DAJ CYNK

Aero2 odebrało Głuchy Telefon Czytelników TELEPOLIS.PL!

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 24526

Kolejna firma zdecydowała się na odbiór statuetki Głuchego Telefonu TELEPOLIS.PL! Tym razem Aero2 - za sposób wprowadzenia kodów captcha w usłudze BDI.

Kolejna firma zdecydowała się na odbiór statuetki Głuchego Telefonu TELEPOLIS.PL! Tym razem Aero2 - za sposób wprowadzenia kodów captcha w usłudze BDI.

Zobacz: Głuche Telefony 2014.

Przypomnijmy, że Aero2 wygrało nie tylko w redakcyjnej kategorii Usługa roku, ale także w rankingu czytelników. Nagrodę w imieniu spółki odebrała Edyta Wiącek-Różycka oraz Mariusz Busiło.Zobacz: Tego się ludziom nie robi.

Captcha została wprowadzona dla wyrównania szans zwykłych użytkowników z tzw. heavy userami, a więc niewielkim odsetkiem osób, które wykorzystują Bezpłatny Internet sprzecznie z jego przeznaczeniem, co przekłada się na jakość dostępu dla pozostałych osób. Cel ten został osiągnięty - powiedział Mariusz Busiło.

Jak dodał, zgadzam się, że dla części użytkowników pierwsza wersja captchy mogła być zbyt nieczytelna, ale spółka wyciągnęła wnioski z szerokiej dyskusji, która z tego powodu powstała i podjęła decyzję o wprowadzeniu łatwiejszych w odczycie kodów, które są wystarczające do osiągnięcia zamierzonego wyrównawczego celu tego mechanizmu. Z obowiązku autoryzacji godzinnej sesji kodem captcha zostali zwolnieni ci, którzy mają rzeczywisty problem z rozpoznawaniem znaków.Od nowego roku udostępniliśmy usługę Aero Mini, po uruchomieniu której użytkownicy BDI mogą korzystać z komercyjnej części pasma 900 MHz. Aero Mini, jako usługa nie podlega restrykcjom przerywania sesji połączenia. Ceny pakietów zostały tak ustalone, aby były bardzo atrakcyjne dla Użytkowników BDI. 5 zła za 3GB transferu w skali miesiąca to nie tylko w naszej opinii oferta atrakcyjna - powiedziała Edyta Wiącek-Różycka dodając, że choć Aero Mini ma zaszyte ograniczenie transferu na poziomie 512 kb/s, to nie wyklucza rozwijania tej oferty zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

Zobacz: Aero2 startuje z płatnymi pakietami w BDI.

Dotychczas - poza Aero2 - tylko jedna firma, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 10 lat, zdecydowała się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik.

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu