DAJ CYNK

Były dyrektor Huawei zostaje w areszcie. Były oficer ABW na wolności

09.07.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5580

Ważne 0

0

Jak informuje serwis RMF24, były dyrektor Huaweia Beijing W. pozostanie w areszcie. Na wolność wyszedł drugi podejrzany w aferze szpiegowskiej Piotr D.

Piotr D., m.in. były oficer ABW, dyrektor Orange Polska oraz doradca rządu Beaty Szydło, podejrzany o szpiegostwo na rzecz chińskiego wywiadu, decyzją sądu został wypuszczony na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 120 tys. zł. Zdaniem sądu okręgowego w Warszawie istnieje małe ryzyko matactwa z jego strony.

Zobacz: [Aktualizacja III] Dyrektor Huawei Polska i były pracownik UKE zatrzymani przez ABW pod zarzutem współpracy z obcym wywiadem

W areszcie pozostanie drugi podejrzany w tej sprawie, były dyrektor Huaweia, Beijin W. Decyzją sądu zostanie w nim co najmniej do 5 października.

Zobacz: Jestem niewinny - twierdzi były dyrektor sprzedaży Huaweia w Polsce. Weijing Stanisław Wang wydał oświadczenie w sprawie aresztowania go przez ABW

Z dotychczasowych informacji wynika, że Piotr D. miał przekazać pracującemu dla chińskiego wywiadu Beijinga W. informacje na temat prac nad tajnym projektem bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej. Sama informacja o istnieniu takiego projektu miała być dla Chińczyków istotna. Nie przekazane zostały żadne szczegóły badań.

Zobacz: Prezes Huawei: chiński rząd nie ma wpływu na działalność firmy

Źródło tekstu: RMF24.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu