DAJ CYNK

Alcatel wdraża Triple Play razem z Telekom Austria

05.04.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 805

Ważne 0

0

Telekom Austria zainicjował pilotażowy program mający na celu zaoferowanie użytkownikom indywidualnym i biznesowym usług Triple Play (telefon, Internet i telewizja).

Telekom Austria zainicjował pilotażowy program mający na celu zaoferowanie użytkownikom indywidualnym i biznesowym usług Triple Play (telefon, Internet i telewizja).

Projekt ten jest realizowany w ramach innowacyjnego modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) we współpracy z władzami prowincji Karyntia i miasta Arnoldstein. Alcatel został wybrany na integratora całego projektu oraz dostawcę pakietu oprogramowania Open Media Suite i innych produktów oraz usług niezbędnych do wdrożenia usług wideo. Firma zainstaluje także własne rozwiązania NGN służące do realizacji usług VoIP z wykorzystaniem rozwiązań FTTU (światłowód do użytkownika).

Nowa infrastruktura światłowodowa zostanie podłączona bezpośrednio do urządzeń sieciowych montowanych w gospodarstwach domowych, co umożliwi jednoczesny szybki dostęp do Internetu, korzystanie z telewizji i usług telefonicznych. Wdrożone rozwiązania nie tylko umożliwią świadczenie tradycyjnych usług telewizyjnych, ale również interaktywnych takich jak wideo na żądanie czy elektroniczny interfejs nawigacyjny (ang. Electronic Program Guides), dla których platformą jest pakiet Open Media Suite.

Zakres standardowych usług telefonicznych będzie do końca roku rozszerzony o takie funkcje jak telefonia multimedialna czy telekonferencje.

Z myślą o potrzebach sektora e-rządowego w fazie opracowywania jest zestaw innowacyjnych usług szerokopasmowych, które umożliwią w przyszłości miastu Arnoldstein odgrywanie pionierskiej roli na tym polu w całej Karyntii.

Źródło tekstu: Alcatel

Komentarze
Zaloguj się