DAJ CYNK

[Aktualizacja] Orange rozpoczyna ścisłą współpracę z mBankiem

19.03.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12563

Ważne 9

9

19. marca Orange oraz mBank zawarły szereg umów dotyczących współpracy w przedmiocie usług finansowych. Główna umowa o współpracy została zawarta na okres do końca 2025 roku z możliwością jej przedłużenia o kolejne trzy lata. Na podstawie tej umowy, strony przystępują do realizacji projektu utworzenia platformy finansowej w formie mobilnego banku detalicznego dla klientów urządzeń mobilnych.

19. marca Orange oraz mBank zawarły szereg umów dotyczących współpracy w przedmiocie usług finansowych. Główna umowa o współpracy została zawarta na okres do końca 2025 roku z możliwością jej przedłużenia o kolejne trzy lata. Na podstawie tej umowy, strony przystępują do realizacji projektu utworzenia platformy finansowej w formie mobilnego banku detalicznego dla klientów urządzeń mobilnych.

Przedmiotem współpracy będzie oferowanie przez bank usług bankowych w ramach utworzonego i finansowanego przez mBank oddziału mBanku, na rzecz klientów pozyskiwanych za pośrednictwem Orange Polska. Grupa Orange udostępni markę Orange dla oznaczenia wszystkich produktów oferowanych w ramach współpracy. Orange Polska będzie odpowiadać za marketing, pozyskanie klientów do przedsięwzięcia i nie będzie ponosić ryzyka związanego z zarządzaniem bankiem.

Wynagrodzenie Orange za pośrednictwo w pozyskaniu klientów oraz sprzedaż produktów bankowych odbywać się będzie na zasadach prowizji agencyjnej natomiast wynagrodzenie za sprzedaż produktów niebankowych zostało oparte na zasadzie podziału określonych w umowie zysków. Orange będzie również odnosić korzyści związane z lojalizacją klientów.

W okresie od 1. stycznia 2020 roku do 31. grudnia 2023 roku Orange ma prawo do wykonania opcji nabycia zorganizowanej części mienia przedsiębiorstwa prowadzonego w ramach oddziału, która może zostać zrealizowana przede wszystkim poprzez nabycie zorganizowanej części mienia przedsiębiorstwa przez wskazany przez Orange bank lub przez bank utworzony wspólnie przez Strony. Warunkiem realizacji opcji będzie uzyskanie zgody Walnego Zgromadzenia mBanku oraz wymaganych przez przepisy prawa zgód regulacyjnych.

Podobną umowę ma od kilku miesięcy T-Mobile i Alior Bank.

Zobacz: Sobieraj: Współpraca Aliora i T-Mobile ma pionierski charakter [wideo].

[Aktualizacja 17:53]

Start oferty został zaplanowany na II połowę 2014 roku. Oferta będzie skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Obejmie płatności mobilne, rachunki bieżące, pożyczki, depozyty oraz karty kredytowe i debetowe. Dzięki nowym, atrakcyjnym pakietom, składającym się z usług finansowych i telekomunikacyjnych, klienci zyskają więcej.

Klienci banków oczekują maksymalnego ułatwienia i uproszczenia sposobu zarządzania swoimi pieniędzmi, niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Takim rozwiązaniem jest właśnie mobilny bank. (...) Wejście na nowe rynki, w tym rynek finansowy, jest jednym z istotnych elementów naszej strategii - powiedział prezes Orange Polska, Bruno Duthoit.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: mbank orange
Komentarze
Zaloguj się
100. ~troll
0

2014-09-21 23:02:47

To teraz orange będzie miał kompana do zdzierania kasy od klientów. Sami już nie dają rady?

Odpowiedz

99. ~
0

2014-09-15 23:04:13

@98 Wygląda na to, że jesienią - pewnie październik, bo październik miesiącem oszczędzania ;)

Odpowiedz

98. ~Ciekawski
0

2014-07-29 16:05:52

Czy wiadomo już kiedy oferta bankowa Orange zostanie zaprezentowana?

Odpowiedz

97. ~odradzam
-1

2014-04-15 14:56:11

ja juz wypowiedzialem umowe w mbanku.nie wyobrazam sobie dziala tego banku kiedy firma,ktora oszukuje klientow,ma niesamowity chaos w sobie bedzie maczal palce przy moich poeniadzach!

Odpowiedz

96. ~Rafiki
0

2014-03-28 18:42:05

Zaczyna się coś dziać na styku telekomów i instytucji finansowych i mariaż mBanku z Orange nie jest tutaj ostatnim słowem na tym rynku.Wiadomo już coś więcej o ofercie abonamentowej NEONETu?

Odpowiedz

95. ~
0

2014-03-20 18:50:01

W MultiBanku (teraz to część mBanku) mam za darmo kartę kredytowa, wyplaty z wszystkich bankomatów, przelewy, oczywiście darmowe konto - place tylko za kartę debetową 3,5 zl. Warunkiem są wpływy na poziomie 5 tys. - wystarczy mieć trochę płynnej gotówki.

Odpowiedz

94. Halset
0

2014-03-20 18:29:51

@82 Hahaha. W jakim miejscu napisałem bzdury? Weź je wymień. Czekam! A Ty w jakim banku masz ? A że Windows Phone nie obsługuje to co? Ja dzisiaj nie mogę mieć Windows Phone bo kilka aplikacji na niego nei ma które używam ale nie psioczę na system. Ale są ludzie, którzy ich nie potrzebują i użytkują WP i są zadowoleni. Jak masz w Alior, BZWBK albo w ING- to nie mamy o czym rozmawiać. Te banki są jeszcze gorsze jak mBank. ING miał jeszcze kiedyś fajnego maklera ale dzisiaj to śmietnik.

Odpowiedz

93. ~gość
0

2014-03-20 18:16:50

92. Rzecz w tym, ze to ty piszesz bzdury.

Odpowiedz

92. Halset
0

2014-03-20 17:45:28

@91 Nikt mi nie płaci. Tylko zdementowałem bzdury. Gościu TRiddle ma jakiś uraz i teraz sam sobie tłumaczy wybór. mBank ma słabą ofertę? A który Bank ma dobrą ofertę?! Każdy nowy Bank potrzebuje kasę to daje promocje na duży procent - lokata, konto oszczędnościowe. A potem jak kasy nałapie to obniża oprocentowanie. Obsługa? W każdy banku jest to samo, zależy na jaką osobę trafisz. Miałem w kilku bankach konta w swoim życiu i w każdym jednym jest burdel. Teraz siedzę sobie w domu, nie mam do czynienia z placówkami i robie sobie co chce i kiedy chce. To jest tzw wygoda. A kredyty? Co chwilę jest jakaś promocja w każdym banku. Dzisiaj np najwięcej ludzi bierze kredyt mieszkaniowy w PKO BP, a za jakiś czas to może być XXXBank itd.

Odpowiedz

91. ~gość
-1

2014-03-20 17:39:31

89. A tobie ktoś płaci za tą reklamę. MBank ma słabą ofertę i słabą obsługę. Nie widzę żadnej innowacji w zmianie strony na taką gdzie główny nacisk jest na wodotryski i promocje. Ten bank to teraz bazar. Aplikacja na WP się wywala, bo mBank nie potrafi jej zrobić choć inni mają ją od dawna. Trzeba też dodać że parę osób już kasę straciło, a bank chowa głowę w piasek.

Odpowiedz

89. Halset
0

2014-03-20 16:24:39

@TRiddle - pracujesz w ING czy Ci za to płacą? Orange Cash może nie bardzo wyszło ale skoro teraz nawiązali współpracę, to jest szansa na poprawę. I jaki sklep z mBanku? Przede wszystkim mBank ma niezawodny system transakcyjny. Przelewy w czasie rzeczywistym. Płatność zbliżeniowa od razu aktualizowana na koncie. A takie rzeczy kiedyś w Twoim reklamowanym Banku to nie było nawet standardem - chodzi o ING. ING- system do kitu, większość oparta na Javie. Sam sobie system wymyśla kiedy potrzebuje kod w postaci sms a kiedy nie. Aplikacja na Andka nie za dobra. W tej kategorii teraz mBank ma najlepszą aplikację na Androida. Na Windowsa nie wiem ale tez ostatnio zmieniali.ING zawsze był do tyłu z nowościami w porównaniu do mBanku. Jedynym Bankiem który podąża równo z mBankiem jezeli chodzi o nowości to BZWBK. Dalej - w mBanku również zapłacenie 200zł miesięcznie kartą daje możliwość bezpłatnej wypłaty w każdym bankomacie.Więc zanim zaczniesz reklamę, sprawdż a potem hejtuj ok.

Odpowiedz

88. ~tratata
0

2014-03-20 14:46:20

przeciez juz od wielu miesiecy nowe karty sim przychodzily z karta nfc mbanku

Odpowiedz

87. ~Johny11
1

2014-03-20 11:05:21

W tym banku zaczęło się robić kiepsko wraz z odejściem pana Lachowskiego. Teraz to maszynka do robienia pieniędzy. Szkoda.

Odpowiedz

86. ~
-1

2014-03-20 10:49:27

Same krzak-banki, ale nie dziwi: zaden sensowny bank, nie bedzie wchodzic w uklady z opem telekomunikacyjnym.

Odpowiedz

84. ~Nick
0

2014-03-20 10:39:08

Były kiedyś karty kredytowe Mbanku wystawiane na podstawie faktur w Orange i po 3 latach padły.

Odpowiedz