DAJ CYNK

[Aktualizacja] iPhone czwartej generacji (prawie) oficjalnie

19.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5468

Ważne 0

0

Witryna Gizmodo dotarła do prototypowego egzemplarza czwartej generacji telefonu Apple iPhone. Urządzenie zostało zdalnie zablokowane przez Apple'a, znamy już jednak ostateczny wygląd nowego iPhone'a.

Witryna Gizmodo dotarła do prototypowego egzemplarza czwartej generacji telefonu Apple iPhone. Urządzenie zostało zdalnie zablokowane przez Apple'a, znamy już jednak ostateczny wygląd nowego iPhone'a.Ekran urządzenia jest minimalnie mniejszy od tego w modelu 3GS, jednak ma widocznie większą rozdzielczość (być może 960 x 640). Tradycyjne karty SIM zastąpi standard microSIM, który trafił też do iPada. Jest kamera do wideorozmowy, a główny aparat (przewidywane 5 lub 8 Mpix) wyposażono w diodową lampę błyskową.

Boki urządzenia wykonane są z aluminium, podobnie jak boczne przyciski. Pojawił się drugi mikrofon - najprawdopodobniej na potrzeby funkcji oczyszczania głosu. Wymiary nowego iPhone'a to 114,3 x 58,7 x 9,4 mm.

Bateria jest o 16% większa, ma pojemność około 1419 mAh (3GS - 1219 mAh, 3G - 1150 mAh).

Tak jak pisaliśmy w nagłówku wiadomości, prototyp, który udało się zdobyć witrynie Gizmodo został zdalnie zablokowany przez Apple'a. Po podłączeniu do komputera telefon wykrywany jest przez iTunes jako iPhone, ale nie ma możliwości przywrócenia jego oprogramowania.Pierwsze zdjęcia nowego iPhone'a prezentowaliśmy w tej wiadomości.

Aktualizacja:
Apple w oficjalnym piśmie zwrócił się do właściciela Gizmodo o zwrot prototypowego iPhone'a. Witryna odkupiła urządzenie od znalazcy za 5 tys. dolarów, z prawnego punktu widzenia sprzęt jest jednak dalej własnością Apple'a.

Źródło tekstu: Gizmodo, wł

Komentarze
Zaloguj się