DAJ CYNK

[Aktualizacja] UKE ma problemy z platformą aukcyjną

13.02.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7199

Ważne 7

7

Piątek 13. nie był szczęśliwym dniem dla UKE. W związku z niestabilnym działaniem oprogramowania platformy aukcyjnej, licytacja została przerwana - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Piątek 13. nie był szczęśliwym dniem dla UKE. W związku z niestabilnym działaniem oprogramowania platformy aukcyjnej, licytacja została przerwana - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Dziś udało się rozegrać tylko 2 z 5 planowanych rund licytacyjnych.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 3. dniu.

[Aktualizacja 17:00]

Licytacja nie została przerwana oraz UKE nie ma problemów z platformą aukcyjną. W trakcie trwania dnia aukcyjnego (13. lutego 2015 roku) Komisja Aukcyjna podjęła standardowe i dopuszczone przez dokumentację aukcyjną działania, tj. aktualizację harmonogramu dnia aukcyjnego. O przyczynach aktualizacji uczestnicy aukcji zostali poinformowani - powiedział TELEPOLIS.PL Dawid Piekarz, rzecznik Urzędu.

Jak dowiaduje się TELEPOLIS.PL, uczestnicy aukcji zostali poinformowani przez komisję o tym, że dostęp do platformy aukcyjnej znowu jest stabilny.

Kolejne rundy licytacji mają odbyć się w poniedziałek.

Źródło tekstu: wł

Tagi: aukcja LTE uke
Komentarze
Zaloguj się
43. ~Tomek
1

2015-02-15 16:56:29

Pewnie Play wygrał i $olorz nakazał wywołać crash :)

Odpowiedz

41. ~Tadeusz Lolecki
4

2015-02-13 19:43:21

mistrzostwo swiata: UKE nie ma problemow z platforma aukcyjna, ale operatorzy zostali poinformowani, ze platforma znowu dziala stabilnie. kto tu jest debilem?

Odpowiedz

40. goral2099
-3

2015-02-13 18:01:15

Matko, jak ja uwielbiam te twierdzenia. "...mija się z prawdą (z niemałym udziałem świadomości)...". A nie można napisać, że kłamie? Krócej, prościej. :)

Odpowiedz

35. WitekT
2

2015-02-13 17:39:26

pabloki: to nie jest Windows, żeby to aktualizować w trakcie pracy! :-) System ma chodzić - a dziś odmówił współpracy...

Odpowiedz

34. WitekT
3

2015-02-13 17:38:31

pabloki: rzecznik UKE mija się z prawdą (z niemałym udziałem świadomości) w kwestii powodów odbycia się zaledwie 2 rund licytacyjnych. Powód jest mi znany - niestabilność działania systemu aukcyjnego. Nigdzie nie napisałem, że aukcja została przerwana, napisałem że licytacja została przerwana, a powinienem napisać "rundy licytacji zostały wstrzymane / nie zostały przeprowadzone". Teraz uściślam, ale uważam, że nie popełniłem znaczącego błędu, natomiast dałem się złapać "na słówka". Będę uważał. ;-)

Odpowiedz

33. ~pabloki
-1

2015-02-13 17:34:43

WitekT a nie było tak że ta ewentualna niestabilnośc była związana z jakąś aktualizacją i dlatego nie odbyło sie 5 rund?ok. czekam na dalsze wyniki śledztwa dot. ustalenia problemów ewntualnej niestabilności. czy myślisz że UKE było takie nie teges ryzykując kolejny powód do podważenia aukcji która i tak już jest rodzącą się w bólach?

Odpowiedz

32. ~logika
1

2015-02-13 17:29:22

Przeciez to oczywiste: Aukcja nie została przerwana, a licytacja została, bo zamiast N rund odbylo sie rund mniej niż N, co nastąpiło z jakiegoś powodu znanego uke i uczestnikom. Rzecznik celowo miesza te pojecia by nie bylo to jasne dla nas szaraków. Dlaczego tak robi? Widocznie wg UKE sa powody by ukrywać co sie dzisiaj stalo.

Odpowiedz

31. ~pabloki
-1

2015-02-13 17:22:57

WitekT ja wiem że precyzujesz teraz w 28, ale popatrz ...telepolis"UKE ma problemy z platformą aukcyjną" i"licytacja została przerwana" vs. rzecznik UKE"Licytacja nie została przerwana oraz UKE nie ma problemów z platformą aukcyjną". co to wnosi? podałeś nieprecyzyjną informację, zamieszczasz sprostowanie rzecznika , precyzujesz w komentarzu... ale co to wnosi? ja bym zostawił ostatnie zdanie o kolejnych rundach dopisując coś przed nim tworząc innego newsa,coś podobnego jak ostatnio z wklejonymi tabelami z aukcji. bo tak to nie wiem co to wnosi. takie mam zdanie. ale może nie rozumiem .

Odpowiedz

30. WitekT
1

2015-02-13 17:12:05

pabloki: dlaczego mamy go zdjąć?

Odpowiedz

29. ~pabloki
1

2015-02-13 17:10:39

w związku z zaistniałym stanem faktycznym wycofuję moje wypowiedzi #12 i #17. ponadto proponuję z uwagi na sprzeczność newsa z oświadczeniem rzecznika UKE zdjąć tego newsa z serwisu. zróbcie tak Redakcjo , nie bądźcie gorsi od pewnego" Kamila od rankingów". wieczorem "zniknijcie " newsa.

Odpowiedz

28. WitekT
1

2015-02-13 17:07:28

Wydaje mi się, że może chodzić o nieprecyzyjność mojego stwierdzenia. Licytacja, jako cała, faktycznie nie została przerwana. Nie odbyły się po prostu określone rundy, komisja ma prawo zmienić harmonogram. Jednak nie jest prawdą twierdzenie rzecznika, że zmiana harmonogramu nie wynikała z powodu problemów ze stabilnością pracy systemu. Z miłą chęcią poznam te tajemnicze powody, dla których komisja nie zrealizowała zakładanego na 5 rund planu na dziś.

Odpowiedz

27. ~z
1

2015-02-13 17:02:20

Nic straconego po niedzieli można spokojnie bezstresowo dokończyć, jeszcze nie jest ten etap składania protestów.Ale nauczka na przyszłość jest poważna.A może Dawid z UKE ma racje z analizą analizy.

Odpowiedz

26. ~@18
1

2015-02-13 16:59:55

twoj komunikat rozumiem tak, ze UKE nie ma problemow z platforma aukcyjna w chwili pisania komunikatu, czyli jak nie trwa licytacja?

Odpowiedz

25. ~@18
0

2015-02-13 16:47:37

Przeciez juz po obulikowanych wynikach widac ze odbylo sie mniej rund niz wczoraj. Dlaczego rzecznik wprowadza nas w blad pogarszajac juz I tak nietransparenta aukcje

Odpowiedz

24. ~Zenek
1

2015-02-13 16:44:56

Pączki jak pączki ale cóż za ironia losu piątek 13-tego;-) Swoją drogą to na stronie regulatora ani słowa nr. "aktualizacji" harmonogramu. Cóż plebs nie musi wiedzieć, wszak to informacja publiczna.

Odpowiedz