DAJ CYNK

[Aktualizacja] Telefony Samsunga rozsyłają zdjęcia użytkowników bez ich zgody

03.07.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5303

Ważne 6

1

Macie w pamięci swojego telefonu zapisane jakieś zdjęcia, którymi nie chcielibyście się dzielić? Niestety, niektóre telefony Samsunga same z siebie wysyłają zdjęcia do zapisanych kontaktów.



Macie w pamięci swojego telefonu zapisane jakieś zdjęcia, którymi nie chcielibyście się dzielić? Niestety, niektóre telefony Samsunga same z siebie wysyłają zdjęcia do zapisanych kontaktów.

Posiadacze takich modeli jak Galaxy Note8 czy Galaxy S9 donoszą za pośrednictwem Reddita, że ich telefony wysyłają (bez powiadamiania swoich właścicieli) losowe zdjęcia do równie losowych osób. Autorzy wpisów mówią, że o wszystkim dowiadują się potem od swoich znajomych.

Samsung przyznał, że wie o całej sprawie i postara się jak najszybciej rozwiązać problem. Sprawa jest o tyle poważna, że telefony niektórych użytkowników przesłały całą galerię zdjęć... Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej ograniczyć dostęp aplikacji Samsunga przeznaczonej do wysyłania SMS. Można również pobrać inną aplikację.

Aktualizacja:
Początkowo myślano, że problem dotyczy tylko klientów T-Mobile USA. Szybko jednak się okazało, że podobne kłopoty zaczęli zgłaszać także użytkownicy telefonów Samsunga z innych amerykańskich sieci (np. AT&T). Na wieść o tym, że winowajcą wcale nie jest podejrzewany o to amerykański RCS, na nogi postawieni zostali również klienci europejscy. Na szczęście póki co żaden nie zgłosił podobnych problemów.

Zobacz: Samsung startuje z produkcją elastycznych paneli OLED
Zobacz: Samsung chce ponownie produkować procesory dla Apple'a

Źródło tekstu: reddit, phonandroid, wł

Komentarze
Zaloguj się
44. ~pabloki
0

2018-07-03 20:48:26

nsa potrzebowała wiedzieć wszystko i coś sie stało a tu juz panika.

Odpowiedz

43. ~Gatts
0

2018-07-03 19:59:56

Hehe.Ale musi boleć ,że amerykańcy jednak nie są tak honorowi i wybierają Samsunga zamiast Apple.Każdy pretekst jest dobry a Stany Zjednoczone mają powoli podejście takie ,że chcą się odciąć od reszty świata by tylko bronić swoich patentów.Nie ważne ,że sami naruszyli często rozwiązania jakie były już w produktach firm z Chin czy Korei Południowej.Przy obecnym rozwoju to USA będzie musiało nadrabiać technologicznie to co osiągną właśnie w Chinach i Korei Południowej bo Intel u nich pod upadł.

Odpowiedz

42. ~Gutek
0

2018-07-03 18:14:54

To jest generalnie problem tych pseudo ekosystemów : wszystko się ze wszystkim integruje, a to użytkownik powinien wszystko robić ręcznie. Ja tęsknię za Symbianem. Spamer Google wysłał mi ostanio info, że nie korzystam z ich kalendarza i pozwolił zignorować wiadomość, jeżeli już zainstalowałem. A ch... ich to obchodzi z czego korzystam.

Odpowiedz

41. ~@40,
1

2018-07-03 17:52:29

Przecież nigdy go nie miałeś. Wyżej jest wlasciciel ze zmieniona nazwa konta

Odpowiedz

40. ~C.... 7
-1

2018-07-03 17:27:58

@35. Łuin oddaj moje niesłusznie zablokowane konto!

Odpowiedz

0

2018-07-03 17:27:50

No to sie znajomi napatrza na male co nieco - golizny pod prysznicem, akty na lozku...:-DSwoja droga, ciekawe, czy zaszczepili w ty algorytm, ktory majac dwie fotki do wyboru (ubrany - goly) wybierze golizne i wysle?;-)

Odpowiedz

38. ~Don Juan
0

2018-07-03 16:01:37

mój na szczęście tylko sam wysyła smsy do byłej jak troche wypije

Odpowiedz

37. ~Jaaa
0

2018-07-03 15:00:53

moje gó*no jeszcze nie wysyła zdjęć całe szczęście.

Odpowiedz

36. ~G.
3

2018-07-03 14:38:26

@34. problemy z psychiką to masz ty i to paskudne . 27 pisze właściwie i poruszył wązny temat. jak sie nudzisz to skocz na podwóreczko do kolegów 34 dewiancie

Odpowiedz

35. LuiN
0

2018-07-03 14:37:58

@34, Pabloeq - w tym wątku już zostawimy - bo była kontynuacja dyskusji. Ale jasne, będziemy pilnować "podróbek", w miarę możliwości.

Odpowiedz

34. Pabloeq
-3

2018-07-03 14:28:05

@LuiN A można usunąć to coś co się pode mnie podszywa? @ 21,27,33. Koleś ma ewidentne problemy z psychiką.

Odpowiedz

32. Crismon
0

2018-07-03 13:42:42

@10 RODO dotyczy tylko Unii Europejskiej, więc dopóki USA nie dołączy do UE to całe RODO może im guzik zrobić.Poza tym droga redakcjo cieszę, że taki portal istnieje i oby tak dalej :)

Odpowiedz

31. ~C
1

2018-07-03 13:40:39

Przy próbie zalogowania wyświetla mi się komunikat „te kąto zostało zablokowane” a chciałbym je usunąć

Odpowiedz

30. ~C
1

2018-07-03 13:37:57

@29) też chciałem usunąć zbanowane zablokowane kąto, tylko nie mogę się zalogować i wysłać meila?

Odpowiedz

29. LuiN
0

2018-07-03 13:24:37

@26, Emperor - za chwilę sprawdzę kto tam taki nadgorliwy był. Inna sprawa, że nie widzę w zagranicznych serwisach aktualizacji ograniczających zasięg problemu do T-Mobile i USA.

Odpowiedz