DAJ CYNK

[Aktualizacja] MMS-y w Play dochodziły z inną zawartością albo do losowych osób, trwa naprawa

07.10.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11476

Ważne 0

0

P4 boryka się z poważną awarią MMSC. Wiadomości MMS dochodzą nie na te numery, które powinny - pisze tvn24.pl na podstawie doniesień Internautów.

P4 boryka się z poważną awarią MMSC. Wiadomości MMS dochodzą nie na te numery, które powinny - pisze tvn24.pl na podstawie doniesień Internautów.

MMS-y zostają przekierowane do zupełnie innych adresatów. Potwierdził to redakcyjny test tvn24.pl, który przeprowadzono o godzinie 18:44 i 19:08. Po wysłaniu MMS-a na numer w sieci Play, jego właściciel otrzymał zdjęcie budowanego domu (w pierwotnej wiadomości wysyłano fotografię z koncertu Coldplay). Podczas drugiego testu wysłasno zdjęcie ze strefy kibica, natomiast doszła fotka... złowionych ryb.

Po godzinie 20 przestały chodzić MMS-y w sieci P4.

Problem pojawił się w niedzielę rano, jednak nie dotyczył całego kraju. Teraz to awaria globalna - problem występuje w całej Polsce. Jest to usterka systemowa, zespół ekspercki prowadzi prace zmierzające do usunięcia błędu. Prawdopodobnie do godziny 24 specjaliści naprawią system - powiedziała tvn24.pl o godzinie 18:50 konsultantka. Jak zapewniła, każdy kto zgłosi reklamację, otrzyma rekompensatę.

Problemy zauważyli także nasi czytelnicy, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na forum.

[Aktualizacja 22:38] Jak poinformował rzecznik operatora Marcin Gruszka, awaria została już usunięta, wszystkie wiadomości powinny już być dostarczane poprawnie. Przeprosił także klientów za wszystkie niedogodności.

Źródło tekstu: tvn24.pl

Komentarze
Zaloguj się
120. ~
1

2012-12-30 22:34:51

Pokaż zdjęcie bajkopisarzu.

Odpowiedz

119. ~Marcin
-1

2012-12-30 21:53:51

Dzis byla w takim razie powtorka z rozrywki w Play. Moja dziewczyna dostala czesc tekstu mojego a czesc obvego smsa zupelnie nam nie znanego. W obcym smsie bylo mase bzdur i niezle musialem sie tlumaczyc. Uwierzyla dopiero po przeczytaniu tego forum. Skandal i precz z Play

Odpowiedz

118. ~jon
0

2012-10-10 19:55:51

A ja od niedzieli do chwili obecnej mam wyłączoną usługę mms - nie działa ani wysyłanie, ani odbieranie tego typu wiadomości. Awaria zatem wcale nie została jeszcze opanowana, a minęły już ponad 3 doby.

Odpowiedz

117. ~marek89
0

2012-10-10 19:42:01

potwierdzam dostałem 20zł i pakiet smsów chyba 20sztuk. Jak dla mnie starczy tym bardziej ze przyda się doładowanie za free za jednego głupiego mms''a w niedziele:D no trudno przynajmniej nie palą już głupa że nic się nie stało

Odpowiedz

116. ~ulet
0

2012-10-09 23:01:35

Mi dali 20zl i przeprosili zdarza sie napewno ktos za to beknie

Odpowiedz

115. ~bolalola
0

2012-10-09 17:14:16

ja dostałam 20zł rekompensaty na bodajże miesiąc 10 zł za jednego mms''a wysłanego dzwoniąc dzisiaj na BOK:D odebrała w miarę kobieta która wiedziała o co chodzi może dlatego. zależy do kogo się dodzwonisz :) na kogo trafisz na tego bęc!

Odpowiedz

114. ~
0

2012-10-09 08:35:57

Z ostatniej chwili - GIODO zbada systemy Play!!!!

Odpowiedz

113. ~Antypisior
1

2012-10-09 00:39:01

@112: na przykład listem poleconym.

Odpowiedz

112. ~
1

2012-10-08 20:38:21

@109 Informacje przekazywane MMS-ami to nie tylko fotki z imprezek, ale gdyby nawet, to naruszono tajemnicę korespondencji. Błędnie dostarczona informacja może być wykorzystana w sposób, którego konsekwencje mogą być naprawdę przykre. P4 wezwie przypadkowego odbiorce do zwrócenia MMS-a?

Odpowiedz

111. ~żejak
0

2012-10-08 19:19:42

mms? Nie korzystam.

Odpowiedz

110. ~
-1

2012-10-08 18:49:27

I tak lemingi uważają ze Play najlepszą i jedyną słuszną siecią jest :)))

Odpowiedz

109. ~
0

2012-10-08 18:44:14

108@ jeszcze nikt nie wymyslil bezawaryjjnje dzialajacych biznesow to tak na marginesie branzy motoryzacyjnej i wzywania do napraw wlascicieli modeli samochodow znanych marek.

Odpowiedz

108. ~
0

2012-10-08 18:34:46

@106 Może się zdarzyć każdemu, ale im więcej przeznacza się (czasu/pieniędzy/nadzoru/szkoleń) na sprawne działanie sieci/firmy, tym prawdopodobieństwo takich zdarzeń jest mniejsze. To takie odniesienie do kontaktów z BOK P4.

Odpowiedz

107. ~
1

2012-10-08 18:29:43

Kiedyś Play łączył z przypadkowymi numerami (nazwano to karuzelą), teraz przypadek dotyczy wiadomości. Czekamy na karuzelę internetową..

Odpowiedz

106. ~a
1

2012-10-08 15:24:49

kiedyś onet zrobił podobną "akcję": otóż po wpisaniu swojego prawidłowego loginu i hasla wchodziło się na cudza skrzynkę pocztową. można było czytać, wysyłać i kasować majle wg upodobań. awarie jak ta w play mogą się zdarzyć każdemu, ale po sposobie reakcji można poznać klasę operatora.

Odpowiedz