DAJ CYNK

[Aktualizacja] Play: kopia zapasowa nie jedno miała imię

30.08.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4740

Ważne 0

0

W połowie kwietnia Play wystartował z usługą prostej archiwizacji danych telefonu komórkowego. Do tego celu użyty został serwis internetowy Pleex, ale nazwa usługi najwyraźniej była za mało chwytliwa i teraz zostanie zmieniona.

W połowie kwietnia Play wystartował z usługą prostej archiwizacji danych telefonu komórkowego. Do tego celu użyty został serwis internetowy Pleex, ale nazwa usługi najwyraźniej była za mało chwytliwa i teraz zostanie zmieniona.

O pomoc przy zmianie nazwy usługi prosi na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play. Autor najbardziej chwytliwej nazwy otrzyma telefon. Nie wiemy czy nowa nazwa przyniesie też jakieś zmiany w cenniku, który przedstawia się następująco:

Okres abonamentu (w dniach)

Cena

30

4,88 zł

90

10,98 zł

180

19,52 zł

365

30,50 zł



Pleex pozwala bezpiecznie wykonać kopię zapasową kontaktów i plików: zdjęć, filmików, plików mp3 a także zarządzać nimi na dedykowanej stronie www. Dodatkowo umożliwia umieszczanie (bezpośrednio za pomocą telefonu) materiałów multimedialnych w popularnych serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Picasa.

Szerzej o usłudze Pleex pisaliśmy w tej wiadomości.

Aktualizacja:
Jak dowiedział się TELEPOLIS.PL, od 1. września spadnie cena usługi Pleex. Miesięczny abonament będzie wynosił 2,44 zł, a kwartalny 6,10 zł.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
47. ~
0

2010-09-05 17:30:22

Chyba każdy robi kopię danych we własnym zakresie. Opcja nie jest obligatoryjna...bo chyba Play nie włączy jej odgórnie, jak notki sms. A pewnie znajdą się tacy, którym się przyda. W Erze od miesięcy jest też dla wszystkich dostępna usługa BackUp, kosztuje chyba 5zł miesięcznie. Majątek to nie jest, więc jeśli komuś te 5 zł nie robi różnicy, to na pewno to jest jakimś udogodnieniem.

Odpowiedz

46. ~
0

2010-08-31 18:55:01

ma imie Playpolis :P

Odpowiedz

45. nemaglupaka
0

2010-08-30 23:15:57

"Niejedno" pisze się razem.

Odpowiedz

44. ~quak
0

2010-08-30 21:10:04

Jak dla mnie opcja totalnie nie potrzebna! nikt nie będzie wrzucał (jeszcze za taką opłatą) swoich prywatnych danych na obcy serwer i to jeszcze operatora komórkowego. Nie nie trochę pomyłka z tym.

Odpowiedz

43. absolon
0

2010-08-30 14:18:58

Nie lepiej skorzystać z darmowych - do kontaktów to wystarczy mobical.net albo gmail.com. Co do plików dropbox.com - 2Gb za free. Przy takich cenach ta usługa to trup.

Odpowiedz

42. ~qwerty
0

2010-08-30 14:09:50

@40 - pewnie tak, tyle, że takie kontakty są mocno ''ubogie''. Mają nie tlko ograniczenie co do liczby znaków w nazwie, ale też IMHO nie umożliwiają dodawania detali ,typu e-mail, inne numry, adres etc. Zresztą, tu chodzi raczej o trzymanie kopi poza komputerem - czy robiąc samemu, czy też płacąc za to Play.

Odpowiedz

41. ~xxx
0

2010-08-30 14:09:12

Chyba mam nazwę dla nowej usługi Play... ''Dojenie baranów'' może być?

Odpowiedz

40. PLAY
0

2010-08-30 13:42:22

Chyba każdy telefon umożliwia kopię kontakatów na SIM, pamięci telefonu, karcie pamięci czy nie?

Odpowiedz

39. Sig
0

2010-08-30 13:29:27

Nie wiem po co płacić za coś, co można zrobić samemu. Chyba każdy soft od producenta telefonu umożliwia robienie kopii zapasowej czego tylko chcemy z telefonu. Taki plik można umieścić dla jeszcze większego bezpieczeństwa w ''chmurze'', tak aby była nie tylko na naszym dysku lokalnym, który może się popsuć, ale w internecie. Dzięki temu z każdego komputera podłączonego do internetu da się naszą kopię odzyskać. Usługi typu Dropbox, Skydrive, Sugarsync, Windows Live Mesh i inne genialnie się do tego nadają. No, ale nie moje pieniądze, nie moja sprawa.

Odpowiedz

38. AbrahaM
1

2010-08-30 13:11:46

@15 być może mi się wydaje, ale chyba tą usługę można wykorzystać do transferu danych między różnymi (niekompatybilnymi) telefonami.

Odpowiedz

37. ~wilk100
0

2010-08-30 13:10:14

@wlo ale ja nie twierdze ze prostsze to gorsze . Po prostu wspomniałem o usłudze dla smartfonow.

Odpowiedz

36. wlo
0

2010-08-30 12:51:52

natomiast jeśli bym nie miał tych kopii, po utracie telefonu miałbym bardz, ale to bardzo poważny problem. bo to nie tylko o numery telefonów chodzi ;-)

Odpowiedz

35. wlo
-1

2010-08-30 12:50:50

34. - no właśnie robię regularnie kopie "pamięci telefonu" w komputerze ;-) mówię przecież.

Odpowiedz

34. ~
1

2010-08-30 12:49:57

32. I nie robisz kopii w komputerze, w kajecie lub innym telefonie? Nie wierzę.

Odpowiedz

33. wlo
-1

2010-08-30 12:47:47

~wilk100 - znam wiele osób posiadających "proste" telefony... Mają takie, bo albo im nie zależy na posiadaniu jakiegoś super gadżetu (ci mają sposoby na gromadzenie danych kontaktowych, bo w takim telefonie nie ma co archiwizować plików), albo nie stać (tym bardziej nie stać ich na płacenie za dość niszową usługę, tym bardziej, że mają najwyżej kilkanaście "ważnych" telefonów - zwykle zapisanych dodatkowo na karcie sim), albo używają telefonu z drugą kartą, gdzie jest kilka telefonów tylko, albo... itd., itp. ;-)

Odpowiedz