DAJ CYNK

Alcatel i Universal Mobile: personalizowanie mobilnych usług wideo

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2093

Alcatel i Universal Mobile poinformowały o nawiązaniu współpracy, której celem jest wspólne opracowywanie, promowanie i sprzedaż nowych, atrakcyjnych mobilnych usług multimedialnych z zakresu muzyki i rozrywki.

Firmy Alcatel i Universal Mobile (UM), świadczący mobilne usługi rozrywkowe podmiot zależny korporacji Universal Music International (UMI), poinformowały o nawiązaniu współpracy. Jej celem jest wspólne opracowywanie, promowanie i sprzedaż nowych, atrakcyjnych mobilnych usług multimedialnych z zakresu muzyki i rozrywki. Mają one uprzyjemnić korzystanie z telefonów oraz zwiększyć dochody wszystkich operatorów telefonii komórkowej.

Jednym z efektów tej współpracy są spersonalizowane usługi multimedialne opracowane przez firmę Universal Mobile dla sieci komórkowych trzeciej generacji z wykorzystaniem rozwiązań Alcatela. Firmy wspólnie opracują spersonalizowane mobilne usługi wideo, wykorzystując w tym celu platformy aplikacji Alcatela oraz treści udostępniane przez firmę Universal Mobile, a także jej umiejętności tworzenia nowych usług i zarządzania nimi. Celem współpracy jest połączenie doświadczeń obu firm na rzecz udostępniania użytkownikom nowych, atrakcyjnych usług oraz wprowadzania ich na rynek w ramach wspólnych przedsięwzięć marketingowych i handlowych.

Wykorzystując własne, zlokalizowane na całym świecie ośrodki 3G Reality Centre - kompleksowe, działające w czasie rzeczywistym sieci komórkowe trzeciej generacji - firmy Alcatel i Universal Mobile wspólnie opracują unikatowe rozwiązanie do świadczenia usług Video Mail Box (VMB), Video Delivery Portal (VDP) i Video Ring Back Tone (VRBT), mających działać zarówno w sieciach 3G, jak i stacjonarnych sieciach szerokopasmowych. Jako, że komunikacja za pomocą sygnału wizyjnego ma umożliwić dzielenie się emocjami, położono szczególny nacisk na rozszerzenie tych usług o różnorodne treści wideo i muzyczne.

Firma Universal Mobile jest głównym dostawcą atrakcyjnych treści mobilnych. Dysponuje narzędziami do ich tworzenia oraz kreatywnym personelem, co ułatwia jej opracowywanie treści do wszystkich typów usług mobilnych oraz zarządzanie nimi. Są wśród nich treści do personalizacji telefonów, np. nagrania poczty głosowej i wideo oraz melodyjki odtwarzane podczas oczekiwania na połączenie (ring back tone). Firma działa głównie w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Korporacja Universal Music Group zajmuje pierwszą pozycję w branży muzycznej pod względem globalnej sprzedaży - jej udział w światowym rynku jest oceniany na 25%.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Alcatel

Przewiń w dół do następnego wpisu