DAJ CYNK

[Aktualizacja] Za Playa można dać góra 1,5 mld zł

24.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8225

Ważne 0

0

Za Play trzeba zapłacić góra 1,5 mld zł, a nie 5 mld zł, jak wyceniają właściciele - oceniła była prezes Centertela Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Za Play trzeba zapłacić góra 1,5 mld zł, a nie 5 mld zł, jak wyceniają właściciele - oceniła była prezes Centertela Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Telekomunikacyjna prezentacja Piotrowskiej-Oliwy była częścią konferencji Fuzje i Przejęcia współorganizowanej przez organizację Pracodawcy RP, w której to Piotrowska-Oliwa pełni funkcję wiceprezydenta.

Zdaniem Piotrowskiej-Oliwy ubiegły rok pod względem fuzji i przejęć był zmarnowany. Nie doszło między innymi do odwróconej fuzji Hawe z należącą do Zygmunta Solorza Sferią, która miała wejść do grupy w zamian za nowe akcje Hawe.

W opinii Piotrowskiej-Oliwy piękną panną na wydaniu, choć ceniącą się bardzo wysoko, jest Play. Moim zdaniem jest wart maksymalnie 1,5 mld zł, właściciele wyceniają go jednak na 5 mld zł - powiedziała wiceprezydent Pracodawców RP.

Przy przejęciu Play'a decydującą kwestią powinna być cena. Zdaniem Piotrowskiej-Oliwy przejęcie marki mającej 5,5% rynku (dane z końca 2009 roku), ale z dużym udziałem prepaidu, przez jednego z trzech dużych operatorów telefonii komórkowej konkurencji nie zabije. Zahamuje jednak odpływ klientów i da dostęp do pakietu interesujących częstotliwości.

[Aktualizacja 16:24] Grażyna Piotrowska-Oliwa, mówiąc o kwocie 1,5 mld zł, miała na myśli fakt, ile potencjalny chętny musiałby zapłacić za P4, przy okazji przejmując długi i zobowiązania inwestycyjne. Oznacza to, że P4 jest warte znacznie więcej niż 1,5 mld zł, co nie zostało w wiadomości odpowiednio przedstawione.

Źródło tekstu: Pracodawcy RP

Komentarze
Zaloguj się
88. migaw
0

2010-08-02 03:41:18

podając wycenę spółki podaje się zawsze kwotę, która obejmuje również zobowiązania (długi) danej spółki. nigdy inaczej. długi to też jest cześć spółki.

Odpowiedz

87. ~wart
0

2010-07-09 18:29:40

Odszedłem z Ery do PLAY, gdy po wielu latach regularnego płacenia rachunków zaproponowano mi przy przedłużaniu umowy warunki skrajnie gorsze od tych oferowanych nowym klientom. Do tej pory namówiłem do przejścia razem ze mną z Ery do PLAY trzy osoby. Powtarzam każdemu: żadnej lojalności wobec naciągaczy! Gdy PLAY się zepsuje nie bedę się dwa razy zastanawiał.

Odpowiedz

86. ~
0

2010-07-02 14:55:14

5% rynku ? 2-3 lata temu ponad polowa numerów w mojej ksiazce telefonicznej to byl plus i orange w chwili obecnej polowa to play ! fakt ze wiekszosc to prepaid ale jest tez troche postpaid i biznesowych ofert play.

Odpowiedz

85. ~wixa
0

2010-07-01 09:38:37

I do wszystkich plejofanatyków: jeśli ktoś kupi Playa z jego długami (obecnie play nie zarabia ani na ofertach abonamentowych, ani właściwie na freshu, czytaj: każde połączenie przynosi straty), to na pewno nie będzie ich zwiększać, tylko dążyć do ich zredukowania. Będziecie *** gdzie popadnie ;).

Odpowiedz

83. ~Konsultant Play
0

2010-06-29 00:29:07

Ciekawe. A ilu konsultantów Orange kupiło u mnie usługi?

Odpowiedz

82. ~jaa
0

2010-06-28 07:25:06

plya ma obecnie 4 mln klientow oraz najlepsze oferty na rynku. Psio ryba czy sprzedadza czy nie oby bylo lepiej i taniej dla klientow

Odpowiedz

81. ~mr. Wolf
0

2010-06-26 13:27:09

@80 - szanowny przedmówco! Z jednym zgadzam się bezdyskusyjnie: forum zbyt często jest zaśmiecane przez słowne utarczki między użytkownikami takiej czy innej sieci... Jeśli jest to utrzymane na pewnym poziomie i służy wymianie zdań,dzięki której ktoś niezorientowany może zapoznać się z niuansami ofert,w porządku. Ale jeśli to stek wyzwisk i opluwanie każdego,kto nie ma numeru u "jedynie słusznego operatora" (obojętnie,jaki by to nie był,to już przesada...

Odpowiedz

80. ~Benek
0

2010-06-25 19:32:06

I dobrze niech sprzedają Playa i Plusa, przestanie być swojego rodzaju fanów tych sieci. Którzy wiecznie wypisują w artykułach całkiem nie związanych z nimi jacy to operatorzy są świetni. Nigdy nie będzie uniwersalnej oferty dla każdego. Każdy ma inny profil dzwonienia. Zresztą jeszcze się taki nie znalazł co by wszystkim dogodził. Kubeł zimnej wody się przyda.

Odpowiedz

79. ~Poll
0

2010-06-25 08:34:17

wlo , oddycha sie powietrzem .

Odpowiedz

78. wlo
0

2010-06-25 07:54:05

~r - a wiesz, że tlen jest trujący? tak więc ostrożnie z tym oddychaniem pełną piersią ;-)

Odpowiedz

77. ~r
0

2010-06-25 05:53:56

oj tam, wlo pała miłością do plusa. Poza tym ma 99,999 połączen wewnątrz sieci plus wykupuje pakiety wewnątrzsieciowe i osiąga cenę za minutę około 29gr. Więc gdzie mu będzie lepiej? Napewno nie w play, hahaha. Wlo jest pocieszny :)

Odpowiedz

76. ~edek
0

2010-06-24 23:28:13

przecież od dawna wiadomo, że wlo to pracownik plusa chyba, że pała jakimś uczuciem do operatora...

Odpowiedz

75. ~Poll
0

2010-06-24 22:04:26

@61 wlo, Nie zależy mi na błyszczeniu choć w dyskusji z Tobą wystarczy się podpisać i już się błyszczy. Jak dotąd nie udało Ci się racjonalnie wyjaśnić dlaczego nie chcesz podać ile masz minut wychodzących, ile przychodzących z podziałem na sieć włąsną i obce. . Wiesz bowiem, że to wyjaśni wszystkim niedowiarkom jak tak naprawdę dużo za dużo płacisz i jedyne co Cię tam trzyma to jest ... nie wiadomo co bo na pewno nie najniższa możliwa cena.Przecież nikt Ci nie uwierzy, że to osobista spowiedź określenie % udziału przychodzących i wychodzących z podziałem.

Odpowiedz

74. angelo
0

2010-06-24 21:46:49

71: pytałem konkretnie, a ty odpowiadasz zasłyszanymi ogólnikami - widać, że nie masz pojęcia, co chciałbyś wiedzieć i czego brakuje.

Odpowiedz

72. PLAY
1

2010-06-24 20:58:03

No to jak więcej wycenili, to czemu nie podają kwoty ? Co mnie tam długi obchodzą, liczy się fakt ile jest teraz warta ta spółka na dzień dzisiejszy.

Odpowiedz