DAJ CYNK

Alcatel i Intel: sojusz w celu wdrażania technologii WiMAX

30.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Alcatel i IntelR poinformowały o zawarciu strategicznego sojuszu, którego celem jest definiowanie, standaryzacja, tworzenie, integracja oraz marketing kompleksowych rozwiązań w technologii WiMAX.

Alcatel i IntelR poinformowały o zawarciu strategicznego sojuszu, którego celem jest definiowanie, standaryzacja, tworzenie, integracja oraz marketing kompleksowych rozwiązań w technologii WiMAX. Rozwiązania będące efektem tej współpracy zostaną udostępnione w drugiej połowie 2005 r.

Technologię WiMAX można wdrażać na rynkach rozwijających się i w krajach już rozwiniętych, na obszarach zarówno miejskich, jak i wiejskich. Umożliwia ona dostęp szerokopasmowy tam, gdzie z przyczyn technicznych lub ekonomicznych nie można udostępnić klientom linii DSL. Tego rodzaju łącze typu "ostatnia mila" stanowi interesującą propozycję dla alternatywnych operatorów, którzy w swojej ofercie mają zarówno usługi transmisji głosu, jak i dostępu szerokopasmowego. Technologia WiMAX umożliwia również bezprzewodowy dostęp jako uzupełnienie dostępu w technologiach GSM/EDGE, Wi-Fi i 3G.

"Głównym celem firmy Alcatel jest zaspokajanie potrzeb użytkowników" ? powiedział Marc Rouanne, dyrektor operacyjny działu rozwiązań mobilnych Alcatela. "Współpraca z firmą Intel pomoże nam zapewnić użytkownikom bezproblemowy dostęp szerokopasmowy w biurze, w domu, w czasie wolnym i w podróży".

"Tylko wielcy i silni dostawcy, tacy jak Alcatel, są w stanie zapewnić niezawodność i skalowalność wdrażanych rozwiązań WiMAX klasy operatorskiej" ? powiedział Sean Maloney, wiceprezes i dyrektor firmy Intel Communications Group. "Czołowa pozycja Alcatela w dziedzinie stacjonarnego i mobilnego dostępu szerokopasmowego oraz doświadczenie firmy Intel w opracowywaniu i standaryzacji nowych technologii pomogą w rozpowszechnieniu technologii WiMAX na światowym rynku usług szerokopasmowych".

Źródło tekstu: Alcatel

Komentarze
Zaloguj się