DAJ CYNK

Alcatel wprowadził model One Touch 756

01.07.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1648

Ważne 0

0

Alcatel zaprezentował nowy telefon komórkowy One Touch 756. Model ten, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, cechuje się dynamicznym wzornictwem i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Posiada m.in. wbudowaną kamerę VGA, wyświetlacz TFT 262 tys. kolorów, funkcję wideo oraz odtwarza melodie zapisane w formacie MP3.

Alcatel zaprezentował nowy telefon komórkowy One Touch 756. Model ten, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, cechuje się dynamicznym wzornictwem i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Posiada m.in. wbudowaną kamerę VGA, wyświetlacz TFT 262 tys. kolorów, funkcję wideo oraz odtwarza melodie zapisane w formacie MP3. Przy jego projektowaniu zwrócono szczególną uwagę na łatwe i wygodne korzystanie ze wszystkich funkcji telefonu.

Kamera pracująca w rozdzielczości VGA, umożliwia robienie zdjęć, animacji oraz co najważniejsze — klipów wideo o długości do 30 sekund każdy. Klipy wideo można przeglądać na pełnym ekranie oraz przesyłać do innych użytkowników MMS-em (w formacie 10﷓sekundowym) lub przez port podczerwieni do komputera. Można także ustawić wideoklip jako tło głównego ekranu, a także przypisać go do wybranego kontaktu z książki telefonicznej. Kamera wyposażona jest w progresywny zoom 8-krotny i samowyzwalacz.

Wszystkie elementy wzornictwa modelu One Touch 756 są dynamiczne – układ klawiatury, kształt obudowy czy przycisku "OK". Dostępne są do wyboru cztery kolory obudowy: niebieski, czerwony, zielony oraz srebrny.

Podobnie jak w poprzednich modelach telefonów, Alcatel przywiązuje dużą uwagę do bogatego zestawu dodatków multimedialnych. One Touch 756 posiada 20 polifonicznych dzwonków (32 tony, 128 instrumentów), cztery 15-sekundowe pliki MP3, zbiór zdjęć, pięć klipów wideo oraz dwie gry Java. Telefon jest wyposażony w pamięć o pojemności 4 MB i modem GPRS klasy 10, umożliwiający korzystanie z poczty elektronicznej, szybkie pobieranie nowych gier i aplikacji Java oraz innych dodatków. Alcatel nawiązał współpracę ze znanymi firmami z branży rozrywkowej, dzięki czemu użytkownicy mają bezpłatny dostęp do różnego rodzaju multimedialnej zawartości.

One Touch 756 jest dostarczany z bardzo prostym w obsłudze pakietem oprogramowania PC Suite, przeznaczonym dla użytkowników, którzy chcą korzystać z bardziej zaawansowanych możliwośc. Ponadto dostępna jest usługa internetowej skrzynki pocztowej, która umożliwia łatwe przesyłanie plików z komputera i pobranie ich do telefonu.

Model One Touch 756 jest telefonem trójzakresowym, a jego bateria umożliwia przeprowadzenie do 9 godzin rozmów lub do 250 godzin pracy w trybie czuwania.

Na polskim rynku telefon One Touch 756 będzie dostępny od połowy lipca, tylko w sieci sklepów Germanos, w cenie promocyjnej od 99 zł + VAT z aktywacją w sieci ERA, zaś bez aktywacji w cenie 999 zł + VAT.

Źródło tekstu: Alcatel

Komentarze
Zaloguj się