DAJ CYNK

[Aktualizacja] T-Mobile na sprzedaż?

27.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 27807

Ważne 36

2

Deutsche Telekom nie jest zadowolony z poczynań T-Mobile Polska. Jeśli nic się nie zmieni w ciągu kilkunastu miesięcy, operator może trafić pod młotek.Deutsche Telekom nie jest zadowolony z poczynań T-Mobile Polska. Jeśli nic się nie zmieni w ciągu kilkunastu miesięcy, operator może trafić pod młotek.

Jak informuje parkiet.com, grupa Deutsche Telekom zleciła analizę potencjału polskiego rynku telekomunikacyjnego. Podobno polski T-Mobile dostał ultimatum i kilkanaście miesięcy na poprawę wyników. Przy braku poprawy, grupa może wystawić sieć na sprzedaż.

Jeśli tak się stanie, T-Mobile dołączy do Play, na którego właściciele szukają nabywców tak naprawdę już od kilku lat. Ostatnio pojawiły się również głosy, że nie najlepiej radzi sobie Orange. Potwierdzenie tego można zauważyć w dość pokrętnie prezentowanych wynikach finansowych pomarańczowego operatora.

Aktualizacja
Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko Deutsche Telekom w tej sprawie:
Nie komentujemy tego typu doniesień, jednak pragniemy przypomnieć o znaczeniu polskiego rynku dla Grupy DT. Nasza ostatnia decyzja o zmianach w składzie Zarządu spółki jest potwierdzeniem tego zobowiązania. Należy także pamiętać, że widzimy już pozytywne efekty zmian mających na celu poprawę pozycji rynkowej.

Źródło tekstu: Parkiet; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu