DAJ CYNK

[Aktualizacja] Ogólnopolska awaria sieci Orange

21.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14149

Ważne 0

0

Na forach internetowych pojawia się coraz więcej informacji związanych awarią sieci Orange. Abonenci z całej Polski mają problem z wykonywaniem połączeń i wysyłaniem wiadomości. Nie działa także strona WWW pomarańczowego operatora.

Na forach internetowych pojawia się coraz więcej informacji związanych awarią sieci Orange. Abonenci z całej Polski mają problem z wykonywaniem połączeń i wysyłaniem wiadomości. Nie działa także strona WWW pomarańczowego operatora.

Awaria rozpoczęła się 21. grudnia około godziny 18:30. Dotknięci nią są abonenci praktycznie całej Polski - Warszawy, Lublina, Krakowa, Śląska, Poznania, Wrocławia, Ełku, Częstochowy. Trójmiasta i wielu innych miejscowości.

Rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński potwierdził występowanie awarii. Najprawdopodbniej przyczyną są złe warunki atmosferyczne. Nie wiadomo jak długą będą występować trudności techniczne.

Największe problemy mają użytkownicy prepaidów, oraz abonenci Orange, którzy chcą wykonac połączenie poza sieć.

Aktualizacja:
Rzecznik Grupy TP poinformował redakcję TELEPOLIS.PL, że awaria została naprawiona około godziny 21:30.

Źródło tekstu: tvn24.pl

Komentarze
Zaloguj się
135. ~mirekb
0

2010-12-29 23:26:09

@133 wrzuce wyniki z jutra kilku pomiarów,testy robie zwykle miedzy 11-13 lub od 17 do 22.trudno wytlumaczyc komus kto nigdy netu nie miał że łącze w sieciach edge/3g/cdma ma limit ;-)juz pomijamiam upomnienie sie abonenta o sim hybrydowy aby limit wykorzystac w edge/3g jak cdma ma slaby sygnał.na szczescie na wszystkim da sie zarobić

Odpowiedz

134. ~CDMA
0

2010-12-28 15:16:49

ciekawski@ CDMA chodzi jak żyleta powiem tak lepiej od Play Online.

Odpowiedz

133. ~ciekawski
0

2010-12-28 14:56:59

@132. A o jakiej porze testowałeś? Zachowały się z tego jakieś "pamiątki"? Nie żebym nie wierzył, ale dla mnie ważne są jak najbardziej zbliżone warunki testów.

Odpowiedz

132. ~mirekb
0

2010-12-28 11:25:10

jesli idzie o awarie sieci gsm to różnie bywa ale na siec cdma centertela narzekac nie można,przez ostatni tydzien testów było ok.800 na 200 kbs twardo stalo..ale limit tragicznie mały to nie dali poszalec

Odpowiedz

131. ~
0

2010-12-27 09:56:00

@121. Oczywiście, że zgłaszałem ale mnie olali. W dodatku jeszcze wyłączyli repeater, który miałem w odległości kilkuset metrów. Do Orange nic nie mam, sam korzystam ze względu na bardzo dobry zasięg.

Odpowiedz

130. ~x
0

2010-12-26 20:35:38

128 - PLAY ma 3G w dużych miastach w kraju, w małych miejscowościach i nawet na wsiach, dodatkowo PLAY testuje i buduje zasięg 900 UMTS, więc nie pisz mi tu,że PLAY nie miałby zasięgu, miałby najlepszy ze wszystkich sieci jakie są na rynku bo cała W3 ma normalny zasięg 900, PLAY będzie miał 900 UMTS, a to wielka różnica, to co już ma PLAY swoje maszty 3G to bardzo dobry zasięg. Jeszcze parę lat i PLAY będzie miał lepszy zasięg od całej W3 razem wziętej.

Odpowiedz

129. ~
0

2010-12-26 20:32:24

126 - i pewnie też więcej ludzi z Twoich znajomych zaczyna się interesować ofertą PLAY skoro sam się zdecydowałeś na PLAY-a i po niedługim czasie przechodzą do PLAY.

Odpowiedz

128. ~
0

2010-12-26 19:45:21

Ze co?? Plus padnie to Play ma 3G? Chyba zart i chyba niewiele tego playa 3G w kraju jest.

Odpowiedz

127. ~Krzysiek
0

2010-12-26 16:37:41

PLAY ma problem z zasiegiem nawet w centrum Krakowa..

Odpowiedz

126. stz
0

2010-12-26 11:35:27

124: Zgadzam się z Tobą. Sam wiem po sobie. Mam abonament Orange i Play. Z Play-a rozmawiam o wiele więcej i z miesiąca na miesiąc coraz więcej ludzi do mnie dzwoni na Play-a

Odpowiedz

125. ~x
0

2010-12-25 23:23:16

119 - Abonament w PLAY za 1 zł jest dla ludzi których W3 straszy PLAY-em jaka to jest zła sieć,żeby ci ludzie się przekonali,że w PLAY nie jest tak źle jak twierdzi to W3. PLAY ma też normalne abonamenty z telefonami w umowie na 2 lata i abonamenty 50% niższe w ofercie bez telefonu w umowie na rok i najlepszą usługę mobilnego netu z każdej sieci W3 bo zasięg 3G, największy limit i cena konkurencyjna, no i najlepsza oferta na karte. Jestem w PLAY i nie planuje wracać do W3 w której byłem zanim pojawił się PLAY. Teraz już W3 mnie nie interesuje tak długo jak długo PLAY będzie miał lepsze warunki od W3.

Odpowiedz

124. ~x
0

2010-12-25 23:19:44

118 - jak ktoś jest w W3 to rzadko dzwoni, jak ktoś jest w PLAY dzwoni aktywnie, o wiele częściej niż ludzie "jaskiniowcy" z W3, którym minuty są nie potrzebne bo przecież wg reklamy "po co im bezlik, oni mówić nie umieją" no i niestety to jest prawda,że ludzie z W3 nie umieją mówić.

Odpowiedz

123. ~x
0

2010-12-25 23:18:04

30 minut w Orange do wykorzystania w sieci - nie ma nic gorszego niż minuty do wykorzystania w sieci, jeśli już Orange zdecydowało się dać minuty za awarie to mogli chociaż dać te minuty do wykorzystania do wszystkich sieci, a nie tylko do swojej.

Odpowiedz

122. ~x
0

2010-12-25 23:16:54

116 - Dobry zasięg Plusa ? Tak ale w minionej epoce, teraz zasięg Plusa to przestarzałe nadajniki, są bo są ale jaka jest jakoś rozmów to już inna bajka.

Odpowiedz

121. ~x
0

2010-12-25 23:14:14

110 - a zgłaszałeś ten błąd do PLAY ? Może jeszcze PLAY jest winien temu,że w Orange była awaria ?

Odpowiedz