. ~amigo
-1

2017-06-27 23:28:32

Baju baju bez allegro sprzedaż internetowa nie istnieje. Powodzenia w rozkręceniu sprzedaży internetowej po za allegro hehe

Odpowiedz

19. ~
0

2017-06-27 22:50:07

Kiedyś allegro była fajne. Dzisiaj usunęli mi 20 pozytywnych komentarzy, które uzbierałem przez lata. Dzisiaj nie mam nic, Teraz bedą się bali coś ode mnie sprzedać. A najbardziej wkurza mnie teraz ten SPAM na email od allegro.

Odpowiedz

18. Logan
0

2017-06-27 22:06:35

Jak potrzebuję coś kupić to najpierw szukam w sklepach internetowych, dopiero w ostateczności jak nie znajdę do szukam na allegro.

Odpowiedz

0

2017-06-27 21:20:59

nie wiem nawet kiedy ostatnio kupowalem cos na allegro. troche juz przereklamowany

Odpowiedz

16. ~Calm7
-1

2017-06-27 20:52:47

Pieprzone Allegro , wprowadzają zmiany dla samych zmian by coś się działo a zero w tym pomysłu i praktycznosci, jakieś imbecyle chyba kierują tym Allegro .

Odpowiedz

15. ~nn
0

2017-06-27 20:20:25

@10: teraz jak nakupujesz dla jaj to nawet komentarza nie dostaniesz. Komentarze są tylko dla sprzedających.@13: Allegro jest dobre do tej pory, jeśli chodzi o ceny produktów. Tyle, że to jedna z nielicznych zalet. Wadą jest cały system i kierunek jaki obrało allegro, oczywiście w imię zysków własnych. Źle to zacznie być od lutego 2018, gdzie wszystkie oferty na Allegro będą wyglądały niemal identycznie - skończy się wstawianie kodu html i zostanie tylko wewnętrzny edytor aukcji. Już teraz jest chory wymysł z białym tłem dla zdjęcia miniaturki. Za kilka miesięcy rozszerzy się on na całą resztę.

Odpowiedz

14. Spacedust
0

2017-06-27 19:59:35

@13 - tak jest, teraz to nawet nie mogę wycentrować tekstu, bo edytor wizualny na to nie pozwala!

Odpowiedz

13. ~Partyzant
1

2017-06-27 19:50:09

Allegro było dobre pare lat temu.....Teraz to porażka.

Odpowiedz