DAJ CYNK

[Aktualizacja] Streżyńska bez zastępcy

17.01.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

UKE ma wakat na stanowisku wiceprezesa. Krzysztof Dyl został wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego.

UKE ma wakat na stanowisku wiceprezesa. Krzysztof Dyl został wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego.

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk z dniem 17. stycznia odwołał Krzysztofa Dyla ze stanowiska zastępcy prezesa UKE, jednocześnie z dniem 18. stycznia powołał go na stanowisko wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Krzysztof Dyl z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektroniki i telekomunikacji (specjalność systemy telekomunikacyjne), absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, którą ukończył w 2000 roku. Pracę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Łączności w czerwcu 2000 roku. Następnie został pracownikiem nowo utworzonego niezależnego urzędu, zajmującego się demonopolizacją i regulacją rynku telekomunikacyjnego w Polsce. W latach 2001-2002 pracował w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, a od kwietnia 2002 roku do stycznia 2006 roku w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Od 14. stycznia 2006 roku pracował w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Początkowo pełnił obowiązki zastępcy dyrektora departamentu rynku hurtowego komunikacji elektronicznej, od 19. kwietnia 2006 roku zastępcy prezesa UKE ds. telekomunikacyjnych i pocztowych.

[Aktualizacja 18. stycznia 10:15] W Panu Prezesie Dylu tracę niezawodnego współpracownika i sprawdzonego profesjonalistę w regulacji rynku. Po tylu latach wspólnej pracy to trudna dla mnie chwila, ale i chwila dumy z powołania Pana Prezesa do nowych trudnych zadań na rynku, który potrzebuje doświadczonego regulatora. Życzę Panu Prezesowi odporności, wytrwałości, konsekwencji i osiągnięcia sukcesu - powiedziała Anna Streżynska, Prezes UKE.

Źródło tekstu: Ministerstwo Infrastruktury

Komentarze
Zaloguj się