DAJ CYNK

Alcatel stawia na mobilną telewizję

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1395

Alcatel poinformował o utworzeniu Alcatel Mobile Broadcast, nowej struktury zajmującej się telewizją mobilną. Prezesem nowego działu będzie Olivier Coste.

Alcatel poinformował o utworzeniu Alcatel Mobile Broadcast, nowej struktury zajmującej się telewizją mobilną. Prezesem nowego działu będzie Olivier Coste.

Doświadczenia z ofertą usług 3G wskazują na znaczne zainteresowanie konsumentów telewizją mobilną. Chociaż istniejące sieci komórkowe umożliwiają dystrybucję znacznej liczby kanałów telewizyjnych, to ograniczony jest ich zasięg i liczba użytkowników jednocześnie odbierających kanały telewizyjne w tym samym obszarze sieci.

Operatorzy sieci komórkowych i nadawcy rozważają, więc różne rozwiązania alternatywne. Zmierzają do stworzenia dodatkowej infrastruktury, która zapewni klientom dostęp do programów telewizyjnych i różnorodnych usług multimedialnych, niedrogo i na możliwie największym obszarze.

Nowy dział zajmie się opracowaniem odpowiednich technologii, budową niezbędnego środowiska, oraz promowaniem rozwiązania wśród operatorów mobilnych i nadawców.

Wyjątkowa pozycja Alcatela w światowej branży komórkowej i satelitarnej przyniesie naszym klientom kompletne, skuteczne rozwiązanie telewizji mobilnej oparte na technologii hybrydowej, w której połączono zasięg naziemny i satelitarny - stwierdził Etienne Fouques, prezes działu technologii mobilnych firmy Alcatel, nadzorujący prace związane z nową inwestycją.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Alcatel

Przewiń w dół do następnego wpisu