DAJ CYNK

[Aktualizacja 2] Samsung Galaxy S traci zasięg

08.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 24363

Ważne 0

0

Pierwsze telefony Samsung I9000 Galaxy S trafiły już do nowych właścicieli i teraz cały świat rozpoczął wnikliwe testy. Jak się okazuje, telefon traci zasięg 3G gdy weźmie się go do ręki - dokładnie tak samo jak iPhone 4.

Pierwsze telefony Samsung I9000 Galaxy S trafiły już do nowych właścicieli i teraz cały świat rozpoczął wnikliwe testy. Jak się okazuje, telefon traci zasięg 3G gdy weźmie się go do ręki - dokładnie tak samo jak iPhone 4.

Antena odpowiedzialna zasięg telefonu umieszczona została w dolnym, wybrzuszonym biegunie urządzenia. Podczas normalnego użytkowania najwygodniej jest telefon oprzeć tym właśnie biegunem o wnętrze dłoni - wymusza to duża szerokość konstrukcji.

Jak się okazało podczas testów, antena telefonu nie należy do najczulszych. Wahania zasięgu widoczne są nawet na otwartej przestrzeni, a przy jedynym ergonomicznym sposobie trzymania urządzenia, zasięg potrafi spaść w mgnieniu oka do zera.

Sytuację pogarsza dodatkowo fakt, że telefon nie przełącza się szybko na sieć 2G. Być może i tutaj "rozwiązaniem" będzie przeskalowanie kresek zasięgu, które obiecał Apple użytkownikom iPhone'ów 4? Obecnie dane serwisowe telefonu wskazują na następującą skalę:

Liczba kresek zasięgu

0

I

II

III

IV

Moc

poza skalą

-111 dBm

-105 dBm

-97 dBm

-81 dBm


Jak to wygląda w praniu najlepiej pokazuje załączony niżej film. Dodam tylko, że Motorola Milestone, Samsung Wave, Nokia E72 i Nokia X6 w tej samej lokalizacji (tuż przy oknie, ostatnie piętro) wskazywały zwykle maksymalny lub pomniejszony o jedną kreskę zasięg.



Aktualizacja
Testowe urządzenie wróci do Biura Prasowego Samsunga i zostanie sprawdzone pod kątem wykrycia ewentualnej wady ukrytej. Telefon był nowy i pochodził z kompletnego zestawu sprzedażowego. Czekamy na ekspertyzę producenta i drugi egzemplarz telefonu na potrzeby dalszych testów.

Aktualizacja 2
Jak twierdzi Samsung, zestaw, który otrzymaliśmy na testy, nie był zestawem sprzedażowym. Prawdopodobnie jutro dostaniemy inne egzemplarze tego modelu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung I9000 Galaxy S w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
157. ~DyzioSenior
0

2010-11-28 12:01:15

Posiadam Galaxy S od 3 miesięcy. Brak zasięgu pojawia się tylko przy włączonym trybie off-line :-D. A tak serio to nie zaobserwowałem takiego problemu.

Odpowiedz

156. ~Yattaman
0

2010-09-08 08:54:20

Obiektywnie rzecz ujmując: wolałbym tego samsunga niż iphone4. Powód? Android. Ta wada zasięgu to nie wada i widać na chama szukana.

Odpowiedz

155. kris22
0

2010-07-25 15:52:21

internauta jak widać wogóle nie zrozumiał co napisałem, przy przesiadce z E71 na galaxy s pisze o różnicach i przyzwyczajeniach do symbiana i że wymagało to ode mnie trochę przyzwyczajenia sie do nowego systemu a nie opisuje wad galaxy s. Telefon jest świetny a pro po synchronizacji to owszem nokia z nkią ma niezłą ale różne marki ze soba nigdy nie były łatwe w synchronizacji, i w tym temacie uważam że samsung zrobił bardzo dobrą robotę bo wysyłając kontakty po kilkadziesiąt szt na raz przez bluetoth do samsunga odrazu rozpoznawał że to wizytówki i z automatu władował je do książki kontaktów,a operacja przeniesienia kokło 550 kontaktów zajeła mi niecałe 10 min, więc dla mnie nie jest to minus. Powiem więcej nokia zrywała mi połączenia z zestawe słuchawkowym nie bylejakim tylko z jabrą a galaxy s łączy sie w sekudnę po włączeniu jabry. A samsung to sprawdzona marka tyle że w polsce jako pierwsze weszły nokie i SE stąd nasz subiektywna polska opinia bo samsung na świecie to nr1 jak wynika z rankingów. Z g-mailem miałem mały kłopot ale okazało sie że to problem miał serwer, bo nawet z poziomu lapka nie mogłem sie zalogować, po jakimś czasie usterke usuneli i śmiga aż miło.

Odpowiedz

154. ~Andrzej
0

2010-07-22 16:16:22

Te marki, już dawno przestały się liczyć w wyścigu technologi telefonii komórkowej. SAMSUNG JE ZDYSTANSOWAŁ!

Odpowiedz

153. ~internauta
0

2010-07-19 16:08:40

Macie swoje rewelacyjne Samsungi :P Ja wolę sprawdzone marki, np. SE, nawet mimo braku AMOLEDA. Trzymam swoją Xperię X10 jak mi się podoba, a zasięg ani drgnie :-)

Odpowiedz

152. ~internauta
0

2010-07-19 16:01:50

Haha, ale porażka. Niech Samsung lepiej pozostanie przy produkcji telewizorów, pralek i mikrofalówek.

Odpowiedz

151. ~newbie
0

2010-07-18 21:36:48

Tez przesiadłem się z Nokii (Symbian 3). Telefon i synchronizacja w Nokii jest o niebo lepsza. Skonfigurowanie gmaila wymagalo podania usera i hasla przy ustawieniach przy synchronizacji. Zadzialalo od razu po wifi.

Odpowiedz

150. kris22
0

2010-07-18 09:26:49

Popieram Poll-a. JA odebrałem swojego Galaxy S w Euro-AGD i powiem że jest dokładnie tak jak pisze Poll. Owszem w pewnym stopniu zanika ten sygnała le przy normalnym użytkowaniu bynajmniej dla mnie nie stanowi to żadnego znaczenia, musiał bym go szczelnie oburącz pozakrywać żeby stracić może zasięg a to absurdalne aby tak trzymać telefon na codzień. Mam co prawda pewne małe kłopoty z przystosowaniem sie do androida po przesiadce z E71 z symbianem ale to kwestia przyzwyczajenia i poznania nowego dla mnie systemu, np brakuje mi profili telefonu, spotkanie, na zewnątrz itp, chyba że czegoś jeszcze nie odkryłem a to tam jest, bo do tej pory znalazłem wyłącznie profil ogólny i wyciszony całkowicie (milczy). Może ktoś ma na ten temat jakieś doświadczenia? No i czy należy przeprowadzić jakąś konfiguracje odnośnie konta g-mail, bo mam konto ale z poziomu tel nie moge się z nim połączyc kożystając np z wifi.

Odpowiedz

149. ~neos
1

2010-07-17 21:27:44

ja tam swego nie dostalem z Euro wcale, czekalem 5 tygodni i sie nie doczekalem kupilem z anglii i ok, nie ma problemu z zasiegiem.

Odpowiedz

148. ~Poll
1

2010-07-17 20:38:42

A ja cały czas powtarzam: jeśli zasłania się środkiem dłoni miejsce w którym jest antena to każdy telefon zgubi część lub całkowicie zasięg. Aby sprawiedliwości jednak stało się zadość należy test powtórzyć trzymając telefon tak jak trzymają go użytkownicy na dowolnie, losowo wybranym filmiku jaki można zobaczyć np na YT. Gwarantuje, że zasięg w tak trzymanym telefonie będzie na granicy Polsko-Białoruskiej

Odpowiedz

147. ~
0

2010-07-17 20:11:45

mam galaxy s od 3 dni... rzeczywiscie, dotykajac obudowy na dole pozbawia sie tego telefonu zasiegu calkiwicie, ale nauczylem sie juz go trzymac i nie ma problemu.

Odpowiedz

146. ~ipd
0

2010-07-17 15:49:11

mustaffa a jaki masz firmware ?

Odpowiedz

145. ~musstaffa
0

2010-07-17 01:20:12

witam.. ja dzis odebralem swojego galaxy S z RTV Euro AGD... moge zdementowac ploty o znikajacym zasiegu.... w 2g nic nie traci.....a w 3g .. przy objeciu go dwoma dlonmi... spada zasieg o 1-2 kreski .... ale nie do zera jak na filmie.... dodam ze mam operatora Playa..... reszta cudo.. moze poza tylna klapka plastikowa.....ale poki co nic sie nie wygina i nie trzeszczy...... pozdro...

Odpowiedz

144. WitekT
0

2010-07-13 11:32:09

Poll: o nie, nie - dość jednoznacznie zarzuciłeś nam, że rzuciliśmy błotem, przykleiło się i nic nas więcej nie interesuje. Zbyt swobodnie sobie poczynasz. To jest mój ostatni komentarz w Twojej sprawie, następne Twoje tak swobodne wypowiedzi jak #139 po prostu skasuję, bo nie będę dawał się wciągać w polemiki i nie będę kopał się z koniem w komentarzach. Wszystkie swoje wątpliwości czy pytania będziesz mógł formułować na forum w dziale TELEPOLIS.PL, ale tu, pod newsem, na taki styl komentarzy nie pozwolę.

Odpowiedz

143. ~Poll
0

2010-07-13 11:25:06

Opinie wyrazam na rózne tematy jak np: czy jakis operator zostanie sprrzedany czy nie. Wyrazam ja na podstawie własnych obserwacfji i korzystania z innych źródeł niż Telepolis. Kazdy kto moja opinie przeczyta może odrzucić albo przyjąć. Nie zastanawiam sie nad tym czy pisząc, że moim zdaniem Play nie zostanie sprzedany robie im przykrość czy wręcz przeciwnie. Kończe wiec i nie chcę wiecej pisac na ten temat . Sprawa obroni się sama.

Odpowiedz