DAJ CYNK

[Aktualizacja] Magdalena Gaj o tańszym roamingu [wideo]

01.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9896

Ważne 4

1

Szefowa UKE, Magdalena Gaj postanowiła wypowiedzieć się na temat zmian stawek za roaming w UE. Nie przygotowała się do wywiadu zbyt dobrze.

Szefowa UKE, Magdalena Gaj postanowiła wypowiedzieć się na temat zmian stawek za roaming w UE. Nie przygotowała się do wywiadu zbyt dobrze.

To już ósma obniżka kosztów roamingu od 2007 roku, kiedy Komisja Europejska zdecydowała się zająć tą sprawą. Za półtora roku instytucja roamingu może w ogóle przestać istnieć. Tak o wchodzących dziś zmianach opowiada szefowa UKE, Magdalena Gaj:

W tym roku obniżka będzie rzeczywiście bardzo widoczna, ponieważ za połączenia przychodzące będziemy płacić maksymalnie 97 groszy, za wychodzące - maksymalnie 25 groszy, za SMS-a - maksymalnie 8 groszy, a za transfer danych 1 megabita - około złotówki - wylicza Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Szefowa UKE wyliczając ceny maksymalne kilkukrotnie pomyliła się. Jednostką rozliczeń transmisji danych nie jest też rzecz jasna megabit, a megabajt. Tak od dziś w rzeczywistości wyglądają stawki maksymalne:

w Euro bez VAT w PLN bez VAT w PLN z VAT
połączenia wychodzące (min) 0,19 0,79 0,97
połączenia przychodzące (min) 0,05 0,20 0,25
SMS 0,06 0,25 0,31
MMS 0,20 0,83 1,02
transmisja danych (MB) 0,20 0,83 1,02
1 Euro = 4,1806 PLN (średnia kursów z dnia 1.03., 1.04.,1.05.2014 r. opublikowanych w Dziennikach Urzędowych Unii Europejskiej)



Aktualizacja:
Serwis Newseria usunął oryginalny plik wideo z wywiadem, podmieniając go na krótszy, pozbawiony wypowiedzi Magdaleny Gaj na temat stawek roamingu. Zmieniony został też zapis wypowiedzi na pozbawiony błędów merytorycznych. Tak wyglądało oryginalne wideo (o stawkach roamingu od 37. sekundy):

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
0

2014-07-01 18:36:35

UE 8 razy zmieniała stawki a prezes UKE powtórzyć tego nie potrafi. Z taką wiedzą Magda Travel w ogóle rozumie co podpisuje ? Człowiek wyjeżdżając zagranicę sprawdza ceny żeby wiedzieć ile wyda a taka pani ma to głęboko w pupie bo za telefon i podróże my płacimy.

Odpowiedz

51. kwistas
2

2014-07-01 17:37:36

Ta pani ma inne sprawy na głowie od wycieczek po latanie do operatrów i ich głaskanie, poprzednia prezes była o wiele lepsza.

Odpowiedz

50. ~tata
1

2014-07-01 15:46:51

Telepolis zachowuje sie jak pewien minister zlapany na podsluchu.Niewazne co robi ale kto smie mnie krytykowac.

Odpowiedz

49. ~pabloki
2

2014-07-01 15:11:15

czuje sie skatowany jej wypowiedzią . w głosie ie słychać pewności ,, miałem wrażenie że ona bardziej na bieżąco próbuje coś wymyślać. w skrócie to mówi yyyyy,y, ee,yyy,yyyy,y ,yyy,eeeeee,yy,yyyy,ee,yyy,yyy,yyyy,yyy. czy juz cbś, abw i prokurator odwiedziły telepolis by zażądać wydania kopii materiału na wszystkich nośnikach?

Odpowiedz

48. ovalbee
4

2014-07-01 15:08:02

Niepotrzebnie Szanowne Grono Telepolis denerwuje się na naszą Madzię, przecież prezentuje podobny poziom profesjonalizmu co reszta jej kolegów ze szczytów władzy w Polsce.

Odpowiedz

47. DanielR
2

2014-07-01 14:17:56

Mam nadzieję, że prezes UKE Pani Gaj, zamieści na stronach swojego urzędu stosowną erratę wraz z przeprosinami za wprowadzające w błąd w wypowiedzi dla serwisu Newseria...?

Odpowiedz

46. LuiN
1

2014-07-01 12:50:23

45, RadkoR, dzięki

Odpowiedz

45. RadkoR
2

2014-07-01 12:42:50

Literówka w tytule "aTKualizacja" :)

Odpowiedz

44. wlo
1

2014-07-01 12:18:19

Przepraszam, to kto tu w końcu odpowiada za to co ludzie publiczni publicznie mówią?

Odpowiedz

43. mi80
2

2014-07-01 12:14:27

Ciekawe, czy Newseria nie zażąda usunięcia "nieocenzurowanej" wersji wywiadu.

Odpowiedz

37. wlo
2

2014-07-01 11:51:57

~rough - mnie zastanawia, po cholerę tu zaglądasz wobec tego? Honoru całkowicie nie masz?

Odpowiedz

36. ~rough
-2

2014-07-01 11:46:22

@35 - interesuje mnie to że na tym portalu są teraz agresywne, natarczywe reklamy, nie interesuje mnie los tego żałosnego portalu i jego przychód

Odpowiedz

35. LuiN
1

2014-07-01 11:43:56

34, rough - czyli kolejny komentarz z cyklu "nie interesuje mnie to się wypowiem".

Odpowiedz

34. ~rough
-3

2014-07-01 11:42:13

@33 - nie chcę grać fair, nie będę oglądał reklam, kompletnie mnie nie interesuje rozwój tego beznadziejnego portalu i ilość treści w nim

Odpowiedz

33. LuiN
0

2014-07-01 11:39:38

32, jeśli chcesz grać fair, to albo oglądaj reklamy, albo zapoznaj się z tym: Blokując reklamy w serwisie nie przyczyniasz się do jego rozwoju i zwiększenia liczby treści innych niż materiały prasowe.

Odpowiedz