DAJ CYNK

[Aktualizacja II] Awaria w T-Mobile

19.12.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10555

Ważne 0

0

Od godzin przedpołudniowych użytkownicy sieci T-Mobile informują o problemach z korzystaniem ze swoich telefonów. Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta operatora potwierdza występowanie trudności.

Od godzin przedpołudniowych użytkownicy sieci T-Mobile informują o problemach z korzystaniem ze swoich telefonów. Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta operatora potwierdza występowanie trudności.

Jak informują użytkownicy forum TELEPOLIS.PL, od godzin przedpołudniowych występują problemy z połączeniami wychodzącymi i przychodzącymi, a także z obsługą wiadomości. Sytuacja taka ma miejsce m.in. w Warszawie oraz Trójmieście.

O występujących problemach z siecią informuje również operator w swoim telefonicznym Biurze Obsługi Klienta. Według przekazywanych informacji, pracownicy sieci są w trakcie usuwania usterki. Bliższy termin zakończenia ich prac nie jest znany.

To już druga awaria sieci T-Mobile w ostatnich tygodniach. Wcześniejsza miała miejsce na początku listopada, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

[Aktualizacja 12:42] Awaria ma charakter przejściowy, dotyczący sieci 2G miejscowo w województwach mazowieckim i pomorskim - dowiaduje się TELEPOLIS.PL od biura prasowego PTC.

[Aktualizacja 12:58] Z informacji uzyskanych z biura prasowego PTC wynika, że problem został już zneutralizowany.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
76. ~qwerty
0

2011-12-31 18:39:11

a jak im zgłosić, że zasięg szwankuje?

Odpowiedz

75. ~Malyboruc
0

2011-12-31 16:13:52

W Jeleniej Górze też jakiś problem mają. Usterka zgłoszona. Przyszedl sms, ze serwis techniczny uporal sie z problemem. Jednak caly czas sa problemy z zasiegiem.

Odpowiedz

74. ~vari
0

2011-12-29 16:19:42

@46 A jednak. Mimo kierunkowości anten, to ta sytuacja była na osiedlu 10 piętrowych budynków. Pod samym BTSem nie byłem (widziałem jego anteny pod kątem 45 stopni) ale nawet jakbym stał pod samą ścianą to sygnał byłby odbity od sąsiedniego takiego samego budynku. Ja fale radiowe (także 900 MHz) znam od lat i to jeszcze w FM gdy na ucho można było wiele zaobserwować a nie polegać na teorii. Poza tym co z tego, że TEN BTS mógłby nie działać. To jest do cholery stolica 38 milionowego kraju w środku Europy ! Tu nie powinno być CAŁKOWITEGO braku sygnału T-mobile w pasmie 900 MHz (a także 1800 MHz - telefonu z UMTS nie posiadam).

Odpowiedz

73. ~-
0

2011-12-29 15:14:16

W Kielcach nie działają kody USSD. Po zmianie znaczka zaczynają schodzić na psy. Pewnie redukują koszty na obsługę techniczną.

Odpowiedz

72. ~jajacek
0

2011-12-28 14:25:50

Bolesławiec dolnośląskie, zasięg skacze i znika czasowo, zrywa rozmowy, sms i mms nie idą.... 3G przełącza się EDGE i GSM...!!! żenada...

Odpowiedz

71. ~?
0

2011-12-28 12:45:30

W małopolsce wszystko normalnie. przynajmniej w krk.

Odpowiedz

70. ~xxvv
0

2011-12-27 12:54:09

co te t-mobile świruje tak .... we Włocławku zasięg skacze jak poparzony, już tracę cierpliwość bo z dnia na dzień tak się pogarsza że masakra ... mam nadzieje że sie jakoś polepszy a jak nie to podziękuję.

Odpowiedz

69. ~
0

2011-12-27 00:15:39

Dawna, dobra Era była praktycznie bezawaryjna! A teraz, tylko czytam: awaria, awaria, awaria.

Odpowiedz

68. ~Maadzia
0

2011-12-26 23:41:47

ja nadal mam problem z telefonem. nie mogę wysyłać sms-ów pomimo tego że mam wykupiony pakiet. i ze stanem konta tez stało się coś dziwnego, bo miałam 1.23zł a po kilku godzinach (nie korzystałam w tym czasie z telefonu) było już -1.77zł. czy ktoś wie o co chodzi?

Odpowiedz

67. ~oln
0

2011-12-26 11:39:30

ja od wczoraj mam problemy z zasiegiem w Olsztynie, czy ktos jeszcze ma podobnie (niekoniecznie w tych okolicach), bo nie wiem czy to wina telefonu czy sieci. mam w domu 2 aparaty z T-Mobile i oba wariuja, na przemian loguja sie do sieci i nie

Odpowiedz

66. ~mirekb
0

2011-12-24 14:58:55

ale w 3g na 1 kresce hsdpa 1,2 Mbs..szkoda ze zasieg to obszar prawie 2km.inwestycyjna porażka jesli nie dołożą sektorów

Odpowiedz

65. ~mirekb
0

2011-12-23 19:32:35

chcialem zobaczyc czy od conajmniej 6lat edge ery sie zmienilo w rejonach gdzie czasem troche czasu spedzam..i nic.3km od masztu a tu na simie tmnk i bc max 25kbs(nic nie pomylilem)..ciekawe czy po imei ograniczaja predkosc czy to tylko kwesia lokalizacji ;-)jedyne czzym wygrywa tmobile to marketing

Odpowiedz

64. ~
0

2011-12-23 17:43:05

Sygnał UMTS jest z definicji systemu sygnałem zdecydowanie słabszym, a wyższa częstotliwość sygnału (nośnej) powoduje pogorszenie propagacji. Poza tym wyłączenie w telefonie UMTS powoduje unieruchomienie w telefonie układów odpowiedzialnych za wykrywanie i śledzenie tego sygnału. Stąd szybsze padanie baterii w telefonach pracujących jednocześnie w obu systemach. I tyle w tym temacie.

Odpowiedz

63. ~
0

2011-12-22 13:47:01

62@ Ja nie muszę czytać bo z doświadczenia wiem jak UMTS żre baterię. Pisanie "że może" mija się z celem bo jest to 100% pewne, że bateria szybciej się wyczerpuje. To że skacze między pasmami to jedno a jak zadzwonię na UMTS i rozmawiam 30 min to telefon bardzo się nagrzewa, czego nie obserwuję na GSM i telefon zdecydowanie dłużej działa, nawet o kilka dni przy normalnym użytkowaniu.

Odpowiedz

62. ~stary_człowiek
0

2011-12-22 12:33:47

@56 - Odnośnie żywotności baterii. Zerknąłem do instrukcji obsługi Nokii E52 i tam jest napisane:"Wskazówka: Wybór UMTS umożliwia szybszą transmisję danych, ale może zwiększyć zapotrzebowanie na energię i obniżyć żywotność baterii. Na obszarach w pobliżu obu sieci GSM i UMTS wybór opcji Tryb podwójny może spowodować ciągłe przeskakiwanie między jedną i drugą siecią, co również wiąże się ze zwiększonym poborem energii".http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_E5 2-1_UG_pl.pdf. W wersji papierowej jest to samo. Chętnie poczytam to, na czym Ty się opierasz.

Odpowiedz