DAJ CYNK

[Aktualizacja] Telefony Samsunga rozsyłają zdjęcia użytkowników bez ich zgody

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5937

Macie w pamięci swojego telefonu zapisane jakieś zdjęcia, którymi nie chcielibyście się dzielić? Niestety, niektóre telefony Samsunga same z siebie wysyłają zdjęcia do zapisanych kontaktów.Macie w pamięci swojego telefonu zapisane jakieś zdjęcia, którymi nie chcielibyście się dzielić? Niestety, niektóre telefony Samsunga same z siebie wysyłają zdjęcia do zapisanych kontaktów.

Posiadacze takich modeli jak Galaxy Note8 czy Galaxy S9 donoszą za pośrednictwem Reddita, że ich telefony wysyłają (bez powiadamiania swoich właścicieli) losowe zdjęcia do równie losowych osób. Autorzy wpisów mówią, że o wszystkim dowiadują się potem od swoich znajomych.

Samsung przyznał, że wie o całej sprawie i postara się jak najszybciej rozwiązać problem. Sprawa jest o tyle poważna, że telefony niektórych użytkowników przesłały całą galerię zdjęć... Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej ograniczyć dostęp aplikacji Samsunga przeznaczonej do wysyłania SMS. Można również pobrać inną aplikację.

Aktualizacja:
Początkowo myślano, że problem dotyczy tylko klientów T-Mobile USA. Szybko jednak się okazało, że podobne kłopoty zaczęli zgłaszać także użytkownicy telefonów Samsunga z innych amerykańskich sieci (np. AT&T). Na wieść o tym, że winowajcą wcale nie jest podejrzewany o to amerykański RCS, na nogi postawieni zostali również klienci europejscy. Na szczęście póki co żaden nie zgłosił podobnych problemów.

Zobacz: Samsung startuje z produkcją elastycznych paneli OLED
Zobacz: Samsung chce ponownie produkować procesory dla Apple'a

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: reddit, phonandroid, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu