DAJ CYNK

[Aktualizacja] Apple chce być globalnym operatorem? Jednak nie

04.08.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7402

Ważne 7

4

Apple rozmawia z operatorami w USA i Europie na temat uruchomienia własnego MVNO. Klient ma płacić Apple, a SIM ma przełączać się pomiędzy różnymi sieciami, które w danym momencie oferują najlepszą jakość usług.

Apple rozmawia z operatorami w USA i Europie na temat uruchomienia własnego MVNO. Klient ma płacić Apple, a SIM ma przełączać się pomiędzy różnymi sieciami, które w danym momencie oferują najlepszą jakość usług.

Na razie testy trwają w USA. Apple na ten temat rozmawia z operatorami od lat, a kolejne kilka może potrwać pełne wdrożenie usługi. Na razie firma z Cupertino wdrożyła własną kartę SIM w iPadzie Air2 i Mini 3, która współpracuje z kilkoma operatorami (klient sam może wybrać, z którego chce korzystać i któremu zapłacić za usługi).

Zobacz: Apple i Samsung pracują z GSMA nad wirtualną kartą SIM.

Aktualizacja:
Apple zdementował doniesienia na temat rozmów o MVNO. Nie prowadziliśmy rozmów, ani nie mamy żadnych planów dotyczących usług MVNO - przekazało biuro prasowe firmy.

Źródło tekstu: Business Insider

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się
50. ~JustMe
0

2015-08-06 12:17:26

Apple traci bardzo mocno w Chinach , to jest początek końca...

Odpowiedz

49. ~DDFF
0

2015-08-05 22:51:10

Przyszłość to pewnie rynek transmisji danych i tyle a do tego marka nie jest zbyt potrzebna - tylko siec i oferta.

Odpowiedz

48. ~F643
0

2015-08-05 15:54:01

@47 odpowiedzi applefana na zdementowane przez Apple informacje brak, więc jego milczenie jest wymowne :-)

Odpowiedz

47. ~pabloki
1

2015-08-05 12:36:57

46 applefap juz sie wypowiedział w #4 ze to naturalna kolej rzeczy. teraz pewnie mu głupio.

Odpowiedz

46. ~F643
1

2015-08-05 12:19:53

Czekamy co napisze applefan__ bo on zawsze szczeka tak jak wiatr zawieje.

Odpowiedz

45. ~Marian
1

2015-08-05 12:17:53

Na niebezpieczniku jest artykuł o wirusie który atakuje sprzęt apple.

Odpowiedz

44. ~octopus
0

2015-08-05 12:04:06

->42 plany rozwoju- to określony w dolarach kurs aukcji/stabilizacja przy mniejszej "sprzedawalności" słuchawki, tabletu, gadżetów..

Odpowiedz

43. ~
-1

2015-08-05 12:03:34

42). u nas tylko pleja by łapało:-D

Odpowiedz

42. ~pabloki
0

2015-08-05 11:59:35

pisałem że jest jeszce duzo czasu i sie pewnie wycofają. z drugiej strony która korporacja ujawnia swoje plany ? nie raz było tak że korpo mówi jedno a robi drugie, choć sam pomysł wyboru najwyższej jakości operatora w danym momencie jest dość dziwny .

Odpowiedz

41. ~octopus
0

2015-08-05 11:47:57

Oczywiście, że japkoshi** osiągnie cel. To jest TYLKO kwestią czasu. Ale nie to jest problemem, problemem będzie realizacja projektu pełnego virtuala sim/usim. Ordynarne wykradzenie danych będzie tylko kwestią czasu. Na początku exploit/rootkit będzie dla wybrańców.. ale sieć .. to sieć. Już jest problem z wykradaniem danych przy kartach zbliżeniowych .. a problem nierozwiązany..narasta.

Odpowiedz

40. wlo
-1

2015-08-05 11:43:38

applefan_ - wiesz... dziwi mnie, że nie pracujesz gdzieś na wysokim szczeblu w tej ulubionej przez Ciebie firmie... Wiesz lepiej co powinni, a oni mówią, że nie chcą tego co Ty uważasz za konieczne... Pewnie niebawem poczytamy o klapie finansowej tej firemki?

Odpowiedz

39. wlo
-1

2015-08-05 11:40:09

No i się nagadaliście... Było o czym? Plotki w sezonie ogórkowym ;-)

Odpowiedz

37. ~Olek
-1

2015-08-05 11:26:57

@27A skąd czerpiesz twoją wiedzę na temat procesów z udziałem Apple?Od razu radzę ci żebyś zmienił to źródło bo ktoś cię robi w balona.

Odpowiedz

36. ~
1

2015-08-05 11:24:39

uffff :)

Odpowiedz

35. ~sueshack
-1

2015-08-05 11:23:49

Baby w maglu, specjaliści od Wisły i przemysłu.

Odpowiedz